İblis Kral'ın Öpücüğü - Kresley Cole Kitap özeti, konusu ve incelemesi

İblis Kral'ın Öpücüğü kimin eseri? İblis Kral'ın Öpücüğü kitabının yazarı kimdir? İblis Kral'ın Öpücüğü konusu ve anafikri nedir? İblis Kral'ın Öpücüğü kitabı ne anlatıyor? İblis Kral'ın Öpücüğü PDF indirme linki var mı? İblis Kral'ın Öpücüğü kitabının yazarı Kresley Cole kimdir? İşte İblis Kral'ın Öpücüğü kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Kresley Cole

Çevirmen: Aydan Şanlısoy Özbek

Orijinal Adı: Kiss of a Demon King (Immortals After Dark #6)

Yayın Evi: Pegasus Yayınları

İSBN: 9786053436164

Sayfa Sayısı: 416

İblis Kral'ın Öpücüğü Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Bir Öpücükle Kraliçesi Olacağını Anlamıştı!

Büyücünün Felaketi…

Bir büyücü olan İllüzyonlar Kraliçesi Sabine muhteşem bedeninden vazgeçmeyi göze almıştır ama kalbinden asla vazgeçmeyecektir.

Savaşçının Saplantısı…

İblislerin kralı ve amansız bir savaşçı olan Rydstrom Woede ise ne pahasına olursa olsun büyücüden vazgeçmeyeceğine dair yemin etmiştir.

Birbirlerini Bu Kadar Çok Arzulayacaklarını Kimse Bilemezdi…

Âşıkların tutkusu alev alev yakan her karşılaşmalarında giderek artmaktadır. Birlikteliklerine engel olan şeytani düşmanı yenebilirlerse Sabine iblis için her şeyden vazgeçecek midir? Yoksa gururlu Kral, tacı ile kılıcını bir kenara bırakıp büyücünün peşinden mi koşacaktır? 

"Karanlık ama tutku dolu romanslara ateşli sahneler katma konusunda Cole'a her zaman güvenebilirsiniz." 

-Romantic Times-

(Tanıtım Bülteninden)

İblis Kral'ın Öpücüğü Alıntıları - Sözleri

 • "Bu iyi hissettiriyor, Sabine." dedi hırıltıyla. "Bu gerçekten iyi hissettiriyor. Ama o kadar da iyi değil." Sabine'nin gözleri kısıldı. Nereden estiği belli olmayan bir rüzgar saçlarını uçuşturdu. "O halde bunu özlemeyeceksin, inatçı iblis. Senden uzağa gittiği zaman." 
 • Sabine tam onun yenik düştüğünü düşünüyordu ki Rydstrom saçlarını eline doladı. Dosdoğru tepesinden bakıncaya kadar onu kendine doğru çekti. "Kaybedeceksin ve kaybettiğin zaman bunu sana ödeyeceğim." dedi Rydstrom. "Öyle mi..." 
 • Sabine dişlerini gıcırdatarak, "Eğer beni bırakmazsan, senden nefret edeceğim. Seni öldüreceğime yemin ederim!" dedi. Rydstrom onu yatağa doğru sürükledi. "Ah, ama benim güzel tutsağım yeminlerini yerine getirmiyor ki." dedi.
 • “Bir yalancı olarak tanınmaktan hiç rahatsızlık duymuyor musun?” “Doğruyla yabancı olmamız benim hatam değil... hiçbir zaman doğru dürüst tanıştırılmadık.”
 • Seni korumak ve geçindirme şerefini üstleniyorum. Sen benimsin... dokunmak, korumak ve sevmek üzere benim eşimsin. Yönetimde benim yanımda olacaksın ve hanedanımızı yaratacaksın. Sahiplenişimi kabul et, şimdi ve sonsuza dek her şey böyle olsun.
 • Ve ondan sonra Rydstorm, İrfan’ın en güzel giysilerini ve mücevherlerini satan kişilerin eve gelmesini sağlamış, Sabine’in ihtiyacı olabilecek her şeyi almıştı. Sabine, “Sevgimi satın almaya mı çalışıyorsun?” diye sormuştu. “İşe yarıyor mu?” diye karşılık vermişti adam.
 • Sabine yumuşak bir şekilde güldü."Benden nefret etmek,seni kesen keskin bir kılıçtan nefret etmek gibidir. Bu duygu, kılıcın yapısını değiştirmez."
 • İllüzyon gerçeğin,üzgün olduğu zaman onu yüreklendiren nazlı aşığıdır. İllüzyon,gerçeğin yüzyıllardan bu yana süregelen bilgeliğine tatlı kayıtsızlıktır. Onun eksikliğinin bir ödülüdür.
 • "Bir şey hissetmeni istiyorum benim için" Ardından yine Sabine'nin üzerindeydi ..ensesini kavradı.. "Çünkü sen yüreğimi yerinden oynatıyorsun"
 • “O büyücü kötü niyetli bir kadın olabilir ama o benim kötü niyetli kadınım. Ve başkasını istemiyorum.” ~ Rydstrom Woede, Rothkalina’nın düşmüş iblis kralı.
 • “Kibrim bana ilahi yeteneğimden büyülendiğini ve nasıl bir şey olduğunu merak ettiğini söylüyor. Tecrübeyse güçlü ve zayıf yanlarımı öğrenmek istediğini, böylece beni öldürebileceğini söylüyor.” ~ Sabine
 • Sabine yumuşak bir şekilde güldü. “Benden nefret etmek, seni kesen keskin bir kılıçtan nefret etmek gibidir. Bu duygu, kılıcın yapısını değiştirmez.” “Kılıçlar
 • “İtibar kaybetmek, hayatını kaybetmektir. Bu onun dünyasıydı. Bunca zamandır hayatta kalma mücadelesini tam bir şey elde etmek üzereyken öldürülsün diye vermemişti.” ~ Sabine
 • Sabine gözlerine bakınca, haşin bir ses tonuyla iblis dilinde konuştu. “Seninle asla evlenmeyeceğim, Sabine. Aramızda güven oluncaya kadar evlenmeyeceğim. Ve şimdi sana yemin ederim ki, senden öcümü alacağım.” ~ Rydstrom
 • Rydstrom mantığıyla içgüdüsü arasında, hiçbir şeyin bir anlam ifade etmediği o alacakaranlıktaydı. Onun üzerindeki kontrolünü kaybediyordu ve bunun keyfini daha fazla çıkarması mümkün değildi.

İblis Kral'ın Öpücüğü İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Bu kitaba geçmek için sabırsızlanıyordum. Konusu çok ilgimi çekmişti. Sanırım serinin en sevdiğim kitabı oldu. Tek kelimeyle çok tahrik ediciydi. Okurken zevkten dört köşe oldum. İçin için yanan, gelmiş geçmiş en güçlü iradeye ve soğukkanlılığa sahip, düşmüş bir kral ve insanları kandıran, acımasız savaşçı, zalim bir illüzyonlar kraliçesi. ENFESTİ. O KADAR KEYİF ALDIM Kİ! Kitabın ilk yarısını resmen nefes almadan okudum. Sonra kendimi yavaşlamaya zorladım yoksa bu zevk çok hızlı bitecekti. Hikaye, akış, her şey her zaman ki çok yerinde ve güzeldi. Yan karakterimiz "Daima Bilen ve Eşi Benzeri Olmayan kahin Nix" karakterini ÇOK seviyorum. Okuduğum en eğlenceli yan karakter gerçekten. Şimdi ise serinin son üç kitabı kaldığı için üzülmeye başladım çünkü bu yazarın kitaplarını okumaya doyamıyorum. Her geçen dakika seri bitiyor, ağırdan alsam bile. Gerçekten üzücü bir durum. (Rabia Çiçek)

Hikayeyi ve düşmeyen tempoyu sevdim. Ama serinin başından beri isinamadigim Rydstrom'u bir türlü sevemedim. Onun hikayesini okumak eğlenceli olsada yaratılan karakter bana göre hala eksikti. Kibir ve kırılmaz ilkelerini daha şiddetli savunmasını tercih ederdim. Ya da alçakgönüllü ise hatalarını kabul etmesini. Cade 'e davranışlarını, büyük büyük konuşmasını zaten sevmiyorum. Ama aynısını Sabine'ye de yapmasını hiç sevemedim. Kitabın ana kadın karakterine gelirsek kesinlikle bayıldım. Seride Nix'ten sonra en çok sevdiğim kadın karakter oldu. Eglenceli, güçlü, kendinden emin... Bence Rydstrom'dan daha istikrarliydi.En azından duygu geçişlerinin nedeni daha once benzer duygulari hissetmemis olmasindandi. Puanı 7 verdim ama bunun nedeni hikaye ya da kurguyu sevmemek değil. Kesinlikle hikaye 8-9 puan ederdi. Belki Omort'un gücünü ve deliligini biraz daha anlatabilirlerdi. Çünkü yenilmez ve çok güçlü olduğu soylensedd bunu tek bir bölümde gördük. Benim puan kırma nedenim tamamen ana erkek karakter. Sevemedim bir türlü... (Çağda Sağır)

(seriyi sırayla devam edenler için ,kitapta geçen diğer karakterler ; Lanthe , Thronos , omort, Cadeon, holly, Rök , niks , carrow regin vs... ) hikayeyi bir önceki kitaptan az-çok biliyorsunuz. İlizyonlar kraliçesi Sabine , İblis kralı Rydstrom 'u oyuna getirerek tutsak ediyor. Sabine amacına ulaşmak için, Rydstrom kaçmak için mücadele veriyorlar. Diğer kitaplarda gördüğümüz Güçlü-ağırkanlı- akıllı dürüst tam bir kral havasındaki Rydstrom bu kitapta tutsaklıkla ve Sabine nin oyunlarıyla baya mücadele ediyor. Tabi ben bu kadar uğraşmasını beklemezdim , hatta bu kadar çabuk oyuna gelmesini de beklemezdi. Ayrıca kitap durağan başlıyor (sabine nin geçmisi hakkındaki kısmı saymaz sak), önceki kitaplardaki gibi aksiyon hemen başlamıyor , ortalarından itibaren aksiyon başlayıp ilerliyor. bu beni biraz üzdü . başından sonuna Savaşçı Rydstromu savaşırken , gerçek bir mücadele ederken görmek isterdim . Yine hakkını yemeyelim başlarda iyi direndi. (Ayşe başkurt)

İblis Kral'ın Öpücüğü PDF indirme linki var mı?

Kresley Cole - İblis Kral'ın Öpücüğü kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de İblis Kral'ın Öpücüğü PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Kresley Cole Kimdir?

Kresley Cole, paranormal romantizm ve genç yetişkin romanlardan oluşan çok satan bir yazardır.

Kresley Cole, Immortals After Dark Paranormal Dizisi, genç erişkin Arcana Chronicles dizisi, erotik Oyun Yazılımı dizisi ve beş ödüllü tarih romantizminin yazarıdır.

Kitapları yirmi dile tercüme edildi, üç RITA ödülü, bir RWA Hall of Fame indüksiyonu aldı ve ABD'deki ve diğer ülkelerdeki en çok satanlar listelerinde sürekli olarak yer aldı.

Cole ailesi ile birlikte Florida'da yaşıyor.

Kresley Cole Kitapları - Eserleri

 • Arzuların Esiri
 • Tutkuların Pençesinde
 • Şehvetin Kölesi
 • İhtiras Tutsağı
 • Zevk Mahkumu
 • Kış Öpücüğü
 • Karanlık Prens'in Gelini
 • İblis Kral'ın Öpücüğü
 • Karanlıktan Gelen İblis
 • Lothaire
 • Dark Skye
 • The Warlord Wants Forever
 • Dreams of a Dark Warrior
 • Endless Knight
 • Poison Princess
 • Dead of Winter
 • Day Zero

Kresley Cole Alıntıları - Sözleri

 • “Senin için önceden mükemmeldiyse artık değil. Onu aklından çıkarıp hayatına devam etmelisin. Onu duydun, seni öldürmek istiyor.” (Karanlıktan Gelen İblis)
 • "Sana ihtiyacım var. Kendimi kollarına bırakmaya. O kadar bekledim ki..." (Arzuların Esiri)
 • “Sen diğerlerinden daha güçlü ve hızlısın, yaşama arzun tanıdığım herkesten daha büyük. Başkalarının gözlerinin görmediği detayları görüyorsun. Emsalsizlik bir çeşit soyluluktur, değil mi kardeşim?” (Karanlıktan Gelen İblis)
 • Korkuyu besleyenler ancak kaybedecek şeyleri olanlardır. Nihayet onun vardı. (Karanlıktan Gelen İblis)
 • Budala gibi yeni bir geleceği düşlüyordu. Bu düşler de bütün diğerleri gibi yıkılır mıydı? (Karanlıktan Gelen İblis)
 • O bana dönecek, ben de onun sorunlarını çizeceğim… (Karanlıktan Gelen İblis)
 • "Beni dün bir alışveriş merkezine götürdü." Lachlain'in sesi, sanki az önce ürpermemek için kendini tutmuş gibi çıkmıştı. "Ve küçük bir oğlan çocuğunu işaret edip 'Sanırım ben de bunlardan bir tane istiyorum' dedi. Ben de doğal olarak, Minik bir ölümlüyü nereden bulabilirim? diye düşünmeye başladım. Ama onun kastettiği... Bir çocuğu kastetmiş... bizim çocuğumuzu." (Karanlık Prens'in Gelini)
 • "Ancak teninde bir başkasının tenini hissetmek ateş gibiydi." (Kış Öpücüğü)
 • "Seni o kadar uzun zaman bekledim ki." (Arzuların Esiri)
 • Seni öpmeyi o kadar çok istiyorum ki." Ağzı kadınlığına birkaç santim uzaklıktaydı ve tüten solukları klitorisini gıdıklıyordu. "Önümde bacaklarım açmayı ve benim için çığlık atıncaya kadar seni yalamayı." "Murdoch," diye inledi. "Daha fazlasına katlanamam." "Seni boşaltmamı mı istiyorsun?" diye sordu yukan doğru. "Evet!" (Kış Öpücüğü)
 • When defending your home, you defend to the death. (The Warlord Wants Forever)
 • "Bende, onu öpmenin nasıl bir şey olacağını tatmak için uğrunda ölme duygusu yaratan bir cadı." (Şehvetin Kölesi)
 • Yaraları, Sebastian'ın şimdiye dek gördüğünden çok daha kötüydü. Her yerde kan vardı. "Aman Tanrım, neden bir şey söylemedin?" diye bağırdı, yine sinirlenmişti. Kaderin, adamın gözlerinin yaralı bacaklarında sabitlenmiş olduğunu görünce "Ah, kanadığım için kusuruma bakma" diye homurdandı. "Canının çekmesini istemezdim." "Bazen çok kaba olabiliyorsun, karıcığım." "Ben senin karın değilim." "Henüz." (Tutkuların Pençesinde)
 • "Atların güçlü bacakları vardır ama bu onların mükemmel birer balerin olacakları anlamına gelmez,” (Şehvetin Kölesi)
 • Ancak teninde bir başkasının tenini hissetmek ateş gibiydi (Kış Öpücüğü)
 • Büyüleyeci. Bir ölüm meleği.. (Tutkuların Pençesinde)
 • Kabul et aşkım benim biraz kötü olmamdan hoşlanıyorsun... (Lothaire)
 • "Bu iyi hissettiriyor, Sabine." dedi hırıltıyla. "Bu gerçekten iyi hissettiriyor. Ama o kadar da iyi değil." Sabine'nin gözleri kısıldı. Nereden estiği belli olmayan bir rüzgar saçlarını uçuşturdu. "O halde bunu özlemeyeceksin, inatçı iblis. Senden uzağa gittiği zaman."  (İblis Kral'ın Öpücüğü)
 • Kapana kısıldım. Bir şekilde avcı avlanıp yere serilmiş ve pusuya düşürülmüştü. (Karanlık Prens'in Gelini)
 • “Find me before Death finds you.” “Or what?” He drew his head back, as if this was obvious. “Or he’ll . . . touch you. His power. You are the card that Death covets.” (Poison Princess)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle