İhlas Holding YKB Ahmet Mücahid Ören neden gündemde, nerelerde çalıştı? Ahmet Mücahid Ören ne mezunu, ne yaptı? Ne dedi?

Suç örgütü lideri Sedat Peker'in Twitter'da yayınladığı seks kasetinin ardından sosyal medyada gündem oldu. Olayın ardından İhlas Holding'in yönetim kurulu merak konusu oldu. Peki, İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı kim? Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mücahid Ören kimdir? Ahmet Mücahid Ören aslen nereli, kaç yaşında? Ahmet Mücahid Ören ne iş yapıyor, eşi kim? Ahmet Mücahid Ören kiminle evli, ne eğitimi aldı? Ahmet Mücahid Ören nerelerde çalıştı, ne yaptı? Ahmet Mücahid Ören neden gündemde, ne dedi? İşte Ahmet Mücahid Ören hakkında merak edilenler...

GÜNCEL

Suç örgütü lideri Sedat Peker'in Twitter'da yayınladığı seks kasetinin ardından sosyal medyada gündem oldu. Olayın ardından İhlas Holding'in yönetim kurulu merak konusu oldu.

Peki, İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkanı kim? Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mücahid Ören kimdir? Ahmet Mücahid Ören aslen nereli, kaç yaşında? Ahmet Mücahid Ören ne iş yapıyor, eşi kim? Ahmet Mücahid Ören kiminle evli, ne eğitimi aldı? Ahmet Mücahid Ören nerelerde çalıştı, ne yaptı? Ahmet Mücahid Ören neden gündemde, ne dedi?

İşte Ahmet Mücahid Ören hakkında merak edilenler...

Cem Küçük'ün bugünkü yazısında ne vardı? Cem Küçük köşe yazısında neye değindi?

Ahmet Mücahid Ören kimdir?

Ahmet Mücahid Ören (d. 28 Nisan 1972, İstanbul), Türk iş adamı. İhlas Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı ve genel müdürüdür.

Enver Ören ve Dilvin Ören'in tek çocuğu olarak 28 Nisan 1972'de dünyaya gelmiştir.

1993'te Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun olmuştur. 

Yayınlanmış birçok makalesi bulunan Ahmet Mücahid Ören; Uluslararası Televizyon Sanat ve Bilimleri Akademisi, Atlantik Konseyi, Dünya Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-ABD İş Konseyi ve Dünya Ekonomik Forumu gibi pek çok uluslararası düşünce ve meslek kuruluşu ile vakıfların da üyesidir.

Çalıştığı yerler

1989-1991 yılları arasında Türkiye Gazetesi’nde Bilgi İşlem Koordinatörü olarak çalışmış ve gazetenin, Türk basınında bilgisayar ortamında hazırlanan ilk yayınlardan birisi olmasını sağlamıştır. Aynı yıllarda Türkiye Çocuk Dergisi’nin Genel Yayın Danışmanlığı’nı üstlenmiştir.

1991 yılında TGRT televizyon kanalının Genel Müdürlük görevini yürütmüş, kanalın altyapı çalışmaları ile yayına başlatılması sürecini yönetmiştir.

1993-2013 yılları arasında İhlas Holding A.Ş.’de Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

1998 yılında İhlas Holding CEO'luğuna atanmıştır. İhlas Yayın Holding'in kurulmasında büyük etkisi olmuş, bir dönem TGRT genel müdürlüğü yapmıştır.

2001 yılında BDDK tarafından yönetimine el konulan İhlas Finans'ın yönetim kurulu başkanıydı. Yönetime el konulmasının ardından ABD'ye gitmiş ve ABD vatandaşı olmuştur.

Babası Enver Ören'in vefatı üzerine 25 Şubat 2013'te alınan kararla İhlas Holding'in başına geçmiştir.

Özel hayatı

2008'den beri haber spikeri Aslıhan Yeltekin Ören'le evlidir.

Ayşe Nazlı ve Ahmet Faruk isminde, biri kız ve biri erkek 2 çocuğu vardır.

Bünyesindeki medya kuruluşları

  • 2013-: Türkiye
  • 2013-: Made in Turkey
  • 2013-: Post
  • 2013-: Hakikat Kitabevi
  • 2013-: İhlas Haber Ajansı
  • 2013-: TGRT EU
  • 2013-: TGRT Haber
  • 2013-: TGRT Belgesel
  • 2013-: TGRT FM
  • İhlas Dergi grubu

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle