Hayırsever işadamından evi yanan aileye beyaz eşya yardımı

Geçtiğimiz aylarda Kızıltepe ilçesinde evleri yanan Tekin ailesine hayırsever işadamı Veysi Kurt tarafından beyaz eşya yardımı yapıldı.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Kızıltepe ilçesi Sanayi Mahallesinde eşi ve dört çocuğuyla birlikte yaşayan Bayram Tekin’e ait evde geçtiğimiz aylarda çıkan yangında eşyaları kullanılamaz hale gelen Tekin ailesine Yenikent Arçelik - Beko yetkili servisinin sahibi iş adamı Veysi Kurt destek çıkarak beyaz eşya yardımında bulundu.

Kızıltepe İpek Mahallesi 428 Sokak'ta ikamet eden Bayram Tekin’in ailesiyle birlikte oturdukları evleri, 28 Ağustos’ta çıkan yangında eşyalarla birlikte küle dönmüştü. Çıkan yangında evin içindeki tüm eşyaları zarar gören ve kullanılamaz hale gelen evin sahibi Tekin ailesini yangının ertesi günü ziyaret eden Yenikent Arçelik - Beko yetkili servisinin sahibi iş adamı Veysi Kurt aileye beyaz eşyalarını karşılama sözü vererek aileye destek çıkmıştı. Yanan evin tadilatının bitmesiyle birlikte işadamı Kurt verdiği sözü yerine getirerek mağdur aileye beyaz eşyalarını teslim etti.

Kızıltepe Yenikent Arçelik - Beko yetkili servisi yöneticisi Ömercan Kurt ve servis elemanları tarafından Buzdolabı, Çamaşır makinesi, Fırın ve Televizyon ile televizyon masası tadilatı yapılan eve taşınıp aileye teslim edildi. Beyaz eşyaları teslim alan Bayram Tekin, desteklerinden dolayı hayırseverler işadamı Veysi Kurt ve destek çıkan tüm hayırseverlere çok teşekkür ettiklerini belirterek, “yangında evimizi içindeki eşyalarımızı kaybettik. Tek tesellimiz çocuklarımızın başına kötü bir şey gelmemesi oldu. Yangında yaşadığımız mağduriyet de Veysi Bey gibi hayırsever insanlar sayesinde bir nebzede olsa giderilmiş oldu.” İfadelerine yer verdi.

Yenikent Arçelik - Beko yetkili servisinin sahibi iş adamı Veysi Kurt ise “çıkan yangından sonra aileye ne gibi desteğimiz olabilir diye kendilerini ziyaret etmiştik, evin tadilatını bir hayırsever dernek üstlenmişti, bizde beyaz eşya desteği sözünü vermiştik o zaman. Evin tadilatının tamamlanmasıyla birlikte Tekin ailesine verdiğimiz sözü yerine getirerek eşyalarını teslim ettik iyi günlerde kullansınlar. Bundan sonra ihtiyaç duyduklarında destek çıkmaya devam edeceğiz." dedi.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle