Her damağa hitap eden ahmET Mardin'de açıldı

Asırlardan beri birçok medeniyete ev sahipliği yapan Mardin’de açılan ahmET Et ve Balık Lokantası zengin bir mutfak kültürü ile hizmete vermeye başladı.

YAŞAM MARDİN MUTFAĞI

Üzerinde yaşattığı kültürlerin ve verimli toprakları sayesinde binlerce yıllık birikimin; Türk, Kürt, Arap ve Süryani kültürünün senteziyle ortaya çıkan Mardin mutfağının en seçkin yemeklerini sunan ahmET damak çatlatan lezzetler sloğanı ile, lezzet düşkünlerine hitap ediyor...

Mardin Mutfağı ile sizi karşı koyamayacağınız lezzet yolculuğuna çıkarıyor. 

MEZOPOTAMYA KÜLTÜRÜNÜN SENTEZİ

Birbirinden farklı, yemeği ve farklı çeşitleri olan Mardin Mutfağından, sevilen lezzetleri bulabileceğiniz Ahm_ET ve Balık Lokantası Mardin’in Kızıltepe ilçesinde açıldı. 

Her yemeğin kendine has tarifi, kendine özgü tadı vardır bu övülesi ahmET Et ve Balık Lokantasının mutfağında. Yemeklerde kullanacakları sebzeyi mümkün olduğunca organik ve kaliteli ET’i de her bir yemek için özel olarak seçiyor, kısmen marine edip kimini hiç bir katkı maddesi kullanmadan sadece tuzlayıp közde pişiriyoruz... kısaca Mezopotamya Kültürlerinin en güzel sentezlenmiş halidir AhmET.

BAŞARILI BİR İSİM 

Gastronomi alanında daha önce bir çok başarılı girişimde bulunan Ahmet Tatlıcıoğlu öncülüğünde Kızıltepe’nin en güzel ve tarihi şahkulubey kumbetinin bulunduğu emniyet yolu Koçhisar mahallesi Karadeniz balıkçısının yanında hizmete girmiştir. Ahm_ET ve Balık Lokantası artık bize, Teşt ve siğ kebabın yanında Karadeniz’in balık tatlarını da sunmaya hazır. 

Gün içinde uğrayabileceğiniz, pratik bir lokasyonda olan mekân, rahat mütevazi ve ferah bir alana sahip. Aynı zamanda da kalite hizmet ve hijyen ile kendini ispatlamış Tatlıcıoğlu sizleri bu lezzetleri tatmaya davet ediyor... Etin, en doyurucu ve keyif veren hali de bu mutfakta.

Etinden sebzesine baharatına, zeytinyağından nar ekşisine kadar herşeyi özel olarak seçen Tatlıcıoğlu, et ve balık alanında yeni bir mekanla damağa ve göze hitap etmek için böyle bir işletmeyi açmayı düşündük dedi

Öğle servisi ile gecenin geç saatlerine kadar açık olan mekânda

Gece;kelle paça mercimek çorba

Siğ kebabı ve ızgara çeşitleri ile hizmet sunuyor. bu muhteşem tatlara bir telefonla bile ulaşabilirsiniz..  

Meşhur Kızıltepe tavası, Mardin siğ kebabı, teşt ve daha nice yöresel tatlar en iştah kabartan haliyle sofranızda... 

Sizler de, en kısa zamanda yolunuzu AhmET Et ve Balık Lokantasına çevirip yöresel lezzetlerinden bazılarını deneyebilirsiniz…

 

Adres: şahkulubey cad, kumbet karşısı..

Telefon: 05385737203

Instagram: @ahm_et_blk 

Instagram: @ahm_et_karadeniz

Telefon: 0 533 636 69 73

Alo Paket: 0538 573 7203

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle