HAYATA BAKIŞINIZ DEĞİŞECEK! LÜTFEN 20 DK. HAYATTAN KOPUN | Nureddin Yıldız

Nureddin Yıldız Hoca'dan hayatı anlamlandıran bir vaaz... Sosyal Doku Vakfı Başkanı ve İlahiyatçı Nurettin Yıldız Hoca Kimdir? Aslen nereli, dini eğitimi nedir? Nurettin Yıldız'ın biyografisi şöyle:

VİDEOLAR İLİM/İRFAN
PAYLAŞ:

Nurettin Yıldız Hoca Kimdir?

  • 1960 yılında;
  • Trabzon'ın Of ilçesinde doğmuştur.

Hafızlığını sekiz yaşında, babası Hilmi Yıldız Hocaefendi’de tamamladı ve temel dini eğitimini aldı. İstanbul-Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde okudu. İmam hatip lisesine devam ederken, değişik gazetelerde haftalık yazılar yazmaya ve tercüme haberler kaleme almaya başladı. Aynı zamanda kürsü hatipliğine de devam etti.

Öğrencilik yıllarında, Milli Türk Talebe Birliği ve Akıncılar Teşkilatında aktif görevler üstlendi. İmam-hatip lisesini bitirdikten sonra, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesine bir yıl devam etti.  Ardından, Mekke Ümmü’l – Qura Üniversitesi’ne geçiş yaptı. Burada Usul-u Fıkıh bölümünü bitirdi. Daha sonra, Mekke’de bulunduğu süre içerisinde, tanınmış hadis hocalarından özel ders ve icazetler aldı. Büyük muhaddis Abdulfettah Ebu Gudde, Hindistanlı büyük âlim Ebu’l Hasen En’Nedvi ve son dönem Osmanlı ulemasından Mehmet Emin Saraç hocaefendi, icazet aldığı hocalardan bazılarıdır.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle