İl Sağlık Müdürlüğü'nden “Annem öldü” iddialarına yanıt

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü, sosyal medya üzerinde bir hasta yakının yaptığı canlı yayında, Kızıltepe Devlet Hastanesine götürülen annesinin “öldürüldüğü” şeklindeki iddialarını yaptığı yazılı açıklama ile yalanladı.

GÜNCEL SAĞLIK

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, hasta yakınının iddialarının gerçeği yansıtmadığı kaydedildi.

Akut solunum sıkıntısı olan hastanın derhal tetkikleri yapılarak Covid-19 enfeksiyonuna bağlı yayılım tespit edildiği ve tedavisine ivedilikle başlandığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Kızıltepe Devlet Hastanesi Acil Servisine başvuran bir hastamızın oğlu tarafından sosyal medya üzerinden dile getirilen, “Annesiyle ilgilenilmediği, üzerinde ilaçlar denendiği ve bu sebeple annesinin hayatını kaybettiği, ölen annesi için otopsiye izin verilmediği” yönündeki iddialar üzerine aşağıdaki açıklamaya gerek görülmüştür. Hasta yakınının iddiaları hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. Hastamızın hastaneye getirilişinden itibaren gerekli tüm işlemleri vakit kaybedilmeden gerçekleştirilmiştir ve hastamızın tedavisi devam etmektedir. 13 Aralık Pazar günü saat 18.30’da KOAH ve hipertansiyonu olan 84 yaşındaki hasta, nefes darlığı şikâyeti ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri ambulansıyla Kızıltepe Devlet Hastanesi Acil Servisine getirilmiştir. Akut solunum sıkıntısı olan hastanın derhal tetkikleri yapılmış, Covid-19 enfeksiyonuna bağlı yayılım tespit edilmiştir. Bunun üzerine Sağlık Bakanlığı Tedavi Protokolü gereğince ilgili ilaçlar ivedilikle verilerek tedavisine başlanmıştır.  Yoğun bakım ortamında tedavisine devam edilmek üzere ambulansla ve doktor eşliğinde Nusaybin Devlet Hastanesine sevk edilen hastamızın tedavisi burada halen devam etmektedir.”

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle