matesis
dedas

AFAD açıkladı! Tokat'da peş peşe deprem!

Tokat'ın Sulusaray ilçesinde yaşanan ardı ardına depremler, bölgeyi sarsarken, tedirginlik devam ediyor. Vali Hatipoğlu, vatandaşları ziyaret ederek moral verdi. Okullar tatil edilirken, belediye önlem amaçlı anonslar yapıyor.
  • 18.04.2024 10:28
AFAD açıkladı! Tokat'da peş peşe deprem!

Tokat'ta son dakika! Gece saatlerinde Tokat ilinin Sulusaray ilçesinde meydana gelen depremler, bölgeyi sarsarak halkı tedirgin etti. AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nin verilerine göre, ilk deprem saat 01.06'da gerçekleşti. AFAD, bu depremin büyüklüğünü 4.7 olarak açıklarken, Kandilli Rasathanesi ise merkez üssünü Yozgat Kadışehir olarak belirleyip, büyüklüğünü 4.8 olarak duyurdu. Depremin merkez üssü Sulusaray olarak tespit edildi ve yaklaşık 10 km derinlikte gerçekleşti.

Çevre İllerde de Hissedildi: Sivas ve Yozgat'ta Tedirginlik!

Tokat'taki deprem sadece il sınırlarıyla sınırlı kalmadı. Sivas ve Yozgat gibi çevre illerde de sarsıntı hissedildi. Vatandaşlar, gece ansızın gelen depremle panikledi ancak şu an için herhangi bir olumsuz durum bildirilmedi.

Tokat Valisi Vatandaşları Ziyaret Etti

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, depremin ardından ilçede geceyi dışarıda ateş yakarak geçiren vatandaşları ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Özellikle geceyi açık alanda geçirenlerin durumunu yakından takip eden Vali Hatipoğlu, vatandaşlara moral verdi.

Okullar Tatil Edildi: İlçede Tedbir Alınıyor

Depremin etkisiyle okullarda da tatil kararı alındı. İlçe genelinde tedbir amaçlı olarak okulların tatil edildiği duyuruldu. Bu kararın, olası artçı sarsıntılara karşı alınan bir önlem olduğu belirtildi.

Image description

Son Deprem: AFAD'dan Yeni Açıklama Geldi

İlk depremden yaklaşık bir buçuk saat sonra, saat 02.35'te bir başka sarsıntı daha yaşandı. AFAD, bu depremin merkez üssünü yine Sulusaray ilçesi olarak belirledi ve büyüklüğünü 4.1 olarak duyurdu. Sarsıntının derinliği ise 7 kilometre olarak ölçüldü.

 

Sulusaray'da Güvenlik Kameraları Deprem Anını Kaydetti

Sulusaray ilçesindeki deprem anı, güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Bir marketteki güvenlik kamerası görüntülerinde, sarsıntıyla birlikte raflardaki ürünlerin yere devrildiği görüldü. Ayrıca, bir ahırda bulunan büyükbaş hayvanların da deprem anında huzursuzlanarak ayağa kalktıkları gözlendi.

 

İlçede Tedbirler Alınıyor: Belediyeden Anonslar Yapıldı

 

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu'nun koordinasyonunda ilçede tedbirler alınıyor. Belediye hoparlörlerinden vatandaşlara evlerine girmemeleri yönünde anonslar yapıldı. Ayrıca, Tokat Belediyesi tarafından mobil ikram aracı gönderilerek vatandaşlara destek olunuyor.

Editör: Gülten Akgül

Yorum Yaz