Siyonist işgalcilerin bir yalanı daha deşifre oldu

İletişim Başkanlığı, işgal rejiminin hesaplarında paylaşılan "Filistinliler sahte videolar üretiyor" iddiası doğru olmadığını belirterek görüntülerin 2019 yılında Malezya'da çekildiğini belirtti.

  • 20.11.2023 12:02
Siyonist işgalcilerin bir yalanı daha deşifre oldu

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"israil propaganda hesaplarından paylaşılan hastanede yatan bir adamın görüntüleri ile ilgili, 'Filistinliler sahte videolar üretiyor' iddiası doğru değildir.

Görüntülerde tıbbi cihazların yanlış kullanıldığı, İsrail propagandasını yayan hesapların da görüntüleri, 'Bu bir Filistinli ve sahte görüntü kurguluyorlar' iddiasıyla paylaştığı belirlenmiştir.

Yapılan araştırma sonucunda görüntülerin bir diziden alındığı ve iddiaya konu sahnenin 2019 yılında Malezya medyasında eleştirilere neden olduğu tespit edilmiştir." () 

İsrail propaganda hesaplarından paylaşılan hastanede yatan bir adamın görüntüleri ile ilgili, "Filistinliler sahte videolar üretiyor" iddiası doğru değildir. Görüntülerde tıbbi cihazların yanlış kullanıldığı, İsrail propagandasını yayan hesapların da görüntüleri, "Bu bir… pic.twitter.com/POqiKhChnQ

— Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (@dmmiletisim) November 19, 2023  

İLKHA

Yorum Yaz