İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı

2021 yılının ilk il istihdam ve mesleki eğitim kurulu toplantısı Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında yapıldı.

MARDİN
PAYLAŞ:

Mardin genelinde gerçekleştirilen istihdam sağlamaya yönelik faaliyetlerin görüşüldüğü ve 2020 yılında yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantı Valilik Dara salonunda gerçekleştirildi.

Mardin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce kentte faaliyet gösteren işletmelerin işbirliğinde yürütülen Meslek Edindirme Kurslarından 3.213 kursiyer, bir diğer meslek edindirme faaliyeti olan İşbaşı Eğitimi Programı çerçevesinde ise 3.793 kursiyer, toplamda 7.006 kursiyer meslek edinme veya mesleki tecrübe kazanma amacıyla kurslardan yararlandı.

Toplantıda, 2020 yılında Denetim Kurulu tarafından işletmelerdeki İŞKUR destekli kurslara 2040 denetimin yapıldığı ve denetimlerin devam ettiği bilgisi verildi. 

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün sunulan 2020 yılı faaliyet raporunda 3376 kişinin işe yerleştirildiği, bu kişilerden 179’unun engelli olduğu, 7006 kişinin mesleki eğitim kurslarından faydalandığı, 7923 kişinin Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalandığı, 9452 kişinin nakdi ücret desteğinden faydalandığı, Yapılan İşgücü Piyasa Araştırması, Bireysel Görüşme, işyeri ziyaretleri vb. konularda Kurula bilgi verildi.

Toplantıda,  2021 yılında yapılması planlanan çalışmalar ve program kapsamında Engelli ve Eski Hükümlü Hibe Destekleri, İstihdam ve mesleki eğitim politikalarının oluşturulması, istihdamı koruyucu, geliştirici ve işsizliği önleyici tedbirler ile uygulanacak aktif iş gücü programlarının belirlenmesi, istihdam etkinliklerinin ve mesleki eğitim uygulamalarının değerlendirmesine yönelik bilgiler paylaşıldı.

Vali Mahmut Demirtaş, Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, Vali Yardımcısı Gürsel Temurci, Kurum Müdürleri, İlgili kişiler ve kurul üyeleri katıldı.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle