Gizemli Adam - Kristen Ashley Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Gizemli Adam kimin eseri? Gizemli Adam kitabının yazarı kimdir? Gizemli Adam konusu ve anafikri nedir? Gizemli Adam kitabı ne anlatıyor? Gizemli Adam PDF indirme linki var mı? Gizemli Adam kitabının yazarı Kristen Ashley kimdir? İşte Gizemli Adam kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Kristen Ashley

Çevirmen: Belgin Selen Haktanır

Orijinal Adı: Mystery Man

Yayın Evi: Dex Yayınevi

İSBN: 9786050921977

Sayfa Sayısı: 508

Gizemli Adam Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Sadece geceleri yatağında beliren bir adamla ne yaparsın?

Gwendolyn Kidd hayallerinin erkeğiyle tanışmıştı. Gece adamı evine götürdü. Ve sabah tek başına uyandı. Ve bu defalarca tekrar etti. Gecenin karanlığında adam geliyor, Gwendolyn'i mutlu ediyor ve ortadan kayboluyordu. Adını bile bilmiyordu adamın. Gwendolyn bir gün çılgın kardeşinin zor durumda olduğunu öğrendi, onu kurtarmak için bir motorcu çetesinin içine daldı. Ve çok fena bir belaya bulaştı. Şimdi korunmaya muhtaçtı, herkes peşindeydi, polisler bile. Onu sadece bir kişi kurtarabilirdi: Gizemli Adam gün ışığında da Beliriverdi.

(Tanıtım Bülteninden)

Gizemli Adam Alıntıları - Sözleri

 • “ Bir annenin çocuğu için isteyebileceği bir diğer şey de mutluluğudur. Bunu bilmediğin belli ama onu mutlu edeceğine söz verdiğinde ve yaptığında, aslında bu sözü bana da vermiş oluyorsun.”
 • İnsan bir şeyden bu denli emin olunca ve sonunda hata ettiğini anlayınca, kendisine olan inancını ve hayat hakkında doğru kararlar alma becerisini yitiriyor.
 • Gidecek misin?” dedi meydan okur gibi. “Düşünmem gerek.” Başını salladı. “Hayır. Hayır, düşünmene gerek yok. Çok fazla düşünüyorsun, kendi içine kapanıp o kadar uzun süre orada kalıyorsun ki, hayatını yaşamayı utuyorsun. Hayatı­nı zihninde yaşayamazsın. Buna hayat denmez. İnan bana, bebeğim, öyle olduğunu biliyorum. Çünkü ben de bir süre­ dir aynı şeyi yapıyorum. O kadar uzun süredir yapıyorum ki, hayatta olmanın ne demek olduğunu unuttum. Ride’dan geri geldiğin gün bana hayatta olmanın ne demek olduğunu sen hatırlattın. Çok güzel bir his, Tatlı Bezelyem. Bu yüz­den, geri adım atacak değilim.”
 • Seni seviyorum, Tatlı Bezelyem
 • Seni seviyorum Tatlı Bezelyem.
 • “Evet, bana bir şeyleri senin sonlandırdığını söylemiş­tin ama sen Serseriler Dünyasında yaşıyorsun. Bense Ger­çek Dünyada yaşıyorum. Gerçek Dünyada, bir kadın bir şeyin bittiğini söylüyorsa, bir erkeğin söylemesi kadar ciddi bir durumdur.”
 • Kadınlar giysilerden, ayakkabılardan, çiçeklerden hoşlanırlar ve insanların onlara bakıp 'Tanrım, muhteşem bir kadın' demesini severler. İnsanlar ne kadar çok böyle düşünürse, bir o kadar iyidir. Tüm bunları tek bir güne sığdırabildiğin zamansa evlendiğin gündür.

Gizemli Adam İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Çok ama çok uzundu bence. Bu kurgu için bu kadar sayfaya gerek yoktu. Roman Gwen' in belalı kardeşi Ginger' in belaya bulaşmasıyla başlıyor. Tabii olaydan Gwen de etkileniyor ve Hawk ortaya çıkıyor. Hawk yani Gizemli Adam , Gwen' in bir buçuk sene boyunca sadece geceleri birlikte olduğu bir adam. Bizim Gwen adam hakkında bir şey bilmiyor, sadece restoranda görüp beğendiği bir adamı evine götürecek kadar salak biri maalesef. Gwen' in başı belaya girince Hawk ortaya çıkıyor( tabii gündüz vakti) ve Gwen' e sadece geceleri gördüğü kadına sen benimsin falan da filan, diyor. Tabii Gwen safı biraz çemkiriyor ama sonunda kabulleniyor. Roman Ginger' in açtığı bela üzerinden şekilleniyor. Sürekli bir ev bombalama, yangın, silahlar var. Gwen hep olay yerinde ve onu kurtaracak 3 erkek var ve üçü de ona aşık:( Bir de Troy var , etti dört. Ne bileyim bana fazla geldi. Gwen ne güçlü bir karakter ne de akıllı.Yazar parlatmaya çalışmış baya ama olmamış. Kendisini hiç sevemedim ve bu kadar kişinin sevmesi de çok abes. Kısacası yazarın kalemi idare eder, karakterler ortalama, Hawk' a aşık olmadım mesela, okumasam da olurmuş. Serinin diğer kitaplarını da okur muyum bilemem. İyi okumalar herkese. (turuncubihayal)

Kpss sürecinde gelinen son nokta tükenmişlik sendromudur. Ve bu noktada kısa bir dinleme süresine çıktım. Bu kısa tatilime bir kitap eklemek istedim. Kafamın karışıklığından dolayı klasik ve ağır bir yazım dili olan kitaplarımı eledim. Ve zamanında aldığım çerezlik kitaplar rafıma baktım. Bu süreç için gayet iyi geldi. Keyifli tatlı bir okuma süreciydi. Kitabın konusu kısa olmasına rağmen dağınık işleniyor. Bu yüzden sayfa sayıları artıyor. Karakterler arası atışmalar keyfimi yerine getirdi. Bu kadar uzun olmayabilirdi ama Gwen ve Hawk atışmaları için değerdi. Hayatınızda yolunda gitmeyen bir şeyler varsa, durma noktasına geldiyseniz keyfinizi getiren bir kitap. (Dilara Hasırcı)

| Gizemli Adam ~ Kristen Ashley | ° Şu an yorumla nasıl başlamam gerektiğini bilmiyorum. Kitabı sevdim ya da sevmedim de diyemiyorum. Beğendiğim, kahkaha attığım yerler de oldu, ya bu kısım çok saçma dediğim yerler de oldu. Gwendolyn Kidd, tam bir buçuk yıl önce barda bir adamı beğendi onunla evine gitti ve sabah onu göremedi. Bu süreç içerisinde geceleri aniden beliren bir adamla ilişkisi başladı. Gizemli Adam gece geliyor, bir şeyler yaşıyorlar ve sonra ortadan kayboluyor. Düşünün Gwen adamın adını bile bilmiyor. Bir gün Gwen, çılgın problemli kız kardeşi Ginger'in bir belaya bulaştığını ve onu kurtarması gerektiğini öğreniyor. Motorcu çetesinin ortasına dalıyor. Tabii esas kızımız olaya dalınca motorculardan da ondan hoşlanan birileri oluyor. Bu belalı motorcuların arasına girince artık yeni bela mıknatısı o oluyor. Artık korunmaya muhtaç kişi kendisi. Evine biri girmeye çalışınca olaylar başlıyor. Polisler devreye giriyor ve kız kardeşi aranmaya başlıyor. Tam o günün sabahında sadece geceleri ortaya çıkan Gizemli Adam'ımız ilk defa gündüz ortaya çıkıyor. Hawk. Eski ordu mensubu, güçlü heybetli koca adam. Çok farklı bir adam kendisi. Hem ilgisiz gibi hem de Gwen hakkındaki her şeyi biliyor ve onu korumaya çalışıyor. Bazen hatta genellikle çok sinir bozucu ama bir anda öyle bir şey yapıyor ki insan çok seviyor. Ay bir de Gwen'e 'Tatlı Bezelyem' diye hitap etmesine bayıldım Sonrasında yaşanan aşk üçgenleri hatta dörtgenleri bile olabilir beni biraz sıktı. Motorcu çetesinde Tack, dedektif Mitch Lawson, arkadaşı Troy tabii bir de Gizemli Adam. Hepsi kızımızdan hoşlanıyor. Tamam esas kız ama bana fazla geldi. Sürekli kullanılan 'bebeğim' kelimesi de itti biraz açıkçası. Bir de kitap zaten tarz olarak yetişkin içerikli ama yine o da bir tık fazlaydı. Ama karakterlerin özellikleri sevdiğim noktalardan. Gwen'in arkadaşları Cam ve Tracy aşırı eğlenceliydi. En ama en favori karakterim ise kitaba ortalarda dahil olan Hawk'ın asistan-yardımcı karışımı çalışanı Elvira! Müthiş bir karakterdi. Keşke onun hikayesini okuyor olsaydım diye düşündüm. Genel olarak kendini okutan akıcı bir kitaptı. Aksiyon, sürekli güldüren, karakterlerin eğlenceli yapısı falan kendini sevdirdi ama şiddetle tavsiye edecek kadar sevmedim kitabı. Tabii serinin diğer kitapları Vahşi Adam ve Kanun Adamı kitaplarını merak etmiyor değilim Neyse efendim uzun lafın kısası, eğer okumayı düşünürseniz çok yüksek beklentiyle başlamazsanız sevebilirsiniz. (Zeynep Şimşek)

Gizemli Adam PDF indirme linki var mı?

Kristen Ashley - Gizemli Adam kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Gizemli Adam PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Kristen Ashley Kimdir?

New York Times çok satan yazarlarından olan Kristen Ashley, Amerika’da doğmuş İngiltere’de büyümüştür. Ailesiyle farklı şehirlerde bulunmuş, yaşamıştır. Bu durumun yazım kariyerine ve dünyaya bakış açısına bir çok olumlu yansıması olmuştur.

Kristen Ashley Kitapları - Eserleri

 • Gizemli Adam
 • Kanun Adamı
 • Vahşi Adam
 • Motorcycle Man
 • Mystery Man Series
 • Quiet Man: A Dream Man Novella

Kristen Ashley Alıntıları - Sözleri

 • Gidecek misin?” dedi meydan okur gibi. “Düşünmem gerek.” Başını salladı. “Hayır. Hayır, düşünmene gerek yok. Çok fazla düşünüyorsun, kendi içine kapanıp o kadar uzun süre orada kalıyorsun ki, hayatını yaşamayı utuyorsun. Hayatı­nı zihninde yaşayamazsın. Buna hayat denmez. İnan bana, bebeğim, öyle olduğunu biliyorum. Çünkü ben de bir süre­ dir aynı şeyi yapıyorum. O kadar uzun süredir yapıyorum ki, hayatta olmanın ne demek olduğunu unuttum. Ride’dan geri geldiğin gün bana hayatta olmanın ne demek olduğunu sen hatırlattın. Çok güzel bir his, Tatlı Bezelyem. Bu yüz­den, geri adım atacak değilim.” (Gizemli Adam)
 • Kadınlar giysilerden, ayakkabılardan, çiçeklerden hoşlanırlar ve insanların onlara bakıp 'Tanrım, muhteşem bir kadın' demesini severler. İnsanlar ne kadar çok böyle düşünürse, bir o kadar iyidir. Tüm bunları tek bir güne sığdırabildiğin zamansa evlendiğin gündür. (Gizemli Adam)
 • “Red?” “I waited a long time,” I whispered. “For what?” he asked. “For you.” (Motorcycle Man)
 • I’d rather cut off my own arm than ever hurt you. (Motorcycle Man)
 • Then he gave me the goodnight kiss to beat all goodnight kisses. It was long, hard, deep, wet and utterly delicious. (Motorcycle Man)
 • İnsan bir şeyden bu denli emin olunca ve sonunda hata ettiğini anlayınca, kendisine olan inancını ve hayat hakkında doğru kararlar alma becerisini yitiriyor. (Gizemli Adam)
 • Hayattaki her değişim korkutucudur. (Kanun Adamı)
 • "Every day, somethin’ new. Will I ever get to the heart of you?” (Motorcycle Man)
 • That was part of life, wasn’t it? That was part of living, right? You did stupid stuff because it felt good and if you screwed up, you moved on. Everyone did that. Everyone. (Motorcycle Man)
 • Arrogant. Annoying. But hot. (Motorcycle Man)
 • It was a seriously good look and I got so lost in it, didn’t notice it start to fade until his gentle voice came at me. (Motorcycle Man)
 • Truth, honesty, perseverance, strength, love of all kinds and forgiveness are all beautiful, Tack. The most beautiful stories ever told are the most difficult to take. (Motorcycle Man)
 • “Evet, bana bir şeyleri senin sonlandırdığını söylemiş­tin ama sen Serseriler Dünyasında yaşıyorsun. Bense Ger­çek Dünyada yaşıyorum. Gerçek Dünyada, bir kadın bir şeyin bittiğini söylüyorsa, bir erkeğin söylemesi kadar ciddi bir durumdur.” (Gizemli Adam)
 • Çünkü ben bir İki Buçuk değildim. Sekizde değildim. Ben bir On'dum. (Kanun Adamı)
 • Seni seviyorum, Tatlı Bezelyem (Gizemli Adam)
 • “ Bir annenin çocuğu için isteyebileceği bir diğer şey de mutluluğudur. Bunu bilmediğin belli ama onu mutlu edeceğine söz verdiğinde ve yaptığında, aslında bu sözü bana da vermiş oluyorsun.” (Gizemli Adam)
 • Kanunlar sadece zayıflar içindir, güçlülerin umurunda bile değildir. (Kanun Adamı)
 • bize birşey vermenin onu bizim o şeyleri aldığımızda hissettiğimizden daha fazla mutlu ettiğini görmek çok güzeldi. (Kanun Adamı)
 • Seni seviyorum Tatlı Bezelyem. (Gizemli Adam)
 • I declared and he glared at me then his eyes moved over my face. They did this for a while and while they did this, they changed. I could swear I watched the anger leak clean out of them and something else, something curious, something warm, and therefore something far more frightening filled them. (Motorcycle Man)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle