İlk Müşterisine ücretsiz yemek sözünü yerine getirdi

Normalleşme süreci ile birlikte Mardin’de Kebap Salonu işleten bir esnaf, normalleşmenin başlaması halinde bir hafta boyunca ücretsiz yemek verme adağını yerine getirerek ilk müşterisine ücretsiz yemek verdi.

YAŞAM MARDİN MUTFAĞI
PAYLAŞ:

                Mardin’in Kızıltepe ilçesinde hizmet veren Hikmet Kebap Salonu sahibi ve aşçısı Hikmet Ölçer, normalleşmenin olması halinde ilk müşterisine bir hafta boyunca ücretsiz yemek verme adağını adadı.

                Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabine sonrası açıklaması ile lokantalarda normalleşmesinin başlaması ile Hikmet Usta da işyerine gelen ilk müşterisine özel bir sunum yaparak özel Mardin kebabından servis etti.

Bugünden sonra bir hafta boyunca ilk müşterisi olan Ahmet Adıyaman’a her gün ücretsiz kebap vereceğini anlatan Hikmet Usta, “Bir yıldır bugünleri gözlüyorduk. Çok şükür normalleşmenin ilk adımları atıldı. Üç ay önce kendime bir adak adamıştım. Normalleşme olursa ilk müşterime Allah rızası için bir hafta boyunca ücretsiz yemek vereceğim diye.

Bugün de o adağımı yerine getirdim. Hem yemek yapmayı hem de müşterilerimi çok özlemiştim. Allah bir daha o günleri bize yaşattırmasın”dedi.

 

                Hikmet Usta’nın kebaplarından yemek için normalleşme sürecini dört gözle beklediğini anlatan Ahmet Adıyaman, kendisine yapılan sürpriz sunumdan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle