İhlas Holding Kimin? İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı, Üyeleri ve CEO'su kim?

Sosyal medyada en çok tartışılan isimlerden biri olan Rasim Kaan Aytoğu'nun hayatı ve kariyeri merak konusu oldu. İhlas Holding'te çalıştığının belirlenmesi üzerine İhlas Holding'in Yönetim Kurulu başkanı, üyeleri ve İhlas Holding CEO'sunun hayatı araştırılıyor. Peki İhlas Holding kimin? İşte İhlas Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri ve İhlas Holding Ceosu?

GÜNCEL

İHLAS HOLDİNG YÖNETİM KURULU

Ahmet Mücahid Ören
Yönetim Kurulu Başkanı

İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mücahid Ören 1972 yılında İstanbul’da doğdu. Eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde tamamlayan Ören, iş hayatına Türkiye Gazetesi’nde başladı. Teknoloji direktörü sıfatıyla gazetenin Türk basınında bilgisayarlı yayımcılığa geçen ilk kuruluşlar arasına girmesini sağladı. Aynı yıllarda Türkiye Çocuk Dergisi’nin Genel Yayın Danışmanlığı’nı üstlendi. 1991 yılında TGRT televizyonunu yayına başlatan A. Mücahid Ören, kanalı sektöre ve ülkeye değer katan sorumlu ve etkili bir medya kuruluşu konumuna getirdi. İhlas Haber Ajansı’nın yurtta ve dünyada stratejik başarılar elde etmesinin önünü açtı. İnşaat, pazarlama, sağlık ve eğitim gibi diğer sahalarda da grup yatırımlarını yöneten Ören, 1993-2013 yılları arasında İhlas Holding A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. A. Mücahid Ören, 2013 yılında Yönetim Kurulu Başkanı seçildiği İhlas Holding ve grubun tüm yatırım ve faaliyetlerine liderlik etmektedir. Yayınlanmış birçok makalesi bulunan A. Mücahid Ören; Uluslararası Televizyon Sanat ve Bilimleri Akademisi, Atlantik Konseyi, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, Türkiye – ABD İş Konseyi ve Dünya Ekonomik Forumu gibi pek çok uluslararası düşünce ve meslek kuruluşu ile vakıfların üyesidir. Ören, 1995 yılından beri Letonya Cumhuriyeti New York Eyaleti Fahri Konsolosluğu’nu yürütmektedir.

Cem Küçük'ün bugünkü yazısında ne vardı? Cem Küçük köşe yazısında neye değindi?

Zeki Celep
Yönetim Kurulu Başkan Vekili (İnşaattan Sorumlu Murahhas Üye)

1939 doğumlu olan Zeki Celep, Kara Harp Okulu, Gazi Eğitim Enstitüsü ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Bir müddet Türk Silahlı Kuvvetleri’nde subay olarak görev yapmış, 1966-1972 yılları arasında Işık Kitabevi ve Sabah Gazetesi’nde yöneticilik yapmıştır. 1972-1988 yılları arasında İtimat İnşaat Ltd. Şti. ve Antalya İmar Ltd. Şti.’yi kurmuş ve inşaatçılık alanında çalışmaya başlamıştır. Antalya İller Bankası Bölge Müdürlüğü Sitesi ile Antalya Havaalanı ve terminal binasının yanı sıra yurt içi ile yurt dışında çeşitli projelere imza atmıştır. 1990 yılında İhlas Holding’in İnşaat Grubunu faaliyete geçiren Zeki Celep, halen İhlas Yapı Turizm ve Sağlık A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı ve  İhlas Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir.

Abdullah Tuğcu
CFO
(Yönetim Kurulu Üyesi)

1982 yılında Kayseri’de doğan Abdullah Tuğcu, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdi. Marmara Üniversitesi Maliye Bölümü Mali Hukuk dalında lisansüstü çalışma yaptı. İhlas Grubu’na 2008 yılında İhlas Madencilik Şirketi’nin Mali İşler Müdürü olarak katılan Tuğcu, 2013 yılında İhlas Yayın Holding Finans Koordinatörü, 2014 yılında ise İhlas Holding Finans’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Tuğcu, bu görevlerinin yanı sıra İhlas Holding A.Ş., İhlas Yayın Holding A.Ş., İhlas Gazetecilik A.Ş., İhlas Gayrimenkul Proje Geliştirme ve Ticaret A.Ş., TGRT Haber TV A.Ş., TGRT Dijital A.Ş. ve İhlas Haber Ajansı A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de yürütmektedir.

Abdurrahman Gök
Hukuk Baş Müşaviri (Yönetim Kurulu Üyesi)

1966 yılında Gaziantep’te doğan Abdurrahman Gök, 1986 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1987 yılında avukat olan Abdurrahman Gök, televizyon ve radyo kanallarında hukuk açısından danışmanlık yapmış ve görüş bildirmiştir. Ulusal bir gazetede beş yıl hukuk alanında köşe yazarlığı yapan Gök; Gayrimenkul Hukuku, Mali Ceza Hukuku ve Vergi Hukuku alanlarında uzmanlaşmıştır. Gök, 2012 yılından bu yana İhlas Holding’in Hukuk Baş Müşavirliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir.

 

Yusuf Buğra Varlık
Stratejik Planlama ve Performans Genel Müdür Yardımcısı

1981 yılında doğan Y. Buğra Varlık, Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Ardından Marmara Üniversitesi’nde önce Mühendislik Yönetimi eğitimi almış, daha sonra da Uluslararası İşletmecilik programında yüksek lisans yapmıştır. Profesyonel çalışma hayatına THY’de başlamıştır. Daha sonra TAV’da İşletme Planlama departmanında çalışmış, 2009 yılında da THY-TAV ortaklığı olan TGS Yer Hizmetleri Şirketi’nin kuruluşunda görev almıştır. Boeing, İATA ve Sita ile ortak projeler yürüten Varlık, IBM PASW Türkiye ile de veri madenciliği üzerine çalışmalar gerçekleştirmiştir. Varlık, 2013 yılından bu yana İhlas Holding’de Stratejik Planlama ve Performans’tan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Erol Doğaner
İdari İşler ve Satınalma Genel Müdür Yardımcısı

1964 yılında Erzurum’da doğan Erol Doğaner, Kara Harp Okulu’ndan mezun olmuştur ve İzmit – Köseköy’deki topçu taburunda Türk Silahlı Kuvvetleri’nde göreve başlamıştır. 1992–2007 yılları arasında Özel Kuvvetler Komutanlığı’nın çeşitli birimlerinde görev yaptıktan sonra 2007 yılında yarbay rütbesi ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nden emekli olmuştur. Müteakiben Savunma Sanayi Müsteşarlığına bağlı STM A.Ş.’de “alan uzmanı” olarak sonrasında ise İhlas Güzelşehir ve Bizim Evler site yönetimlerinde yönetici olarak görev yapmıştır. 2017 yılında İhlas Yapı Turizm ve Sağlık A.Ş.’de Mekanik Tesisat Grup Şefi olarak İhlas Holding ailesine katılan Doğaner, Ocak 2020 tarihinden itibaren İdari İşler ve Satınalma’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

 

Ümit Güney
Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı – CIO

1972 yılında İstanbul’da doğan Ümit Güney, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği’nden mezun olmuştur. 1995 – 2020 tarihleri arasında, İhlas Holding bünyesinde ve bir çok kurumsal şirkette teknoloji alanında üst düzey görevler üstlenmiştir. 2021 yılında İhlas Holding ailesine tekrar katılan Güney, Mart 2021 itibariyle Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardıcısı – CIO olarak görev yapmaktadır.

 

Faruk Koca
Türkiye Hastanesi Başhekimi

1938 yılında Bitlis’te doğan Faruk Koca, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Diş Hekimliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Erzincan ve Gümüşsuyu Askeri Hastaneleri ile Kuleli Askeri Lisesi’nde 22 yıl hekimlik yaptıktan sonra 1983 yılında albay rütbesi ile emekli olmuştur. Emekliliğinin ardından sırasıyla İhlas Polikliniği’nde, İhlas Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Özel Kalemi’nde, TGRT Denetleme Başkanlığı’nda ve İhlas Holding A.Ş. İdari Koordinatörlüğü’nde çeşitli görevler yürüten Koca, 2004 yılından bu yana Türkiye Hastanesi’nde Başhekim olarak çalışmaktadır.

 

Bedri Yeltekin
İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürü

1951 yılında Diyarbakır’da doğan Bedri Yeltekin, Uludağ Üniversitesi Türk Dili Edebiyatı Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 1982 yılında Uşak’ta Besim Atalay Ortaokulu’nda öğretmenlik yapmaya başlayan Yeltekin, 2010 yılına kadar İzmit, Mardin, İzmir gibi çeşitli kentlerde öğretmen ve yönetici pozisyonunda görevlerde bulunmuştur. 2010 yılında Bozcaada Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanmış, aynı zamanda Bozcaada Kaymakamlığı’nın yürüttüğü “Bozcaada’nın Gelecek Nesilleri Güvenle Yetişecek” adlı projenin koordinatörlüğünü yürütmüştür. 2013 yılından itibaren İzmir’de Karaburun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İzmir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı yapmıştır. Farklı kurumlarla birlikte projeler yürüten ve pek çok seminere katılan Yeltekin’in, çeşitli gazetelerde eğitim üzerine yayınlanmış makaleleri ve çalışmaları bulunmaktadır. Bedri Yeltekin, 2016 yılından itibaren İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürlük görevini yürütmektedir.

 

Mehmet Kürşat Karakebelioğlu
Mali İşler Direktörü

1958 yılında Kayseri Develi ilçesinde doğan M. Kürşat Karakebelioğlu, İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi, Maliye Muhasebe Bölümünü bitirmiştir. 1978 – 1979 yılları arasında inşaat sektöründe muhasebe alanında iş hayatına başlamıştır. 1980 – 1989 yılları arasında tekstil sektörünün önde gelen kuruluşlarından Penyelüks Tekstil A.Ş. ve iştirak şirketlerinde Muhasebe Müdürü olarak görev yapmıştır. Farklı şirketlerde denetmen ve murakıplık görevlerinde bulunan Kürşat Karakebelioğlu SMMM (Serbest Muhasebeci Mali Müşavir) ruhsatı sahibidir. 1989 yılında İhlas Holding A.Ş. ailesine katılan Karakebelioğlu, 24 Aralık 2015 tarihinden itibaren Mali İşler Direktörü olarak görev yapmaktadır.

 

 

Muzaffer Kaya
İnsan Kaynakları ve Organizasyonel Gelişim Direktörü

1968 yılında Çorum’da doğan Muzaffer Kaya, Mimar Sinan Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünü bitirmiştir. 1993-2006 yılları arasında TGRT’de İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak görev yapmıştır. Yine İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak 2006 yılında FOX TV’ye geçmiştir. 2010 yılında da THY-TAV ortaklığı olan TGS Yer Hizmetleri Şirketi’nin kuruluşunda İnsan Kaynakları bölümünde yönetici olarak görev almıştır. 2013 yılında İhlas Holding İnsan Kaynakları Müdürü olarak göreve başlayan Muzaffer Kaya, 1.11.2015 tarihinden itibaren İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yapmaktadır.

 

İrfan Arvas
Sosyal İşler Direktörü

1966 yılında Ankara’da doğan İrfan Arvas, Kara Harp Okulu Makine Bölümü’nden mezun olmuş ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin farklı kademelerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. Emekli olduktan sonra İhlas Holding bünyesine katılan Arvas, Grubun turizm, organizasyon, network marketing ve inşaat alanında faaliyet gösteren şirketlerinde yöneticilikler yapmıştır. 2000-2013 yılları arasında İhlas Holding’de Özel Kalem Müdür Yardımcısı olarak çalışan Arvas, 2014 yılından bu yana da Sosyal İşler Direktörü olarak görev yapmaktadır.

 

Mehmet Selim Arvas
Bilgi Sistemleri Direktörü

1978 yılında İstanbul’da doğan Mehmet Selim Arvas, lisans eğitimini New York’ta Yönetim Bilişim Sistemleri üzerine tamamlamıştır. 1995-1999 yılları arasında TGRT’de ve İhlas/Acer şirketlerinde çalışmıştır. 1999-2006 yılları arasında eğitim gördüğü New York Üniversitesi İşletme Fakültesi’nin idari işler bölümünde çalışmış ve aynı zamanda Vintage adlı gıda şirketinde de yöneticilik yapmıştır. 2006 yılında NTG Taşımacılık’ın şirket ortağı olan Arvas, daha sonra sırasıyla Atmaca Holding ve İhlas Pazarlama’da bilgi teknolojileri departmanında görev almıştır. THY iştiraki olan TGS Yer Hizmetleri şirketinin kuruluşunda bilgi teknolojileri konusunda destek vermiştir. 2013 yılında İhlas Holding bünyesine katılmış ve 2014 yılı Ekim ayından itibaren Bilgi Sistemleri Direktörü olarak görev yapmaya başlamıştır.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle