Tatlıdede: Sorunu olmayan bir şehir için çalışıyoruz!

Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede, göreve başladıklarından beri üzerinde durdukları hizmetlerin başında temel sorunların geldiğini, sorunu kalmayan bir şehir oluşturma hedefiyle gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi.
  • 18.09.2023 09:00
Tatlıdede: Sorunu olmayan bir şehir için çalışıyoruz!

Kadim Şehir Mardin'in vitrin ilçesinin Artuklu'nun olduğunu kaydeden Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede, Artuklu'nun sağlıklı ve güvenli bir üstyapıya kavuşturmak için sahadaki ekiplerle birlikte gece gündüz demeden gayretle çalıştıklarını, Şehrin birçok noktasında yürütülen çalışmalarda kentin ihtiyaçları ve öncelik arzeden sorunların vatandaşların beklentileri doğrultusunda gerçekleştirdiklerini söyledi.

DAHA MODERN DAHA KONFORLU BİR ARTUKLU HEDEFİNDEYİZ!

Bireylerin ve toplumların olduğu gibi şehirlerinde geçmiş ve geleceklerinin olduğunu ifade eden Başkan Tatlıdede, "Büyük ve köklü geçmişi olan şehrimizin geleceğini hak ettiği gibi şekillendirmek  görevimizdir. Bizler Artuklu Belediyesi olarak; yarınlara karşı da sorumlu olduğumuzu düşünüyoruz. Medeniyetimizden ilham alarak geleceğimizi şekillendirme gayesindeyiz. Bulunduğumuz görevi şehrimize karşı olan sevdamızı sergilemememize bir vesile olarak görmekteyiz. Makamlar gelip geçer, asıl olan bulunduğumuz süre içerisini en iyi şekilde hizmetlerle yoğurup, hemşehrilerimizle daha modern, daha konforlu bir şehirde yaşam imkanı sunmaktır. Bu bilinçle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Artuklu'yu bir genel saha olarak değerlendiriyor, kırsal-merkez ayrımına gitmeden şehrimizin her köşesine aynı duyarlılıkla dokunmaya çalışıyoruz. İstişare ve ortak akılla hareket ederek hizmetlerimizi en kırsal sorumluluk alanlarına ulaştırmanın gayreti içerisindeyiz. Ayrıştıran değil; birleştiren bir anlayışla aciliyet arz eden hiçbir sorunu ertelemeden imkanlarımız dahilinde ulaşıp, tüm birimlerimizle çözüm odaklı olmaya çalışıyoruz." dedi.

EKİPLERİMİZ TAM SAHA ÇALIŞMA YÜRÜTÜYOR!

Artuklu Belediyesi olarak bütün birimlerin kendi alanlarında yapabilecekleri maksimum hizmeti sunma hedefi içerisinde olduklarını, söz konusu birimlerin özellikle de fen işleri müdürlüğünün yürüttüğü çalışmalardan örneklemeler veren Başkan Tatlıdede; "Ekiplerimiz tam saha bir çalışma yürütüyor. Kötek Mahallemizde ekiplerimiz Asfalt çalışmaları devam ediyor. Nur Mahallesi'nde Hacı Hamdiye Özdemir Ortaokulu bölgesinde kaldırım çalışmaları devam ediyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İlkokulu'nda öğrencilerimiz ile velilerimizin güzergahın parke taşı talebi vardı, ekiplerimiz bu çalışmayı sürdürüyor. Şehrimizin tarihi bölümündeki hizmetlerin aksamaması için özel bir gayretimiz var, Savurkapı Mahallesi'nde zemin ve sokak sağlıklaştırması çalışmaları aralıksız sürüyor.  Yenişehir mahallemizde devam eden çalışmalar vardır, çalışmaların tamamlandığı yollarda muhtelif yama çalışmasılarına başlandı. Şehidiye mahallemizde merdiven onarımları çalışmaları da devam ediyor" dedi.

Yapılan saha çalışmalarını yerinde inceleyip, vatandaşlarla sohbet eden başkan Tatlıdede'ye Artuklu İlçe Başkanı Yavuz Çaltekin de eşlik etti.

ResimResimResim

Yorumlar

Image
Ziyaretçi
18.09.2023 / 14:55

Çok Çalışkan Bir Belediye Başkanımız Var Bütün Artuklu Seninle Gurur Duyuyor Başkanım İnşallah Yerel Seçimlerde Yine Başkanımız Siz Olursunuz

Yorum Yaz