Hangi çiçek ne anlama gelir? İşte Çiçek isimleri ve anlamları

Her çiçeğin bir yapısı, şekli, görünümü ve kokusu vardır. Bazı çiçekler kokuları ile insanları büyülerken, bazı çiçekler ise görünümleri ile kendine hayran bırakıyor. Birbirinden farklı güzelliklere ve kokulara sahip olan çiçekler, aynı zamanda Her biri farklı anlamlar taşımaktadır. Aynı isimde olan çiçekler dahi renkleri farklı olduğu için farklı anlamlara olabilir. Her çiçeğin anlamı hediye edilme amacını açıklamaktadır. Kimi zaman sevgiliye duygularını ifade etmek amaçlı gönderilirken, kimi zaman doğum günü kutlamak, yeni bir işi tebrik etmek ve özel günleri taçlandırmak amaçlı kullanılmaktadır. Peki hangi çiçek hangi anlama geliyor?

GÜNCEL

Beyaz Gül: Masumluk

Kırmızı Gül: Aşk

Pembe Gül: Gönlüm Sen de

Sarı Gül: Sıcak Sevgi

Beyaz Karanfil: Temizlik, Saflık

Kırmızı Karanfil: Sevgi

Pembe Karanfil: İçtenlik

Sarı Karanfil: Hüzün

Peru Zambağı: Refah ve serveti sembolize eder. Aynı zamanda dostluğun çiçeğidir.

Nergis Zambağı(Güzel Hatun Çiçeği): Bu çiçek, görkemli güzelliğin simgesidir. Ayrıca güzelliğin ötesinde değeri belirtmek için kullanılır.

Anemon Çiçeği(Dağ Lalesi): Kötü bir ruh hali içindeyseniz solan bir umudunuz ve unutulmuş hissiniz olduğunu gösterir. İyi ve Olumlu bir ruh hali içindeyseniz beklentiyi sembolize eder.

Antoryum (Flamingo Çiçeği): Misafirperverliği sembolize eder. Ayrica mutluluk ve bolluğu göstermek için kullanılır.

Yıldız Çiçeği (Pat): Sabrı sembolize eder. Zerafet ve şıklığı simgelemektedir.

Cennet Kuşu çiçeği : Neşeyi ve İhtişamı sembolize eder. Aynı zamanda heyecan verici ve çok beklenti göstermek için de kullanılır.

Gelin Çiçeği (Kalla Zambağı) : Güzellliği ve İhtişamı sembolize eder. Beyaz Calla zambakları, bu iki niteliğiyle bir düğün buketinde mükemmel bir çiçek seçeneği haline gelmektedir. Beyaz renkleri sebebiyle saflık ve masumiyeti bir gelin buketinde çok net bir şekilde göstermektedir.

Papatya: Masumiyet ve sadık aşkı ifade etmektedir. Gerbera papatyları ise, neşe/mutluluk anlamına gelmektedir.

Lilyum(Zambak): Sadelik, temizlik anlamına gelmektedir. Kokulu çiçek arayanların çokça tercih ettiği çiçektir.

Orkide: Güzellik, mutluluk, yeni heyacanlar, gurur ve kadınsılık anlamına gelmektedir.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle