İmamoğlu, İstanbul'da vefat etti

Milli Selamet Partisi'nden Refah Partisi'ne varana kadar bugüne kadar aynı siyasi çizgi üzerinde siyaset yapan Saadet Partisi önceki dönem Mardin İl Başkanı Mehmet İmamoğlu, tedavi gördüğü hastanede vefat etti.

Saadet Partisi önceki dönem Mardin İl Başkanı Mehmet İmamoğlu, İstanbul'da Akciğer Kanseri şüphesi nedeniyle kaldırıldığı hastanede vefat etti.

Yakın bir tarihe kadar, Saadet Partisi Mardin İl Başkanı olan Mehmet İmamoğlu, Savur Beşkavak Köyü Nüfusuna kayıtlı olan İmamoğlu, İstanbul’da yakınlarının bulunuyordu. İmamoğlu, son dönemde kanser şüphesi nedeniyle kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

İmamoğlu’nun cenazesi İstanbul’dan havayolu ile Mardin Havalimanına getirildi. İmamoğlu'nun cenazesi havaalanında yakınları sevenleri tarafından alınarak Şakir Nuhoğlu Camisine getirildi. Burada kılınan cenaze namazının ardından İmamoğlu’nun cenazesi Savur ilçesine bağlı Ahmediye (Beşkavak) köyüne götürülerek gözyaşları arasında toprağa verildi.

Saadet Partisi önceki dönem İl Başkanlarından Ahmet İletmiş, "Mehmet İmamoğlu'nun yüksek tansyon şikayeti vardı ancak son ana kadar sağlıklıydı. Bir süre önce gittiği İstanbul'da evde yatısı namazını kıldıktan sonra dinlenirken, aniden fenalaşıp, hastaneye kaldırılıyor, kaldırıldığı hastanede vefat ediyor. Davasına sadık, çok örnek ve düzgün bir insandı. Daima iyiliği gözelliği tavsiye eder, haktan şaşmazdı. Allah Rahmet Eylesin mekanı cennet olsun" dedi.

Saadet Partisi GİK Üyesi Mehmet Salih Kahraman ise; "Mehmet Abi çok örnek bir insandı. Çok önemli bir değerimizdi. Son dönemdeki sağlık kontrollerinde Akciğer kanseri teşhisi konmuştu. Kronik tansyon rahatsızlığı vardı. Onun eksikliğini çok hissedeceğiz. Rabbim rahmetiyle muamele buyursun" dedi.

İmamoğlu için taziyeler de Mardin Artuklu ilçesindeki Yücesoy taziyevinde kabul edilecek.

Mardin Life Ailesi olarak; merhum Mehmet İmamoğlu’na Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

SP, Kurban Bayramını kutladıSaadet Partisi il yönetiminden gazetemize ziyaret

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle