Hangi Ay? Hangi Burç? Burç nedir özellikleri nelerdir? Aylara göre burç tarihleri?

Burçlar kuşağı dediğimiz Zodyak 12 burçtan oluşur. Burç denilen şey aslında yıldız kümelerinin adıdır. Doğduğumuz burç ise, doğduğumuz an güneşin üzerinde seyrettiği yıldız kümesi yani güneş burcumuzdur.

ASTROLOJİ

Burç nedir?

Burç, Güneşin bîr yılda takip ettiği düşünülen yörüngenin içlerinden geçtiği belli sembollerle gösterilen  on iki takımyıldızdan her biri.

BURÇALARIN ÖELLİKLERİ:

Güneş burcumuz, gündelik yaşamda 'benim burcum' diye adlandırdığımız burçtur. Her burcun kendine has özellikleri bulunuyor.
Astrolojiyi takip edenler de burçların kendine has özelliklerine kayıtsız kalamıyor.
Burç özelliklerini biraz daha açmak gerekirse, genelde aynı burçtan olan insanlarda benzer davranışlara rastlanıyor.
Burçlar sizin karakteriniz, iş hayatınız, aile ilişkileriniz, nelerden hoşlandığınız, uğurlu sayılarınız, sevdiğiniz renkler hatta sağlığınız hakkında bile bilgiler verebiliyor.
Özellikle ilişki yaşayacağınız kişinin özellikleri hakkında önceden fikir sahibi olmak daha sağlam kararlar almanızda fayda sağlıyor. 

Aylara göre burç tarihleri:

KOÇ: 21 Mart - 20 Nisan

BOĞA: 21 Nisan - 20 Mayıs

İKİZLER: 21 Mayıs - 21 Haziran

YENGEÇ: 22 Haziran - 22 Temmuz

ASLAN: 23 Temmuz - 22 Ağustos

BAŞAK: 23 Ağustos - 22 Eylül

TERAZİ: 23 Eylül - 23 Ekim

AKREP: 24 Ekim - 22 Kasım

YAY: 23 Kasım - 21 Aralık

OĞLAK: 22 Aralık - 20 Ocak

KOVA: 21 Ocak - 18 Şubat

BALIK: 19 Şubat - 20 Mart

Burçların başlıca özellikleri:

Koç burcu özellikleri: Aktif, dinamik, insiyatif sahibi, hızlı, lider, yönetici,enerjik, dürüst ve yüksek enerjilidir.

Boğa burcu özellikleri: Güvenilir, rahatına, konforuna, yemeğe düşkün, gurme, harekete geçmekte zorlanan,Kararlı ve sıcak kanlı oldukları kadar tembel ve kendilerine düşkünlerdir. Duygulara önem verirler.

İkizler burcu özellikleri: Esnek, uyumlu, çevik, konuşkan, meraklı, arkadaş canlısı,Sempatik olmaları yanında çok ani değişen ruh halleri vardır.

Yengeç burcu özellikleri: Evine, annesine, ailesine, yurduna düşkün, duyarlı, hassas, yemeğe, sofraya meraklı, tarihsel konulara ilgili, müzik yeteneğine sahip,Kendilerine acımaya meyillidirler.

Aslan burcu özellikleri: Özgüvenli, gururlu, mağrur, koruyan, kollayan, gösterişli, sanata, estetiğe düşkün,Sabit fikirlidirler ve bir ortamdan diktatörlük yapmayı severler. 

Başak burcu özellikleri: Çalışkan, mükemmeliyetçi, eleştirel, detaycı, emektar, hizmet odaklı,Çok titiz ve acelecilerdir. Kolay beğenmezler ve aşırı meraklılardır.

Terazi burcu özellikleri: Adil, eşitlikçi, dengeli, uyumlu, sakin, sabırlı, akıllı, kibar, bunun yanın datembel ve dengesizlerdir.

Akrep burcu özellikleri: Mücadeleci, güçlü, yılmaz, hırslı kişilerdir. Pes ettiğini düşündüğünüz anda küllerinden yeniden doğabilir. Güvenilir, kaliteli insanlardır.

Yay burcu özellikleri: Bağımsız, özgür, hareketli, dinamik, sportif, keşif ve macera ruhuna sahip,Aşırı iyimser, sorumsuz ve sabırsızlardır.

Oğlak burcu özellikleri: Ciddi, soğukkanlı, gereğinde mesafeli, planlı, organize, disiplinli, iş ve kariyer odaklı,Dayanma güçleri yüksektir ve dik başlı, kötümser, sert ve karamsarlardır.

Kova burcu özellikleri: Arkadaş ve dost canlısı, sosyal, sıradışı, marjinal,Sabit fikirli, kendini beğenmiş ve dikkat çekmeyi severler.

Balık burcu özellikleri: Hassas, duyarlı, empatik, vicdanlı, duyarlı, sanatsal, hayırsever, yardımsever, kolay etkilenen,Bunların yanı sıra karasız, çekingen, alıngan ve belirsizlerdir.

YORUMLAR

  • :) BEN TURKMENISTANDAN

    Balık burcu özellikleri: Hassas, duyarlı, empatik, vicdanlı, duyarlı, sanatsal, hayırsever, yardımsever, kolay etkilenen,Bunların yanı sıra karasız, çekingen, alıngan ve belirsizlerdir. IŞTE BEN BUYUM BEN GERCEKTENDE HER ŞEYDE DUYARLIYIM HASSASIM HAYIRSEVERIM YARDIMSEVERIM BIDE CEKINGENIM ALINGANIM VICDANLIYIM! TESEKURLER

Yorum Ekle