Gönül Dağı bugün yok mu, neden yok? Gönül Dağı neden yok, bitti mi, final mi yaptı? Gönül Dağı 5 Şubat Cumartesi neden başlamadı?

Gönül Dağı, 17 Ekim 2020 tarihinde TRT 1'de yayın hayatına başlayan aile, komedi, aşk ve dram türündeki Türk televizyon dizisidir. Gönül Dağı neden yok, bitti mi, final mi yaptı? Gönül Dağı bugün yok mu, neden yok? Gönül Dağı dizisi ara mı verdi? Gönül Dağı 5 Şubat Cumartesi günü neden başlamadı? İşte bilgiler...

TELEVİZYON

Gönül Dağı bitti mi, neden yok? Gönül Dağı yeni bölümü bugün yok mu? Bu hafta Gönül Dağı olmayacak mı? Bu hafta Gönül Dağı dizisinin yeni bölümü yayınlanmayacak mı?

Gönül Dağı Cumartesi günü değil mi, bugün neden başlamadı? Gönül Dağı final mi yaptı, neden yok? Gönül Dağı niye başlamadı? Gönül Dağı ne zaman başlayacak? Gönül Dağı ara mı verdi?

İşte ayrıntılar haberimizde...

Gönül Dağı her Cumartesi günü saat 20:00 'da TRT 1'de yayınlanıyor.

Fakat 1 Ocak Cumartesi günü Gönül Dağı ekranlara gelmedi. Yılbaşı nedeniyle dizi 1 hafta ara vermiştir.

Yeni bölümü ile bu hafta yayınlanacak.

TRT1'de 1 Ocak Cumartesi "Türk Sineması "Gönül Dağı-Kurban" dizisi ekranlara gelmişti.

Yazar Mustafa Çiftçi'nin gün yüzüne çıkmamış, Anadolu halkının yaşamını konu alan bozkır öykülerinden uyarlanmıştır. Sloganı "Bozkırda bir Anadolu masalı" olarak dizinin afişinde yayınlandı.

Dizi, "Gedelli" adındaki bir kasabada yaşayan üç tane amca oğlunun, yani üç kuzenin hikâyesini anlatmaktadır. Çocukluk yıllarından beri bir şeyleri icat etme, teknolojik araçlarla uğraşıp tamir etme gibi küçük çapta mucitlikler yapan bu üç kuzen, büyüdüklerinde de icatlar yapmaya devam ediyorlar ve farklı bir kanat yapısıyla bir uçak geliştiriyorlar.

Bir yandan kuzenlerin mucitlik aşkı ve üretme kabiliyeti, diğer yandan kasabada gerçekleşen komik olaylar ve aşk ilişkileri, diziyi eğlenceli kılmaktadır.

Dizinin her bölümünde, dizideki karakterlerden birisinin anlatımı sahneye yansıtılmaktadır. Karakter kendini tanıtır, hayatına değinir, yaşadığı zorlukları anlatır ve bu övgü dolu sözlerle diziye giriş yapılır. Bölümün final kısmında da tekrar ortaya çıkar ve birkaç kısa sözden sonra bölüm sona erer.

Taner Kaya (Berk Atan): Kasabada türlü türlü icatlar yapan zeki, akıllı, bilgili ve hayalperest bir gençtir.

Dilek Akgün Kaya (Gülsim Ali): Taner'in çocukluk âşkıdır. Jeoloji mühendisidir.

Zahide Kaya Arslan (Ecem Özkaya): Taner'in ablasıdır. Sefer'in karısıdır.

Sefer Arslan (Ferdi Sancar): Kasabanın namuslu, dürüst, iyi kalpli bir bireyidir. Zahide'nin kocasıdır.

Ramazan Kaya (Cihat Süvarioğlu): Taner ve Veysel'in amca oğludur. Komik ve enerjiktir.

Veysel Kaya (Semih Ertürk): Ramazan ve Taner'in amca oğludur. Kolayca sinirlenir.

Cemile Kaya (Nazlı Pınar Kaya): Veysel'in karısıdır. Sevimli ve eğlenceli birisidir.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle