Irak Kürdistanı Bakanlarından Maruf: HÜDA PAR'ın çalışmaları ve siyasi çizgisi bizi mutlu ediyor

​Irak Kürdistanı Etnik ve Dini Oluşumlardan Sorumlu Bakanı Aydın Maruf, HÜDA PAR'ın çalışmalarını takip ettiklerini, çalışmalarını ve siyasi çizgisinin kendilerini mutlu ettiği ifade etti.

DÜNYA

HÜDA PAR Erbil Temsilcisi Abdussamed Yalçın ile HÜDA PAR Genel Başkan Danışmanı Bahattin Temel başkanlığındaki partili heyet, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Etnik ve Dini Oluşumlardan Sorumlu Bakanı Aydın Maruf'u, Bakanlık ofisinde ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Bakan Maruf, HÜDA PAR’ın Türkiye'de önemli siyasi partilerden biri olduğunu belirterek "HÜDA PAR'ı takip ediyoruz, çalışmaları ve siyasi çizgisi bizi mutlu ediyor. Kürtlerle Türklerin bir arada yaşaması için önemli sebepler var. Biz istiyoruz ki Türkiye ile IKBY hükümeti arasında sağlam bağlar oluşsun." dedi.

HÜDA PAR’ın kardeşlik esasları üzerine Türkiye ile Irak Kürdistanı bölgesi arasında köprü olmaya çalıştığını belirten Abdussamed Yalçın, "Sadece seçim odaklı çalışmıyoruz. Türkiye’de de bölgede de hem siyasi hem de sivil kurum ve kuruluşlarla iyi ilişkilerimiz var." ifadelerini kullandı.

Ziyaret, karşılıklı iyi niyet temennileri ve toplu hatıra fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

İLKHA

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle