DEDAŞ insanların canlarını hiçe sayıyor!

Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi’nin (DEDAŞ), Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, direklerden koparak yere düşen elektrik hatlarına müdahale etmeyerek, insanların canını adeta hiçe sayması, vatandaşın tepkisine neden oluyor.

  • 20.11.2023 12:28
DEDAŞ insanların canlarını hiçe sayıyor!

Mardin’de hemen hemen her gün elektrik kesintilerine giderek vatandaşı ve özellikle hastaları mağdur etmeye devam eden Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi (DEDAŞ), yaşanan arızalara müdahale etmemesi tepkilere neden oldu.


Mardin’in Kızıltepe ilçesi Ceylanpınar yolu üzerinde trafodan kopan gerilim hatları, büyük tehlike yarattı. Vatandaşlar, durumu DEDAŞ’a bildirmesine gelen müdahale edilmemesi tepkileri de beraberinde getirdi.


Konuya ilişkin açıklama yapan çevre esnafı Abdullah Turan, DEDAŞ’ın bu vurdumduymaz tavrını rezalet olarak tanımladı.


Turan, “Bu ne rezalet! Böyle bir şey olur mu? Çok ayıp bir şey... Hangi memlekette böyle bir şey var? Özellikle yetkililerden bu konuda hassasiyet bekliyoruz. Arızayı bildirmek için saatlerce arıyoruz, zorla hat düşüyor, bildiriyoruz, fakat gelen kimse yok. Allah korusun birine, bir çocuğa bir şey olursa bunun hesabını nasıl verecekler. Allah’tan mı korkmuyorsunuz?” dedi.

Kızıltepe Kaymakamlığının devreye girmesi ile yere düşen elektrik kablolarına müdahale edilerek soruna çözüm bulundu. 

Editör: salih keskin

Yorumlar

Image
Ziyaretçi
21.11.2023 / 12:53

Kaymakam olay yerini incelesin başsavcıyla zahmet olmazsa

Image
Ziyaretçi
21.11.2023 / 11:44

Biraz utanman olsaydı böyle birşey yazmazdın sanırım.

Image
Ziyaretçi
20.11.2023 / 13:08

Elektrik fatoranız yüksek gelmiş herhal...

Yorum Yaz