İlk sinema heyecanını 'Eren' ile yaşadılar!

Artuklu Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ‘Çocuk Sinema Günleri’ projesi etkinlikleri kapsamında Artuklu'ya bağlı kırsal köy okullarındaki öğrenciler, ‘Kesişme; İyi ki Varsın Eren’ filminde buluştu.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Proje kapsamında Artuklu’ya bağlı 6 köy okulundan 175 öğrenci, Artuklu ilçe merkezinden ise 3 okuldan 80 öğrenci , 25 öğretmen toplamda 260 kişi Mardin AVM sinema salonlarında Trabzon Maçka'da teröristlerle kahraman Mehmetçiğin çatışması sırasında hayatını kaybeden Eren Bülbül ve onu korumaya çalışırken şehit olan Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in hayat hikayesini konu edinen Kesişme; İyi ki Varsın Eren, sinema filmini izledi.

Servislerle köylerinden alınarak sinema salonunun bulunduğu Mardian AVM'ye getirilen öğrenciler, Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü tarafından karşılandı. Ssinema ortamında ilk kez film izleme heyecanını yaşayan öğrencilerin heyecanı gözlerinden okunurken, filmi izleyen öğrenciler ilk kez sinema ortamında film izleme heyecanını yaşamakla birlikte filmi de oldukça fazla beğendiklerini ifade ettiler.


Düzenlenen sinema etkinliğine katılarak öğrencilerle birlikte filmi izleyen Artuklu ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Duyan “Bugün burada yine sosyal içerikli bir proje için bir araya geldik. Projemizin içeriği öğrencilerimiz ve gençlerimiz oldu. Sinema etkinliği çevresinde özellikle köy okullarımızdaki öğrencilerimizi ilçemizdeki sinema salonunda misafir ettik. Bu sayede öğrencilerimiz hem sinema etkinliğine katılmış oldu hem de öğrencilerimize sosyal bir faaliyette bulunma imkanı sunulmuş oldu. Genel olarak projenin hem direk hem de yan faydaları çok fazla. Bu projeden yola çıkarak, bundan sonrada özellikle köylerdeki öğrencilerimiz için bu tür etkinlikleri ve bu tür sosyal imkanları sunmaya çalışacağız. İnşallah bundan sonrada yapacağımız projelerle de bu imkanları, bu fırsatları ve ortamları onlara sağlamaya çalışacağız” diye konuştu

Filmin ardından öğrencilere filmle ilgili yaptıkları çıkarımları ve soran İlçe Müdürü Duyan, Okul müdürleri ile Öğretmenlerden İzlenen filmde çocukların yaptıkları çıkarımların birer kompozisyonla değerlendirmelerini istedi.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle