Mardin'de Gaziler Günü törenle kutlandı

Mardin merkez Artuklu ve Kızıltepe ilçelerinde 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle tören düzenlendi.
  • 19.09.2023 11:23
Mardin'de Gaziler Günü törenle kutlandı

Artuklu’da 19 Eylül Gaziler Günü, Mardin Valiliği Hükümet Konağı’ndaki Atatürk Anıtı önüne çelenk bırakılmasıyla kutlandı. Törende, Valilik Makamı ve Büyükşehir Belediyesi adına çelengi Vali Tuncay Akkoyun, Garnizon Komutanlığı adına Tuğgeneral Ahmet Yaşar Dener, Gaziler Derneği adına ise Türkiye Muharip Gaziler Derneği Mardin Şube Başkanı Mehmet Akpulat sundu. Atatürk Anıtının önünde çelenk sunulması ile başlayan tören, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde al yıldızlı bayrağın göndere çekilmesi ile devam etti.


KIZILTEPE’DEKİ GAZİLER GÜNÜ KUTLAMASI
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde de “19 Eylül Gaziler Günü” dolayısıyla tören düzenlendi. Kaymakamlık binası avlusunda bulunan Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.
Törene Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Abdullah Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Bülent Şahin, protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, muhtarlar ile siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.


Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdullah Şahin, günün anlam ve önemine binaen yaptığı açıklamada, kahraman gazilere sağlıklı ve uzun ömürler diledi.


Kaymakam Şahin, “Gazilik, vatanını ve tüm mukaddes değerlerini canı pahasına koruma için ‘ölürsem şehit, kalırsam gazi’ düşüncesi ve inancıyla mücadele ederken, gözünü kırpmadan şehadete giden yolda varılan müstesna bir mertebedir. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız için mukaddes canlarını hiç düşünmeden feda etmiş şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize rahmet ve minnetle yad ediyorum.” dedi.

Yorumlar

Image
ZiyaretçiFERİDUN AŞAR
19.09.2023 / 12:32

KUTLU OLSUN GAZİLERİMİZE SAHİP ÇIKALIM ONLARIN SAYESİNDE HUZURLUYUZ.

Yorum Yaz