Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 2 - Hakan Büyükdere Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 2 kimin eseri? Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 2 kitabının yazarı kimdir? Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 2 konusu ve anafikri nedir? Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 2 kitabı ne anlatıyor? Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 2 PDF indirme linki var mı? Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 2 kitabının yazarı Hakan Büyükdere kimdir? İşte Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 2 kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Hakan Büyükdere

Yayın Evi: Neden Kitap

İSBN: 9752540333

Sayfa Sayısı: 271

Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 2 Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Hepimiz bizi zaman zaman mutsuzluğa sürükleyecek zorlu bir hayat mücadelesi veriyoruz. Gündelik kaygılar, iş hayatımızdaki koşuşturmalar zihnimizi bulandırıp gönül gözümüzü körleştirebiliyor. Oysa başımızı gömdüğümüz sıkıntılarımızdan bir çıkartabilsek varolmanın başlı başına bir mutluluk kaynağı olabileceğini keşfedebiliriz.

‘Hayatımızı Değiştirecek Öykülerde, gönül gözümüzün önüne düşen perdeyi bizim için aralıyor Hakan Büyükdere.

“... Hayatımın en zor dönemlerimden biriydi. İflas etmiştim. Elimdeki gayrimenkulleri, borçlarımı ödemek için tek tek elimden çıkarıyordum. Yaşama ve çalışma sevgimi iyice yitirmiş, kendimi sigara ve alkolle avutur hale gelmiştim. Sağlığım günden güne bozuluyordu. Böyle bir günde ellerim cebimde bir caddede karşıdan karşıya geçerken, belden aşağısı olmayan bir adamı bir kay kay üzerinde karşıya geçerken gördüm. Yaya kaldırımına çıkabilmesi için benden yardım istedi ve ona yardım ettikten sonra bana:

- Teşekkürler bayım, ne güzel bir hava değil mi? Üzüntülüsünüz ama, her şey o kadar kötü olamaz dedi...”

Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 2 Alıntıları - Sözleri

 • Hayatta öğrenilmesi gereken dört şey: 1-Acele etmeden düşünebilmek, 2-İnsanları kalpten sevebilmek, 3-Olaylara istekle yaklaşabilmek, 4-Tanrı'ya tereddütsüz inanmak.
 • Hayatta en zor şey amaçsız insanlarla yaşama zorunluluğudur.
 • Gideceği limanı bilmeyene hiçbir rüzgardan hayır gelmez.
 • Mutluluğu içinizde ararsanız zor bulursunuz.Fakat dışarıda ararsanız hiç bulamazsınız.
 • Pencereden bakan iki kişiden biri gökteki martıyı görür; diğeri yerdeki çamuru.
 • Hayatı gereğinden fazla ciddiye almayın; ama,hafife de almayın.
 • Bir insan ne kadar çok şeye ihtiyaç duyuyorsa, bu onun o kadar fakir olduğunu gösterir.
 • Yaşam kendiliğinden iyi veya kötü değildir.Ona iyiliğini- kötülüğünü veren bizim düşüncelerimizdir.
 • Bir insanın yanında dertlerin azalıyor,daha fazla gülüyor,daha fazla mutlu oluyorsan o insan ( biofili ) bir insandır.Sakın ondan ayrılma. Eğer bir insanın yanında dertlerin artıyor,canın sıkılıyor,moralin bozuluyor,o insandan yabani hayvandan kaçar gibi kaç.( negrofili )
 • Yaşlılar yaşlılarla konuşmayı tercih etmezler.Zira kendilerine ancak hastalık ve ölümü hatırlatırlar.Onlar daima gençleri ararlar.Çünkü yaşama bağlanmayı isterler.
 • Tanrı'ya dua edin;ama,kıyıya doğru kürek çekmeyi ihmal etmeyin.
 • Elma ağacı gibi yemişin yoksa,çınar ağacı gibi gölgen olsun.
 • Eğer bir saat mutluluk istiyorsanız,UYKUYA YATIN. Eğer bir günlük mutluluk istiyorsanız,BALIĞA GİDİN. Eğer bir aylık mutluluk istiyorsanız,EVLENİN. Eğer bir yıllık mutluluk istiyorsanız,MİRASA KONUN. Eğer ömür boyu mutluluk istiyorsanız,BİRİNE YARDIM EDİN.
 • Ana babayı kader tayin eder,dostları biz.
 • Engeller sıradan insanlara,onları sıradışı yapmaları için verilmiştir.

Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 2 İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Yazar bu kitabında derlediği birbirinden güzel öykülerle,kendimizi adeta tekrar keşfetmemizi sağlayacak dersler veriyor.Umudunu yitirmiş,sıkıntılara düşmüş,kaygılar ve çeşitli ruhi bunalımlara girmiş insanların kurtuluşlarının hikayesi..Tam bir motivasyon kitabı.El altında bulunması gereken bir kitap diye düşünüyor,mutluluğu arayanlara,- kadere isyan bayrağı -açanlara ve bu kitabı henüz okumamış olan kişilere tavsiye ediyorum.İyi okumalar.. (Ekrem Özkara)

Hayatınızı Değiştirecek Öyküler - 2 Derleyen Hakan büyükdere. Bir lise öğretmeni olan Hakan Büyükdere, kendi ve arkadaşlarının derlediği etkileyici bir eser meydana getirmiştir. Kitap da 53 hikaye bulunmaktadır. Düşündürücü, etkileyici öykülerle ders içinde veya ders dışında öğrenci ve gençlere yol göstermektedir. #Kitapşuuruinsanlıkşuurudur. (Mustafa Parlatan)

Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 2 PDF indirme linki var mı?

Hakan Büyükdere - Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 2 kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 2 PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Hakan Büyükdere Kimdir?

28 Ocak 1964 yılında Kırklareli'nin Demirköy ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlkokulu Poyralı'da, orta okulu da Pınarhisar ilçesinde bitirdikten sonra lise öğrenimine önce Edirne Erkek Öğretmen Lisesi'nde başlamış ve 1980 yılında Sakarya Arifiye Öğretmen Lisesi'nden mezun olmuştur. 1986 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan yazarımız; 1987 yılında öğretmenlik mesleğine Artvin'in Ardanuç ilçesinde başlamış ve daha sonra 1992 yılında doğum yeri olan Kırklareli'ne görevle gelmiştir. 1996'dan bu yana Atatürk Lisesi'nde mesleğini sürdürmektedir. Kendisinin yayınlanmış iki kitabı dışında halen üzerinde çalıştığı; Tiyatro oyunları ve özgün hikayeleri bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Hakan Büyükdere Kitapları - Eserleri

 • Hayatınızı Değiştirecek Öyküler
 • Ders Veren 201 Öykü
 • Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 1
 • Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 2
 • Öykülerle Duygusal Zeka
 • Mevlana'dan Altın Öyküler
 • Büyük Düşün Küçük Adımlarla Başla
 • Aslında Herkesin Bir Öyküsü Var

Hakan Büyükdere Alıntıları - Sözleri

 • Konuşmayı çok süslersen, amacından uzaklaşırsın. (Mevlana'dan Altın Öyküler)
 • AYAKKABININ TEKİ  Bir bilge bir gün tam trene biniyordu ki, ayakkabılardan biri ayağından çıktı ve yere düştü. Aşağı inip onu alması imkânsızdı; çünkü tren çoktan harekete geçmişti. Yanındaki arkadaşları ne yapacağını bekliyorlardı.  O gayet sakin bir şekilde, diğer ayağındaki ayakkabıyı da çıkardı ve az önce düşürdüğü ayakkabıya yakın bir yere fırlattı. Talebelerinden birisi dayanamayıp sordu: “Neden böyle yaptınız?” Bilge adam gülümseyerek yanıtladı:  “Demiryolunun üzerindeki tek ayakkabı bir işe yaramaz, ama bir çift ayakkabı her zaman için ısıtılan bir çift ayak demektir.” (Ders Veren 201 Öykü)
 • HERKES, BİRİSİ, HERHANGİ BİRİSİ ve HİÇ KİMSE yola çıktılar. Yapılması gereken bir iş vardı. HERKES, BİRİSİNİN bu işi yapacağından emindi. Ama HİÇ KİMSE yapmadı. BİRİSİ bu duruma öfkelendi. Çünkü o HERKES’in işiydi. HERKES, HERHANGİ BİRİ’nin bu işi yapacağını düşünüyordu. Fakat HİÇ KİMSE, HERKES’in bunu yapamayacağını düşünmüyordu. Sonunda HERHANGİ BİRİ’nin yapacağı işi HİÇ KİMSE yapmadığı için HERKES, BİRİSİ’ni suçladı. (Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 1)
 • "Pek çok kişi sizin limuzininize binmek için can atıyor. Ama sizin istediğiniz, arabanız bozulduğu zaman sizinle birlikte otobüse binebilecek birisi." Oprah Winfrey (Hayatınızı Değiştirecek Öyküler)
 • ZENGİNİM ÇÜNKÜ (...) Bana şah damarımdan daha yakın olan, Bu güzel dünyayı hizmetime sunan, İçime huzur verip, sıkıntımı atan, Ellerimi açtığım yüce Allah'ım var... (Ders Veren 201 Öykü)
 • “Tanrıya dua edin; ama, kıyıya doğru kürek çekmeyi ihmal etmeyin.” (Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 1)
 • Bir insanın yanında dertlerin azalıyor,daha fazla gülüyor,daha fazla mutlu oluyorsan o insan ( biofili ) bir insandır.Sakın ondan ayrılma. Eğer bir insanın yanında dertlerin artıyor,canın sıkılıyor,moralin bozuluyor,o insandan yabani hayvandan kaçar gibi kaç.( negrofili ) (Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 2)
 • Okyanusların diplerini delik deşik ettik, keşfetmediğimiz yeryüzü köşesi kalmadı; gözlerimizi yukarılara çevirdik ve orada ne olup bittiğini de anladık. Bir tek biz kaldık çözemediğimiz... Ne kendimizi anladık ne de tam manasıyla diğer insanları. (Ders Veren 201 Öykü)
 • Okyanusların dipleri delik deşik ettik,keşfetmediğimiz yeryüzü köşesi kalmadı; ve gözlerimizi yukarılara çevirdik ve orada ne olup bittiğini de anladık. Bir tek biz kaldık çözemediğimiz... Ne kendimizi anladık ne de tam manasıyla diğer insanları (Ders Veren 201 Öykü)
 • Yaşam kendiliğinden iyi veya kötü değildir.Ona iyiliğini- kötülüğünü veren bizim düşüncelerimizdir. (Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 2)
 • Mutluluğu zaman gelir kral sofrasında bulamazken, kuru ekmeğe katık ettiğimiz bir zeytinde buluruz. Çevremizdeki yapmacık tavırlar içindeki kalabalıkta değil, duvar dibine çökmüş, üşüyen yoksul bir çocuğun ürkek bakışlarının gölgelediği dudaklarında, güçlükle duyumsanan gülümseyişinde yaşarız. (Hayatınızı Değiştirecek Öyküler)
 • 'Her engel bir fırsattır aslında...Önemli olan çukura düşmek değil, umutsuzluğa düşmemektir...' (Ders Veren 201 Öykü)
 • Eğer bir saat mutluluk istiyorsanız,UYKUYA YATIN. Eğer bir günlük mutluluk istiyorsanız,BALIĞA GİDİN. Eğer bir aylık mutluluk istiyorsanız,EVLENİN. Eğer bir yıllık mutluluk istiyorsanız,MİRASA KONUN. Eğer ömür boyu mutluluk istiyorsanız,BİRİNE YARDIM EDİN. (Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 2)
 • " Ne zaman yerden kalkacak gücü kendimizde bulamasak her zaman bizi kaldıracak bir el olmuştur." (Büyük Düşün Küçük Adımlarla Başla)
 • Mutluluğu içinizde ararsanız zor bulursunuz.Fakat dışarıda ararsanız hiç bulamazsınız. (Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 2)
 • Yaşlılar yaşlılarla konuşmayı tercih etmezler.Zira kendilerine ancak hastalık ve ölümü hatırlatırlar.Onlar daima gençleri ararlar.Çünkü yaşama bağlanmayı isterler. (Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 2)
 • "Hiçbir çaba sarf etmeden geldiğin şu dünyada yaşaman, hem de insan olarak yaşaman büyük zenginlik değil midir? Gözlerinin bir tanesini kaç dolara değişirsin? Güneşi doğarken ve batarken izleyebilmen, çiçeklerin kokusunu alabilmen, çocukların saçlarını okşaman, sevdiklerine sarılabilmen, insanlara iyilik yapabilmen, kimseyi kırmadan yaşayabilmen, hiçbir cana kıymaman, helal kazanabilmen, insanları sevebilmen, Allah'a şükredebilmen, arkadaşlarınla yaptığın sohbet, göbeğin hoplayana kadar gülebilmen, demli bir çaydan bir yudum aldıktan sonra bir oh! diyebilmen, zenginlik değil midir? Şimdi söyler misin? Sen fakir misin?" (Hayatınızı Değiştirecek Öyküler)
 • Pencereden bakan iki kişiden biri gökteki martıyı görür; diğeri yerdeki çamuru. (Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 2)
 • Engeller sıradan insanlara,onları sıradışı yapmaları için verilmiştir. (Hayatınızı Değiştirecek Öyküler 2)
 • "Yaşayan herkes için mutlaka bir umut vardır". (Hayatınızı Değiştirecek Öyküler)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle