Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 1 - Hakan Büyükdere Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 1 kimin eseri? Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 1 kitabının yazarı kimdir? Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 1 konusu ve anafikri nedir? Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 1 kitabı ne anlatıyor? Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 1 PDF indirme linki var mı? Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 1 kitabının yazarı Hakan Büyükdere kimdir? İşte Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 1 kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Hakan Büyükdere

Yayın Evi: Neden Kitap

İSBN: 9789752540082

Sayfa Sayısı: 159

Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 1 Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Hepimiz bizi zaman zaman mutsuzluğa sürükleyecek zorlu bir hayat mücadelesi veriyoruz. Gündelik kaygılar, iş hayatımızdaki koşuşturmalar zihnimizi bulandırıp gönül gözümüzü körleştirebiliyor. Oysa başımızı gömdüğümüz sıkıntılarımızdan bir çıkartabilsek varolmanın başlı başına bir mutluluk kaynağı olabileceğini keşfedebiliriz.

'Hayatımızı Değiştirecek Öykülerde', gönül gönümüzün önüne düşen perdeyi bizim için aralıyor Hakan Büyükdere.

"... Hayatımın en zor dönemlerinden biriydi. İflas etmiştim. Elimdeki gayrimenkulleri, borçlarımı ödemek için tek tek elimden çıkarıyordum. Yaşama ve çalışma sevgimi iyice yitirmiş, kendimi sigara ve alkolle avutur hale gelmiştim. Sağlığım günden güne bozuluyordu. Böyle bir günde ellerim cebimde bir caddede karşıdan karşıya geçerken, belden aşağısı olmayan bir adamı bir kay kay üzerinde karşıya geçerken gördüm. Yaya kaldırımına çıkabilmesi için benden yardım istedi ve ona yardım ettikten sonra bana:

- Teşekkürler bayım, ne güzel bir hava değil mi? Üzüntülüsünüz ama, her şey o kadar kötü olamaz dedi..."

Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 1 Alıntıları - Sözleri

 • “Hayatında en çok mutlu olmanı sağlayan iltifat nedir?” diye sorarlar. Victor Hugo anlatır: “Bir akşam tiyatrodan eve dönüyordum. Dış kapıya geldiğimde anahtarı yanıma almadığımı fark ettim. Bu arada çok şiddetli bir şekilde ufak su dökmeye ihtiyacım vardı. Evde bulunan ahçım, kulakları ağır işittiği için bir türlü zilin sesini duyamadı. Ben de artık dayanamayacağımı anladığım için, hemen evimin duvarına işemeye başladım. Tam o sırada bir sarhoş belirdi ve benim omuzuma vurarak, “Bana bak utanmaz herif! Koskoca Victor Hugo’nun duvarına su dökmeye utanmıyor musun? Defol git buradan bakayım!” dedi. “İşte, hiç tanımadığım, halktan birisinin bu şekilde bana değer vermesi, aldığım en samimi övgüydü.”
 • Hayatta en zor şey amaçsız insanlarla yaşama zorunluluğudur. *Cenap Şahabettin
 • Herkesin anlatacak bir hikayesi vardır
 • “Bir tek kalbin kırılmasını önleyebilirsem Boşuna yaşamış olmayacağım Ya da bir acıyı yaşamdan alabilirsem Veya bir yarayı sarabilirsem Veya bir ardıçkuşunu yeniden yuvasına koyabilirsem Ya da bir fidanın yeşermesini sağlayabilirsem Boşuna yaşamış olmayacağım.”
 • “Pek çok kişi sizin limuzininize binmek için can atıyor. Ama sizin istediğiniz, arabanız bozulduğu zaman sizinle birlikte otobüse binebilecek birisi.”
 • Penceremizin camından bakınca yerde ki çamuru değil, gökte ki martıyı , yıldızları görebilmeliyiz.
 • “Tanrıya dua edin; ama, kıyıya doğru kürek çekmeyi ihmal etmeyin.”
 • Bir insanın dostluk ve arkadaşlık kurabilmesi için öncelikle kendisiyle barışık olması gerekir. Cicero “ Dostluk Üzerine Konuşmalar” isimli kitabında şöyle diyor; “ Eğer O insanla kendince konuşuyormuşçasına rahat konuşuyorsan o kişi senin dostundur. Yani onun yanında bütün maskelerinden sıyrılabiliyorsan o kişi senin dostundur.”
 • İnsanları yargılarsan sevmeye vakit bulamazsın *Hz. İSA
 • Karanlığa sövme kalk bir mum yak
 • HERKES, BİRİSİ, HERHANGİ BİRİSİ ve HİÇ KİMSE yola çıktılar. Yapılması gereken bir iş vardı. HERKES, BİRİSİNİN bu işi yapacağından emindi. Ama HİÇ KİMSE yapmadı. BİRİSİ bu duruma öfkelendi. Çünkü o HERKES’in işiydi. HERKES, HERHANGİ BİRİ’nin bu işi yapacağını düşünüyordu. Fakat HİÇ KİMSE, HERKES’in bunu yapamayacağını düşünmüyordu. Sonunda HERHANGİ BİRİ’nin yapacağı işi HİÇ KİMSE yapmadığı için HERKES, BİRİSİ’ni suçladı.

Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 1 İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Öyküler güzel ama hayatınızı değiştirmiyor, zaten siz istemedikçede kimse hayatınızı değiştiremez. Öykü okumayı seviyorsanız, yada arada elinize alıp kafanızı dağıtmak istiyorsanız elinizin altında bulunsun. (Şah Şkr)

Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 1 PDF indirme linki var mı?

Hakan Büyükdere - Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 1 kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 1 PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Hakan Büyükdere Kimdir?

28 Ocak 1964 yılında Kırklareli'nin Demirköy ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlkokulu Poyralı'da, orta okulu da Pınarhisar ilçesinde bitirdikten sonra lise öğrenimine önce Edirne Erkek Öğretmen Lisesi'nde başlamış ve 1980 yılında Sakarya Arifiye Öğretmen Lisesi'nden mezun olmuştur. 1986 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan yazarımız; 1987 yılında öğretmenlik mesleğine Artvin'in Ardanuç ilçesinde başlamış ve daha sonra 1992 yılında doğum yeri olan Kırklareli'ne görevle gelmiştir. 1996'dan bu yana Atatürk Lisesi'nde mesleğini sürdürmektedir. Kendisinin yayınlanmış iki kitabı dışında halen üzerinde çalıştığı; Tiyatro oyunları ve özgün hikayeleri bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Hakan Büyükdere Kitapları - Eserleri

 • Hayatınızı Değiştirecek Öyküler
 • Ders Veren 201 Öykü
 • Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 1
 • Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 2
 • Öykülerle Duygusal Zeka
 • Mevlana'dan Altın Öyküler
 • Büyük Düşün Küçük Adımlarla Başla
 • Aslında Herkesin Bir Öyküsü Var

Hakan Büyükdere Alıntıları - Sözleri

 • Konuşmayı çok süslersen, amacından uzaklaşırsın. (Mevlana'dan Altın Öyküler)
 • AYAKKABININ TEKİ  Bir bilge bir gün tam trene biniyordu ki, ayakkabılardan biri ayağından çıktı ve yere düştü. Aşağı inip onu alması imkânsızdı; çünkü tren çoktan harekete geçmişti. Yanındaki arkadaşları ne yapacağını bekliyorlardı.  O gayet sakin bir şekilde, diğer ayağındaki ayakkabıyı da çıkardı ve az önce düşürdüğü ayakkabıya yakın bir yere fırlattı. Talebelerinden birisi dayanamayıp sordu: “Neden böyle yaptınız?” Bilge adam gülümseyerek yanıtladı:  “Demiryolunun üzerindeki tek ayakkabı bir işe yaramaz, ama bir çift ayakkabı her zaman için ısıtılan bir çift ayak demektir.” (Ders Veren 201 Öykü)
 • HERKES, BİRİSİ, HERHANGİ BİRİSİ ve HİÇ KİMSE yola çıktılar. Yapılması gereken bir iş vardı. HERKES, BİRİSİNİN bu işi yapacağından emindi. Ama HİÇ KİMSE yapmadı. BİRİSİ bu duruma öfkelendi. Çünkü o HERKES’in işiydi. HERKES, HERHANGİ BİRİ’nin bu işi yapacağını düşünüyordu. Fakat HİÇ KİMSE, HERKES’in bunu yapamayacağını düşünmüyordu. Sonunda HERHANGİ BİRİ’nin yapacağı işi HİÇ KİMSE yapmadığı için HERKES, BİRİSİ’ni suçladı. (Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 1)
 • "Pek çok kişi sizin limuzininize binmek için can atıyor. Ama sizin istediğiniz, arabanız bozulduğu zaman sizinle birlikte otobüse binebilecek birisi." Oprah Winfrey (Hayatınızı Değiştirecek Öyküler)
 • ZENGİNİM ÇÜNKÜ (...) Bana şah damarımdan daha yakın olan, Bu güzel dünyayı hizmetime sunan, İçime huzur verip, sıkıntımı atan, Ellerimi açtığım yüce Allah'ım var... (Ders Veren 201 Öykü)
 • “Tanrıya dua edin; ama, kıyıya doğru kürek çekmeyi ihmal etmeyin.” (Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 1)
 • Bir insanın yanında dertlerin azalıyor,daha fazla gülüyor,daha fazla mutlu oluyorsan o insan ( biofili ) bir insandır.Sakın ondan ayrılma. Eğer bir insanın yanında dertlerin artıyor,canın sıkılıyor,moralin bozuluyor,o insandan yabani hayvandan kaçar gibi kaç.( negrofili ) (Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 2)
 • Okyanusların diplerini delik deşik ettik, keşfetmediğimiz yeryüzü köşesi kalmadı; gözlerimizi yukarılara çevirdik ve orada ne olup bittiğini de anladık. Bir tek biz kaldık çözemediğimiz... Ne kendimizi anladık ne de tam manasıyla diğer insanları. (Ders Veren 201 Öykü)
 • Okyanusların dipleri delik deşik ettik,keşfetmediğimiz yeryüzü köşesi kalmadı; ve gözlerimizi yukarılara çevirdik ve orada ne olup bittiğini de anladık. Bir tek biz kaldık çözemediğimiz... Ne kendimizi anladık ne de tam manasıyla diğer insanları (Ders Veren 201 Öykü)
 • Yaşam kendiliğinden iyi veya kötü değildir.Ona iyiliğini- kötülüğünü veren bizim düşüncelerimizdir. (Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 2)
 • Mutluluğu zaman gelir kral sofrasında bulamazken, kuru ekmeğe katık ettiğimiz bir zeytinde buluruz. Çevremizdeki yapmacık tavırlar içindeki kalabalıkta değil, duvar dibine çökmüş, üşüyen yoksul bir çocuğun ürkek bakışlarının gölgelediği dudaklarında, güçlükle duyumsanan gülümseyişinde yaşarız. (Hayatınızı Değiştirecek Öyküler)
 • 'Her engel bir fırsattır aslında...Önemli olan çukura düşmek değil, umutsuzluğa düşmemektir...' (Ders Veren 201 Öykü)
 • Eğer bir saat mutluluk istiyorsanız,UYKUYA YATIN. Eğer bir günlük mutluluk istiyorsanız,BALIĞA GİDİN. Eğer bir aylık mutluluk istiyorsanız,EVLENİN. Eğer bir yıllık mutluluk istiyorsanız,MİRASA KONUN. Eğer ömür boyu mutluluk istiyorsanız,BİRİNE YARDIM EDİN. (Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 2)
 • " Ne zaman yerden kalkacak gücü kendimizde bulamasak her zaman bizi kaldıracak bir el olmuştur." (Büyük Düşün Küçük Adımlarla Başla)
 • Mutluluğu içinizde ararsanız zor bulursunuz.Fakat dışarıda ararsanız hiç bulamazsınız. (Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 2)
 • Yaşlılar yaşlılarla konuşmayı tercih etmezler.Zira kendilerine ancak hastalık ve ölümü hatırlatırlar.Onlar daima gençleri ararlar.Çünkü yaşama bağlanmayı isterler. (Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 2)
 • "Hiçbir çaba sarf etmeden geldiğin şu dünyada yaşaman, hem de insan olarak yaşaman büyük zenginlik değil midir? Gözlerinin bir tanesini kaç dolara değişirsin? Güneşi doğarken ve batarken izleyebilmen, çiçeklerin kokusunu alabilmen, çocukların saçlarını okşaman, sevdiklerine sarılabilmen, insanlara iyilik yapabilmen, kimseyi kırmadan yaşayabilmen, hiçbir cana kıymaman, helal kazanabilmen, insanları sevebilmen, Allah'a şükredebilmen, arkadaşlarınla yaptığın sohbet, göbeğin hoplayana kadar gülebilmen, demli bir çaydan bir yudum aldıktan sonra bir oh! diyebilmen, zenginlik değil midir? Şimdi söyler misin? Sen fakir misin?" (Hayatınızı Değiştirecek Öyküler)
 • Pencereden bakan iki kişiden biri gökteki martıyı görür; diğeri yerdeki çamuru. (Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 2)
 • Engeller sıradan insanlara,onları sıradışı yapmaları için verilmiştir. (Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 2)
 • "Yaşayan herkes için mutlaka bir umut vardır". (Hayatınızı Değiştirecek Öyküler)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle