Hayal Avcısı - Laura Kinsale Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Hayal Avcısı kimin eseri? Hayal Avcısı kitabının yazarı kimdir? Hayal Avcısı konusu ve anafikri nedir? Hayal Avcısı kitabı ne anlatıyor? Hayal Avcısı PDF indirme linki var mı? Hayal Avcısı kitabının yazarı Laura Kinsale kimdir? İşte Hayal Avcısı kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Laura Kinsale

Çevirmen: Nil Bosna

Orijinal Adı: The Dream Hunter

Yayın Evi: Epsilon Yayınları

İSBN: 9789944826600

Sayfa Sayısı: 454

Hayal Avcısı Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Çölün, savaşın, kilometrelerin ve hatta ölümün bile engel olamadığı bir aşk...

Korkusuz tavırları ve inatçı yalnızlığıyla Lord Winter, kalbindeki tutkuları iyi gizleyen bir gezgindir. İnci Dizisi diye bilinen efsanevi bir kısrağı aramak için seyahat ederken, çok daha değerli bir mücevher keşfeder. Bedevi kıyafetlerinin altında gizlenmiş olağanüstü bir kadın: Zenia Stanhope, Çöl Kraliçesi olarak bilinen sıradışı maceraperest bir İngiliz kadının kızı.

Zenia, Lord Winter'ın yaşadığı tehlikeli maceralar gibi bir şey yaşamayı istememektedir. O sadece İngiltere'ye ulaşmaya, kandan ve çöl kumundan uzaklaşmayı arzulamaktadır. Ancak o gece, korkunç şeyler yaşandığında yaşamları umutsuz bir arzuyla ve geri dönülemez bir şekilde birbirine bağlanır. Zenia yaşamını değiştiren ve kalbini fetheden yalnız, korkusuz adamı geride bırakarak zarafet ve konforun kalbine, Londra'ya kaçar...

Bir gün yakışıklı lord geri dönecek, Zenia'nın tutkusunun bedelini ödemesini isteyecektir.

Çarpılacaksınız!"

Sabrina Jeffries, New York Times çok satan yazarı.

"İnanılmaz."

Julia Quinn, New York Times çok satan yazarı.

Hayal Avcısı Alıntıları - Sözleri

 • "Zenia yüzünü de örttü. Ve onların karşısında nasıl değiştiğini gördü - siyah örtüsünün altında neredeyse saydam olmuştu; görünmezdi. Bir kadın. Ötesine bakıyorlar, etrafına bakıyorlar ama asla ona bakmıyorlardı. Hatta Lord Winter bile gözlerini onunkilere kaldırmamıştı. Lord bir yabancı gibi görünüyordu. Zenia ona karşı bir öfke dalgası, peçeyi çıkarıp atma ve yüzünü kendisine çevirmesi için zorlama isteği hissetti. Ama yapmadı. Anlayış daha şimdiden sessizce gelmişti - bir gece önce yaşananların geleceği olmayan bir hareket olduğunun anlayışı."

Hayal Avcısı İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Kitap benim için genel olarak sıkıntıdan patladığım ve okumaktan keyif aldığım bölümler olarak ikiye ayrılıyor. Zenia, 25 yaşında. Her ne kadar ebeveynleri İngiliz olsa da O tüm hayatı boyunca çöllerde yaşamış. Annesi, Leydi Hester berbat karakterli birisi. Ortalığı karıştırmayı, insanların birbirlerine karşı kan dökmesini fazlasıyla seven biri. Zenia ve Lord Winter'ın karşılaşmaları da bu kadının cenazesinden hemen sonra gerçekleştiriliyor. Yaşlı tilkinin oradaki birçok şeyhe ve bedevilere borcu olduğunda cenaze akşamı yaşadıkları yere silahlı baskın düzenleniyor ve oradan Zenia ve Lord Winter birlikte kaçıyorlar. Şimdi gelelim işin komik tarafına. Lord Winter, Zenia'yı oğlan çocuğu sanıyor -_- Tamam ilk başlarda kıyafetlerinden falan böyle bir yanılgıya düşmesini anladım ama ilerleyen zamanlarda rahatlıkla söyleyeyim yaklaşık 3 ay bunlar birlikte seyahat edip, sırt sırta yatmalarına rağmen adam onu hala oğlan çocuğu yanıyor. Ve bu çok uzadığı için beni sinir etmişti. Zenia neden uyarmadı diyebilirsiniz. Onun tek amacı İngiltere'ye, babasına ulaşabilmek. Ve Lord Winter'ı daha önceki annesini ziyaret ettiği zamanlarda kadınlar hakkındaki görüşleri nedeniyle cinsiyetini açıklamaya korkuyor. Bu arada Lord Winter'ın oradaki amacı İnci Dizisi adı verilen bir atı 'ç'almak. Biraz spoiler vermiş oldum sanırım daha fazla kitap içeriği hakkında detaya girmesem iyi olur. Dediğim gibi kitap benim için ikiye ayrılıyor. İlk 100lerde iken acayip sıkıldım. Çöl insanları hakkında çok çok fazla isim vardı bu da benim hikayeye odaklanmamı zorlaştırdı. Ah ve devamlı olarak "vallahi" lafı.. Uzun bir süre bu lafı duymamak keyif verebilir bana. Sonrasına gelirsem de acayip keyif aldım. Yazarın daha önce Gece Prensi kitabını okumuştum ve orada iki karakteri de çok fazla sevmemiştim. O nedenle bu kitaba başlarken biraz tereddüt yaşadım. Burada olay örgüsü, betimlemeler, karakterlerin gelişimleri daha iyi yansıtılmış. Zenia'ya kızanlar olduğunu okumuştum. Ama şahsen kendimi onun yerine koyduğumda olaylar karşısında aldığı tutuma hak veriyorum. Lord Winter.. Arden ise ilginç bir karakter. Şu devamlı kadınları tek bir amaçla kullanırım diyen tiplerden. Ve ben kafasına balyoz falan indirmek istiyorum böylelerinin. Kalın kafalı.. Neyse ki en sonunda yola geldi.. Kitabı, bu tür seven arkadaşlara tavsiye ederim. Ayrıca okurken dönemin içinde bulunduğu siyasi durumlara da baya hakim oldum sayesinde :) (Gamze Sel)

Hayal Avcısı PDF indirme linki var mı?

Laura Kinsale - Hayal Avcısı kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Hayal Avcısı PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Laura Kinsale Kimdir?

Laura Kinsale Kitapları - Eserleri

 • Fırtına Çiçekleri
 • Gecenin Prensi
 • Hayal Avcısı

Laura Kinsale Alıntıları - Sözleri

 • Christian onunla birlikte buradan kaçacaklarını düşünmüştü. Nereye, nasıl... Bunların hiçbiri önemli değildi. Asıl heyecan verici olan gidecek olmalarıydı -özgürlüğe doğru. (Fırtına Çiçekleri)
 • Ondan çok daha zarif ve alımlı kadınlarla yatmış olmasına rağmen Christian bu hapishane hücresinde Maddy kadar güzel başka bir şey görmemişti. (Fırtına Çiçekleri)
 • “Sen...Beni....Daha iyi yapıyorsun.” “Ah,denerim.Ama sen bir düksün...kötü günahkâr bir adam...Ve ben seni farklilastiracak kadar çok seviyorum.” “Kötü günâhkar bir ahmak “ “Hayır , sen gözlerimi dikip bakabileceğim tek yıldızsın.Seni hissedebildiğim,ellerini tutabildigim için çok mutluyum “ (Fırtına Çiçekleri)
 • "Bir biniciyi binici yapmak için pek çok at gerekir ama bir atı at yapan tek bir binicidir." (Gecenin Prensi)
 • "Korkuyorum..." diye fısıldadı. "Ruhuma ve kalbime yapacaklarından korkuyorum." "Kalbin... Benim için çok değerli." (Fırtına Çiçekleri)
 • Ama Tanrı beni affedecektir, çünkü seni kendi hayatımdan bile çok seviyorum. (Fırtına Çiçekleri)
 • Daha önce gelmeliydin. Ben hâlâ bir şeyler hissedebiliyorken gelmeliydin.. (Gecenin Prensi)
 • "Zenia yüzünü de örttü. Ve onların karşısında nasıl değiştiğini gördü - siyah örtüsünün altında neredeyse saydam olmuştu; görünmezdi. Bir kadın. Ötesine bakıyorlar, etrafına bakıyorlar ama asla ona bakmıyorlardı. Hatta Lord Winter bile gözlerini onunkilere kaldırmamıştı. Lord bir yabancı gibi görünüyordu. Zenia ona karşı bir öfke dalgası, peçeyi çıkarıp atma ve yüzünü kendisine çevirmesi için zorlama isteği hissetti. Ama yapmadı. Anlayış daha şimdiden sessizce gelmişti - bir gece önce yaşananların geleceği olmayan bir hareket olduğunun anlayışı." (Hayal Avcısı)
 • Sen gözlerimi dikip bakabileceğim tek yıldızsın. (Fırtına Çiçekleri)
 • Seni hiç hak etmedim, öyle değil mi? Maddy... Ama seni sevdim. Seni hep sevdim. (Fırtına Çiçekleri)
 • Ben senin yüreğini istiyorum... (Gecenin Prensi)
 • Hiçbir şeyi yoktu; hiçbir şeyi ve hiç kimsesi. Herşey ona ihanet etmişti; intikamı bile.. (Gecenin Prensi)
 • Yüreğini ona kapatabilmek için çok uğraşmış ama başaramamıştı.. (Gecenin Prensi)
 • Hiçbir şey hissetmemeyi istiyordu sadece. Düşünmemek, katlanmamak, hatta var olmamak.. (Gecenin Prensi)
 • Genç kadın gülümsedi. Gölgeler içindeki gün doğumu gibiydi; kalbini yerle bir ediyordu; genç adam tutkunun ıstırabı içinde aşık olmuştu. (Fırtına Çiçekleri)
 • Hepsi geçmişte kalmıştı ama. Yitip gitmişti... Sanki hiç olmamış gibi. (Gecenin Prensi)
 • "Sen gözlerimi dikip bakabileceğim tek yıldızsın. Seni hissedebildiğim, ellerini tutabildiğim için çok mutluyum." (Fırtına Çiçekleri)
 • "Eğer efendilik etmeyi bilirsen, atın senin silahın olur." (Gecenin Prensi)
 • Ben senin yüreğini istiyorum. (Gecenin Prensi)
 • "Ve ben seni farklılaştıracak kadar çok seviyorum." (Fırtına Çiçekleri)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle