InfoTRON Sanal Gerçeklik ve 3D Tarama Servisi

Günümüzde, teknoloji baş döndürücü bir hızla gelişmektedir. Bu teknolojilerden en göze çarpanı belki de VR (Virtual Reality yani Sanal Gerçeklik) ile başlayan ve 3D yazıcılar/tarayıcılar ile devam eden nefes kesici icatlardır.

BİLİM

InfoTRON, bu alanda önemli atılımlar yapmaktadır ve Türkiye’de birçok yeniliğin öncüsü olmuşlardır. Örneğin, dünyanın ilk masaüstü 3D Metal yazıcısını (Desktop Metal Studio System) tasarlamışlardır. Bu cihaz, ofis ortamında metal 3D baskı için ideal bir çözümdür.

Herhangi bir şekilde lazer ve metal tozlarını kullanmadan her türlü ofis veya tesis için güvenli hale getirilmiştir. Bir başka yeniliği de ParaMatters yazılımı ile gerçekleştirmişlerdir. En güçlü üretimsel tasarım ve gelişmiş üretim yazılımı sağlayan ParaMetters, pek çok zorlayıcı mühendislik problemlerine bir çözüm yolu sunmaktadır. Başka yazılımlarla haftalar, aylar sürecek iş yükü, firma tarafından üretilen Parametters ile dakikalara inmiştir.

 

Sanal Gerçeklik Nedir?

Sanal Gerçeklik (VR) veya Artırılmış Gerçelik (AR), genellikle sanal bir ortamın onu gözlemleyen kişi tarafından “gerçek” gibi algılanmasını sağlamak üzerine kurulmuş teknolojilerin genel adıdır. İnsanın, görsel, işitsel ve dokunsal duyularına hitap ederek gerçek dünyada bir araba veya iş makinesini tamir etmek için kullanılabilir. Hatta bir cerrahi operasyonu gerçekleştirmek ve fabrika/havaalanı gibi yerlerde dolaşmayı bile mümkün kılabiliyor. InfoTRON sağlamış olduğu sanal gerçeklik hizmetiyle -özellikle mühendislik ve tasarım alanlarında- süreçlerin hızlanmasına ve daha etkili, daha yaratıcı tasarım fikirlerinin ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır.

3D Tarama Servisi

InfoTRON, tüm bu hizmetlerinin yanında 3d tarama servisi de sunmaktadır. Örneğin aklınızda bir tasarım var ve ürettiniz. Ortaya kendi ellerinizle yaptığınız bir ürün çıkardınız, ancak bunu nasıl bilgisayar ortamına aktaracağınız konusunda kafanız karışık. İşte 3D tarayıcılar tam da bu noktada devreye giriyor. Bilgisayar ortamında herhangi bir tasarımı olmayan her türlü ürün veya yapıların dijital ortama aktarılmasını sağlıyor. Üstelik bu tarayıcılar, taranacak ürünün yapısının nasıl olduğuna, hangi renkte veya boyutta olduğuna bakmaksızın tam ve doğru bir şekilde taramayı gerçekleştirebilmektedir. Büyük kolaylıklar getiren teknolojik hizmetler hakkında detaylı bilgiler için infotron firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

 

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle