İnceldiği Yerden Kopsun Kıyamet - Özgür Gümüşsoy Kitap özeti, konusu ve incelemesi

İnceldiği Yerden Kopsun Kıyamet kimin eseri? İnceldiği Yerden Kopsun Kıyamet kitabının yazarı kimdir? İnceldiği Yerden Kopsun Kıyamet konusu ve anafikri nedir? İnceldiği Yerden Kopsun Kıyamet kitabı ne anlatıyor? İnceldiği Yerden Kopsun Kıyamet PDF indirme linki var mı? İnceldiği Yerden Kopsun Kıyamet kitabının yazarı Özgür Gümüşsoy kimdir? İşte İnceldiği Yerden Kopsun Kıyamet kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Özgür Gümüşsoy

Yayın Evi: Nemesis Kitap

İSBN: 9786055395643

Sayfa Sayısı: 154

İnceldiği Yerden Kopsun Kıyamet Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Gerçekliğe ulaşmanın kapıları kapandı ve telafi etmek için çok geç.

Salonun dışında kalanların, sırra ulaşması mümkün değil. 

Hesap günü geldi çattı ve mahşer yerinde her şey hazır.

İşte orada bir yerlerde, son nefes de verildi...

Alkışlarınızla, son oyun başlasın!

Akıyor görüntüler masmavi bir fonda...

Tüm hisler iç içe geçiyor. 

Aşk ile nefret, özlem ile vuslat aynı karede...

Jönünden, figüranına kadar kimsenin memnun olmadığı bir senaryonun neticesinde;

-en olmadık yerde- binbir soru işareti bırakarak beliriyor.

Son yazısı, beyazperdede...

Haykırıyor sokaklar, caddeler... 

Çığlık çığlığa bir öfke seli, şehirden taşıyor hızla;

-Başrol oyuncuları da ölsün, başrol oyuncuları da ölsün ulan artık!

İnceldiği yerden kopsun, Kıyamet 

(Tanıtım Bülteninden)

İnceldiği Yerden Kopsun Kıyamet Alıntıları - Sözleri

 • Aşk kendi yükünü başkasının omuzlarına yıkmak değil, birlikte yaşamın tüm ağırlığından kurtulmaktır.
 • Hani “Eşlik edecek biri var mı?” diye sorar girdiğin lokantadaki garson, ona göre servis açacaktır malum. Ve sen altı üstü bir mercimek çorbası içmek için uğradığın yerde, daima yakana yapışan o ikinci tekil şahısın eksikliğiyle yüzleşmek durumunda kalırsın yine. Eşlik edecek biri yoktur çünkü, varsa da o kişi hakkını gitmekten yana kullanmıştır çoktan. Yalnızlık gelip midene oturmuştur, tek lokma geçmez artık senin boğazından… Hayat, karın tokluğuna yaşayacağın bir aşkı dahi sana çok görmüştür.
 • Seni düşünüyorum, suç sayılacak kadar hem de… Birbirini seven iki sevgilinin, nasıl olup da birbirini bu kadar acıtabildiğini… Senin içinde aşkın daha da ötesine geçmeye çalışırken, kaybolmayı nasıl başardığımı… Seni düşünüyorum, kendimi ihmal edecek kadar hem de…
 • Yüzümü hayatımla yüzleştirmeye gidiyordum. Gerçeğin farkında olmadan... Yürüyordum bir uçurumun dibine doğru... Düş'ü yordum düşe kalka, en kuytuluğuma hızla düşüyordum. O birkaç saniyede gözlerime dünyaları sığdırıyordum. Yanıyordu sırat köprüsü, yanıyordu bütün bildiklerim... Herkesin bir cenneti vardır sanıyordum. Kendi resmettiği... Bu nedenle mor bir örtü hazırlıyordum. Bu nedenle şelaler biriktiyordum sonsuz... Yaşarken neye ulaşamadıysam, cennetime onu da ekliyordum. Cennet, cehennemin avucuna sığmaz sanıyordum. Şimdi alev alev bütün sevdiklerim... -Ki cennetimde hepsine yer vermiştim. Artık madolyanın bir tarafı cennet, öteki tarafı ise cehennem... Kayıptı ruhlarımız, avareydi. Nerede ölümün o bilinmezliği, o erişilmezliği şimdi? İyi ve kötü vardı mayamızda, siyah ve beyaz... Buydu tüm savaşımız, buydu kazanmak ya da kaybetmek kaygılarının kaynağı... Bu kelimelere aşinalığımız bundandı. 'Kelimeler' onlar yorgundu bizi anlmaktan, (Ah kalemim sürçtü!) anlatmaktan... Masallarda duyduk ilk önce 'mutlu son' palavralarını biz. Yeter ama çocukluğumuzun elma şekerleriyle kandırıldığı... Boyalı mevsimlerde sahte gökyüzleri verdiler bize, uçurtmalarımız için... Oyuncak silahlar ürettiler, savaşlar yer etsin diye zihinlerimizde... Bir kalbi kırmayı öğrettiler, tanımak yerine... Ama her şeye rağmen bu dünyanın, sahte mutluluklarını sevmiştik en çok... Ve kurtarılmaya değerdi... Kapılar ardına dek aralandı ve görücüye çıktı tüm gerçekler. Öyle çok yalan vardı ki bünyemizde, olan bitene sahi'den kimse inanmadı!
 • Dağın bile başka dağlara kavuşmayı başardığı bir özlemde İnsan insana uzaktan bakıyor, ne yapsın Emin olamıyor ki kimse şu sıralar, kendi insanlığından...
 • Ölüm vardığın son noktaydı Vardığın son nokta ,seni bende Ölümsüz kıldı!
 • Sana ben’i kaybettiren farkında olmadan seni teslim alan bu korkudan başka ne olabilir zaten..

İnceldiği Yerden Kopsun Kıyamet İncelemesi - Şahsi Yorumlar

İnceldiği Yerden Kopsun Kıyamet: Yazar aşk acısını melonkolik ifadeler kullanarak yazmış kitabını.Kitabın yazım tarzı betimleme ve metafor ağırlıklı buda okurken beni yordu açıkcası.Okuduğum yorumlarda yazarın tarzının bu şekilde olduğu yazıyordu. Normalde bu tarz melankolik kitaplar okumam.Bu kitapta bana göre değildi. Bookstagramlardan bloogerlardan rica ediyorum.Kitap yorumlarında yanıltıcı olmayalım.Bazı kitaplar herkese hitap etmeyebilir siz beğenebilirsiniz ama tam puan verip herkese tavsiye ettiğinizde okuyucu güvenip alır.Benim başıma bir kez geldi.Maalesef konudan pek bahsedilmeyip çok beğendim mutlaka alıp okuyun gibi ifadeler kullanıyorlar.Özellikle yazarın duygularını anlattığı iç döküm tarzı kitaplar herkese hitap etmeyebilir. (Kitaplarm_ve_ben)

Bazen öyle anlar olur ki böyle deriz ve böyle dediğimiz zaman dilimine kadar düşünüp tartıp kafamızda kaç senaryo kurup kaç kişiyi öldürüp bir kişi kaç kez seviyoruz işte bu kitapta öyle bir kitaptı... Sözcükler üzerine düşünülüp çoğu kez tekrar yazılmış özlemler hem kavuşulmuş hem yarım öyle bir tat vardı kitaptı.... Gelelim #alıntılar bölümüne ¶Polisler eşgalimi sormuyor krizantemlere. ¶Sen yine, geçici olarak kullanım dışısın. Hadi gel de yer bul kolaysa, içimin kalabalığında.... ¶Sesi defne yaprağının düşüşü misalidir kulaklarınızda ¶Aşkın bir iklimi var, bol yağış alan... Yazın ılıman, yazdıkların ılıman ama ıslanıyorsun. Meteorolojinin uyarılarına aldırış etmeden.. (Burcu Balcıoğlu)

İnceldiği Yerden Kopsun Kıyamet: Size deneme türüne benzer şekilde yazılmış bir şiir kitabıyla geldim. Kitaba dışarıdan bakıldığında bir romanı andırsada aslında aşk konulu bir şiir kitabıdır. Yazarın muhteşem kalemi, tasvir ve betimlemeleriyle o duyguya hakim olabiliyorsunuz. Genel olarak aşk ile ilgili şiirleri barındırması beni daha çok mutlu etti. Lakin siyasi birkaç şiirlere ve de argo bir iki kelimelere denk gelmek beni olumsuz yönde etkileyen kısım oldu. Farklı bir kaleme sahip olması ilk ilgi çeken kısım olacaktır. Bu türde okumayı sevenlere tavsiye edebileceğim bir kitap oldu. ... Alıntılar; "Cennet, cehennemin avucuna sığmaz sanıyordum. Şimdi alev alev bütün sevdiklerim... Ki cennetimde hepsine yer vermiştim." "Yaşamın tüm evresi acılarla doluymuş... diyrolardı. Kabul ediyordum, yadsınamaz bir gerçekti bu. Ve sen sevgili, doğumumdan ölümüme dek her anında vardın bu sürecin. Sağanak halinde bir sancıydın çıplak etime yağan, dinmedin bir ömür boyu" "Seyir halindeyim, seferiyim, gözlerinin seferindeyim. En alt katına gidiyorum bir ülkenin! Bir ihtimal virajları keskin gülüşünden aşağıya devrilebilirim. Peki çekip çıkarır mı beni düştüğüm yerden, uçurum kokulu ellerin? Hani çok düşersem, ayağa eskisinden daha güçlü şekilde kalkmayı da ööğrenirdim. Bak yerle bir yüreğim!" "Günler tehir defterimdeki belirsizliğini koruyor, salı ile perşembe arasındaki uçuruma itiliyorum." "İkimiz de vedalardan epey paylanmışız, yaralarımızın bile haberi yok iç kanamalarımızdan..." "Koptu tesbih taneleri dağıldı zamanın koridorlarına sabır kalmadı..." "İki altın yüzüğün iç taraflarına kazınmış o alelacele tarih gibi. Telaşlı ve darmadağın sevdalardandık." "Ecel gibi gelsen de bana, bunu saymam yine beklerim." "Benim aşka inancım tam, sadece şimdi'nin kalplerinden emin değilim!" (Zeynep Dumlupınar)

İnceldiği Yerden Kopsun Kıyamet PDF indirme linki var mı?

Özgür Gümüşsoy - İnceldiği Yerden Kopsun Kıyamet kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de İnceldiği Yerden Kopsun Kıyamet PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Özgür Gümüşsoy Kimdir?

Özgür Gümüşsoy Kitapları - Eserleri

 • Bana Bir Aşk Zaman Ver
 • Hadi Beni Aşk'tan Yarat
 • İçimdeki Sen Kırıntıları
 • İnceldiği Yerden Kopsun Kıyamet
 • Kaos
 • Kader Otel

Özgür Gümüşsoy Alıntıları - Sözleri

 • Dağın bile başka dağlara kavuşmayı başardığı bir özlemde İnsan insana uzaktan bakıyor, ne yapsın Emin olamıyor ki kimse şu sıralar, kendi insanlığından... (İnceldiği Yerden Kopsun Kıyamet)
 • Bütün kadınlardan nefret edecek kadar sevdim bir tanesini... (Kaos)
 • Sevdiklerimize sırtımızı dönerek uyurken aslında güvendiğimiz içindir bu. Sırtımıza kolayca bıçak saplayabilsinler diye değil. (Kader Otel)
 • "Elektrikler kesilince aile fertleri hep birlikte oturup sohbet eder salonda hani. Ve ışıklar tekrar geldiğinde herkes dağılır birden. Bazen insanları bir arada tutan şey göbek bağları değil, karanlık olur ne garip." (Hadi Beni Aşk'tan Yarat)
 • Adın kalır hep ,biliyorsun ki aşk daimidir! (Hadi Beni Aşk'tan Yarat)
 • Çünkü beklenenden tez düştü aklar çocuk sakallarıma ... (Kaos)
 • Hani “Eşlik edecek biri var mı?” diye sorar girdiğin lokantadaki garson, ona göre servis açacaktır malum. Ve sen altı üstü bir mercimek çorbası içmek için uğradığın yerde, daima yakana yapışan o ikinci tekil şahısın eksikliğiyle yüzleşmek durumunda kalırsın yine. Eşlik edecek biri yoktur çünkü, varsa da o kişi hakkını gitmekten yana kullanmıştır çoktan. Yalnızlık gelip midene oturmuştur, tek lokma geçmez artık senin boğazından… Hayat, karın tokluğuna yaşayacağın bir aşkı dahi sana çok görmüştür. (İnceldiği Yerden Kopsun Kıyamet)
 • Ah be sevgili, gelişini beklerken; senden kalan yara bile kabuğuna çekildi! (Kaos)
 • En büyük uzaklık birimi sensin. Senden biraz daha yakın bana, yokluğun… (Hadi Beni Aşk'tan Yarat)
 • "On yıl sonra seni hâlâ sevebilecegim bir konumda ve aynı vakitlerde olmamızı diliyorum.Mümkünse iyi bak sen'ime.." (Bana Bir Aşk Zaman Ver)
 • ❝ Gözlerinde öyle çok susulmuş cümle var ki şaşırıyorum Onlarca ulu kitap indirilmiş sanki irisindeki cenabet geceye Kimilerine göre ağ'laman tamamen mucize! ❞ (İçimdeki Sen Kırıntıları)
 • Beni aklından çıkarma, başka sığınağım yok... (İçimdeki Sen Kırıntıları)
 • Sonra tabii pusuda bekleyen yalnızlıklarımız, gelir vururdu bizi. Son bir kez içelim şöyle bayılana kadar, diyerek tükettik hep eylüllerimizi... Güz felci deriz buna... (Kader Otel)
 • "Benim için en aman aman yer, senin yanın." (Bana Bir Aşk Zaman Ver)
 • Yüzümüz gülsün diye değil, ruhumuzun başka karşılığı olmadığı için Beşiktaşlıyız. (Kader Otel)
 • Sen giderken, tıpkı geçmişte olduğu gibi uyuyor numarası yaptım. Çocukluğumda birçok ebeveyn dayağını savuşturmuştum böyle.. Olmadı bu kez , canımın acımasına engel olamadım... (İçimdeki Sen Kırıntıları)
 • Öyle bir ikili mücadeleydi ki aşk kazandım sandığın an her şeyini kaybediyordun ! (Bana Bir Aşk Zaman Ver)
 • Avucumun içindeki nasırsın şimdi sen, kime dokunsam acırsın! (İçimdeki Sen Kırıntıları)
 • Ciddi yağmurlar da başlamadı henüz.. Üzerimizde hep kara bulutlar, hep bir talihsizlik. Kış ikimizi de ıskalamadan geçecek gibi.. Tedbirli ol sevgilim bizi zaaflarımızdan tanıyacaklar ! (Kader Otel)
 • İstekler her zaman gerçekleşemeyeceği için ' ukde ' diye bir kelime var sözlüklerde.. (Bana Bir Aşk Zaman Ver)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle