​HÜDA PAR ölümle sonuçlanan elim kazanın taraflarını bir araya getirdi

Mazıdağı ilçesinde Garibe Demirel ve karnındaki bebeği, kamyonetin çarpması sonucu vefat etmişti. Bu olay üzerine devreye giren HÜDA PAR, merhume Demirel ve kazayı yapan sürücünün ailelerini bir araya getirdi.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Mazıdağı ilçesinde İslami hizmetleriyle tanınan Garibe Demirel ve karnındaki bebeği, kamyonetin çarpması sonucu vefat etmişti. Bu olay üzerine devreye giren HÜDA PAR, merhume Demirel ve kazayı yapan sürücünün ailelerini bir araya getirdi.

14 Temmuz günü saat 15.00 sıralarında Yeşil Derik Caddesi'nde Tezne Camii yakınlarında bir kamyonetin geri manevra yaptığı esnada meydana gelen kazada, 33 yaşındaki hamile Garibe Demirel hayatını kaybetmişti.

Garibe Demirel'in vefatına neden olan sürücünün Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde ikamet eden Keji aşiretine mensup aile ferdi olması nedeniyle HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanlığı, HÜDA PAR Mardin İl Başkanlığı ile birlikte inisiyatif alarak aileleri bir araya getirdi.

Mardin’in Mazıdağı ilçesinde bir araya gelen aileler adına konuşan HÜDA PAR Genel Merkez İstişare Kurulu Üyesi Lokman Yalçın, her iki ailenin göstermiş olduğu örnek tavırdan dolayı teşekkürlerini dile getirdi.

Ölümün bir hakikat olduğunu ve kimin ne zaman, nerede, ne şekilde vefat edeceğini sadece Allah’ın bildiğini vurgulayan Yalçın "Vefat eden bacımız Kur’an aşığı bir bacımızdı. Vefat eden sevdiklerimizin sayısı hayatta bulunan sevdiklerimizin sayısından fazladır. Biz de elbet bir gün onların yanına gideceğiz. Bölgemizde aileler arasında illaki birtakım sıkıntılar yaşanıyor. Bizler insanız ve Allah insanlara akıl vermiştir. Allah, Kur’an-ı Kerim'de de akıl sahiplerine hitap eder. Elhamdülillah kardeşlerimiz bu şuur üzerine bir araya gelip konuşarak uzlaşıyorlar. Bu da bizim ve kardeşlerimizin İslami anlayışlarından gelmektedir." dedi.

"Bölge olarak İslam’ın vermiş olduğu duruştan dolayı acımızı yada sevincimizi paylaşmasını biliyoruz"

İnsanların İslam’la bütünleşmesinin ardından ortaya çok güzel bir medeniyetin çıkacağını dile getiren Yalçın, "Toplumumuzun taziye yada düğünlerini batıdan ayıran en önemli unsur İslam’dır. Elhamdülillah bölgemizde imanın da vermiş olduğu bir duruştan dolayı acımızı yada sevincimizi paylaşmasını biliyoruz. Bu anlamda da her türlü musibetlerde elimizi taşın altına koymasını biliyoruz." ifadelerini kullandı.

Hayatını kaybeden merhume Garibe Demirel’in eşine ve ailesine taziyelerini bir kez daha ileten Yalçın, "Bize kapınızı açtınız ve ilk günden beri İslami bir tavır takındınız. Allah’a tevekkül ettiniz. Bu acı kaybınıza rağmen sabır ve sebat gösterdiniz. Allah sizden razı olsun. Diğer kardeşlerimiz de en az sizin kadar bu elim olaya üzülmüşlerdir. Emin olun onlar da bu olaydan sonra gözyaşı dökmüşlerdir.  Karşı aile de şu ana kadar üzerlerine düşen insani vazifeleri yaptılar. Allah her iki taraftan da razı olsun. Birbirlerinize haklarınızı helal edin." dedi.

"Elhamdülillah bu gibi olaylar da sağduyulu girişimlerimizle olumsuzluklar yaşanmıyor"

Temmuz ayında elim bir kaza sonucu Garibe Demirel’in hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan olayın ardından kazada yer alan sürücünü ailesi ile merhumenin eşi ve akrabalarını bir araya getirdiklerini söyleyen HÜDA PAR Mardin İl Başkanı İsmail Çevik ise "Mardin ve Şanlıurfa HÜDA PAR teşkilatlarının girişimleri sonucu her iki aileyi de bir araya getirdik. Rabbim kimseye böylesi acı vakalar yaşatmasın. Rabbim Kur’an aşığı ve hizmetkarı bacımıza da rahmet etsin. Kasıtlı olmayan bu olaya en başından beri müdahale ettik ve sonuç olarak da her iki aileyi bir araya getirdik. Elhamdülillah bu gibi olaylar da sağduyulu girişimlerimizle birlikte olumlu neticelenmektedir. Rabbim bu acıları bir daha yaşatmasın." dedi.

İLKHA

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle