HDP'li Amak'tan 540 Milyonluk Yolsuzluk Açıklaması

İçişleri Bakanlığı tarafından açılan soruşturmalara ilişkin HDP grup Eş Sözcüsü Mehmet Ali Amak değerlendirmelerde bulundu.

MARDİN
PAYLAŞ:

539 MİLYONLUK USULSÜZLÜK YAPILDIĞI İDDİASI

Müfettişlerin tespitlerine göre; kayyum döneminde 539 milyon 738 bin 587 TL değerindeki 36 ayrı ihalede usulsüzlük yapıldığı, yapılmayan işlere ödemeler yapıldığı, alınmayan malzemelerin alınmış gibi gösterildiği, yapılmayan yolların yapılmış gibi gösterildiği, daha önce var olan binaların yeni yapılmış gibi gösterildiği, firmalara fazladan ödemeler yapıldığı tespitlerine yer verildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından açılan soruşturmalara ilişkin HDP grup Eş Sözcüsü Mehmet Ali Amak değerlendirmelerde bulundu.

“BAKANLIK SAMİMİYSE ELİNDEKİ YOLSUZLUK BELGELERİNİ YARGIYA TESLİM EDER”

Hakkında davalar açılan kişilerin halen görevde olduğunu belirten Mardin Büyükşehir Belediyesi HDP grup Eş Sözcüsü Mehmet Ali Amak, şöyle konuştu:

* Yeni açılan soruşturmada yetersiz, bu soruşturmanın devamının da gelmesi gerekiyor. Halen bir davaya dönüşmüş değil her ne kadar bakanlık soruşturma izni vermiş olsa da biz bununda samimi olduğunu düşünmüyoruz.

  • Ancak bakanlık ve yargı makamları gerçekten samimi ise bu yolsuzlukların üstüne gitmesi ve ilgili kişilere gereken cezayı vermesi gerekir.

* Ama bakıyoruz bir tanesi bile cezaevinde değil bu kişiler halen görevlerinin başında cezaevinde olan kişilerde zaten kısa süre sonra tahliye edildiler.

  • Bakanlık bu konuda gerçekten samimi ise elindeki yolsuzluk belgeleri ile beraber yargıya teslim eder ve ilgili kişilerin gereken cezayı almalarını sağlaması gerekir.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle