Hadi Özışık kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Sedat Peker'le ne konuştu?

Sedat Peker'in bugün yayınladığı video ile gündeme gelen Hadi Özışık kimdir? Hadi Özışık ne iş yapıyor? Kaç yaşında? Aslen nereli? Hadi Özışık ile Sedat Peker arasında hangi diyaloglar yaşandı?

BİYOGRAFİ

Türk kamuoyu Sedat Peker'in videosuyla gündeme gelen Hadi Özışık hakkında araştırmaya başladı. Peki Hadi Özışık kimdir? Hangi işle uğraşıyor? Hadi Özışık aslen nerelidir? Kaç yaşındadır?

Hadi Özışık kimdir?

Tanınan Türk gazetecilerden biri olan Hadi Özışık 1962 yılında Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde dünyaya geldi. Gazetecilik mesleğine 1982 yılında Edebiyat öğretmeni Ali Kafkasyalı'nın tavsiyesiyle başladı. Hadi Özışık gazetecilik mesleğine ilk olarak Kars'ta yayın yapan Hüryurt gazetesinde köşe yazarlığı yaparak adım attı.

59 yaşında olan Hadi Özışık 1986'da profesyonel gazetecilik mesleğine Türkiye Gazetesi'nde adliye muhabiri olarak başladı. Daha sonra Bugün Gazetesi, Meydan Gazetesi, Milliyet Haber Ajansı, Yeni Günaydın Gazetesi ve HBB Televizyonu, Kanal 6, Sağduyu Gazetesi, Tercüman Gazetesi ve Star Gazetesi'nde muhabirlik, yöneticilik ve köşe yazarlığı yaptı.

Bir kızı ve iki oğlu bulunan Hadi Özışık'ın bir de torunu bulunuyor.

Hadi Özışık İnternethaber isimli haber sitesinin yayın grubu yönetim kurulu başkanlığını yürütüyor.

Sedat Peker ile Hadi Özışık arasındaki diyalog

Hadi Özışık'ın bugün Sedat Peker ile yaptığı görüntülü konuşma videosunun basına sızması ile gündeme geldi. Sedat Peker, Hadi Özışık aracılığıyla Süleyman Soylu'ya mesaj göndermek istediğini söyledi. Ancak Soylu, Sedat Peker hakkında 'mafya pisliği' tabirini kullanınca Peker Soylu'ya cephe aldı ve agresif açıklamalar yapmaya başladı.

İkili arasında şu diyaloglar yaşandı:

Sedat Peker: (Süleyman Soylu) benim için suç örgütü, mafya pisliği filan diyor. Deli mi abi? Ne diyor?

Hadi Özışık: Vallahi abi ben anlamam. Dün ona ben şöyle bir ifade kullandım. Niye sen atlıyorsun dedim öne. Ak Partililerden kimse konuşmazken sen niye kendini ortaya atıyorsun? dedim.

Sedat Peker: Ne dedi abi peki sonra?

Hadi Özışık: Cevap vermedi.

Sedat Peker: Ya abi sen söylemedin mi ona Cumhurbaşkanımızı çok sevdiğimizi? 

Hadi Özışık: Evet aynen. Ama burada bir strateji mi uyguladı ne yaptı bilmiyorum.

Sedat Peker: Abi benim iki kızım var. Çocuklarıma demeyecek mi millet senin baban pisliğin kızları diye? Ben pis miyim abi ya?

Hadi Özışık: Estağfurullah.

Sedat Peker: Bu (Süleyman Soylu) deli mi abi ya? Anlamadım ki...

Hadi Özışık: Vallahi abi ben şöyle söyleyeyim sana. Öyle bir durum ki arada kaldım. Bir tarafta sevdiğim bir dostum (Sedat Peker), öbür tarafta sevdiğim bir dostum (Süleyman Soylu) var.

Sedat Peker: Ama abi delikanlılıkta böyle bir şey var mı? Biz onun için damat beyle Berat beyle düşman olduk. Benim akrabalarım (darbe girişimi sırasında) 6 ay nöbet tuttu. Bu kadar emek vardı. Bu benim dönüş biletimdi abi.

Hadi Özışık: Arayanlar ne diyor bizim arkadaşla ilgili?

Sedat Peker: Abi kimse anlayamadı ki... Bu deli mi? Bu bizim dönüş biletimizdi. Onun yüzünden düşman olduk biz bu adamlarla.

Hadi Özışık: Ben anlam veremiyorum. Ya bir strateji ya başka bir şey.

Sedat Peker: Abi böyle strateji mi olur? Benim kız çocuklarım var ya... Ufacık çocuklar internete giriyor. Demeyecekler mi senin baban pislik diye. Ben ne dedim? Kızlarım için dünyayı yakarım dedim. Herkesi tersledim. Şimdi bize pislik yaptı abi ya.

Hadi Özışık: Valla ben anlayamıyorum. Ben çözemedim açıkçası. Ben sana şöyle söyleyeyim sen haklısın.

Sedat Peker: Sen abi namuslu adamsın.

Hadi Özışık: Haberlerin kullanılmasında da hiç geri adım atılmıyor. Uyarı da geldi.

Sedat Peker: Abi ben buna (Süleyman Soylu'ya) yarın dalarsam kusura bakmayın. Vallahi yenilecekler. Bunlar zalim oldu. Yarın buna ben dalacağım abi.

Hadi Özışık: Benim sana söyleyecek bir şeyim yok. Ben sana kırılmam. Benim adımı niye geçirdin diye sordu. Sen iyi düşün, iyi taşın. Cepheyi genişletmek adına...

Sedat Peker: Abi cephe istediği yere gitsin. Vallahi hiç umrumda değil. Abi ben kız çocuk babasıyım. Hadi erkekler neyse kız çocuk bu ya.

Hadi Özışık: Onların anlamadığı bir şey var. Ben dedim çocukları için yapıyor.

Sedat Peker: Abi ben kızıma aşığım. Tüm dünyaya ateşe veririm. Ama olmadı. Namussuzluk yaptılar. Benim adımı karaladılar. Vallahi yenilecekler. Rezil olacaklar.

Hadi Özışık: Benim sana söyleyecek bir lafım yok. Ben senle dostluğumu devam ettiriyorum. Bunu net söyleyeyim. Sen ne yapıyorsan yap ben sana kırılmam.

Sedat Peker: Allah senden razı olsun abi. Kendine çok iyi bak abi. Öpüyorum seni.

Hadi Özışık: Şey yapma, moralini bozma.

Sedat Peker: Bu adamın babasıyla bir 30 senedir dostuz. 20 senedir bu adama biz yatırım yaptık. Nisan'da dönüyoduk abi ya. Hani her şey değişecekti abi? Pislik ne abi ya?

Hadi Özışık: Ona gerek yoktu ya. Haklısın. Açıklama yapıyorsan yap ama ona gerek yoktu. (Video) Kayıt var mı?

Sedat Peker: Yok abi. Ben bu gece ona bir kayıt yaparım. Süleyman dosta selam söyle abi.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle