matesis
dedas

GİBTÜ öğrencileri soykırıma karşı "çadır nöbeti" eylemi başlattı

Yaklaşık 8 aydır işgal rejiminin uyguladığı soykırım karşısında zor günler geçiren Gazze halkı için dünyanın dört bir yanında yapılan destek gösterileri devam ediyor.
  • 16.05.2024 01:26
GİBTÜ öğrencileri soykırıma karşı "çadır nöbeti" eylemi başlattı

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Öğrencileri ve öğrenci toplulukları bir araya gelerek, siyonist işgal rejiminin Gazze'ye yönelik yaptığı soykırıma karşı "çadır nöbeti" eylemi başlattı.  

İşgalci siyonist rejimin 7 Ekim 2023'ten bu yana Gazze Şeridi'nde sürdürdüğü katliam ve soykırımlara karşı başta ABD olmak üzere birçok ülkedeki üniversite öğrencilerinin başlattığı eylemler, adeta küresel intifadaya dönüştü.

Bu minvalde Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi kampüsünde birçok öğrenci topluluğunun öncülüğünde bir araya gelen çok sayıda öğrenci, üniversitenin kampüsünde siyonist işgalci rejimin Gazze’de gerçekleştirdiği katliamları gündemde tutmak adına "Soykırıma Karşı Çadır Nöbeti" eylemi başlattı.

Farklı etkinliklerin programlandığı "Soykırıma Karşı Çadır Nöbeti"nde her gün bir akademisyen katılarak, Filistin ve tarihi ile alakalı söyleşi yapılarak icra edilecek. 

İLKHA

Yorum Yaz