İŞ BAŞVURU FORMU! TTK işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? TTK 30 daimi işçi alımı yapacak

Son dakika... 2021 yılında yeni Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) alımı olacak mı? 2021 kaç kömür işçisi alınacak? Taş kömür işçi alımı 2021 başvurusu ne zaman? Türkiye Taşkömürü Kurumu işçi alım şartları 2021 nedir? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılıyor. İşte Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) hakkında merak edilen tüm detaylar...

İŞ İLANLARI
PAYLAŞ:

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü, 30 nitelikli işçi alımı için ilan yayımladı. Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) bünyesinde istihdam edilecek olan işçi alımları için detaylara ilanda yer verildi. İlana göre, TTK sürekli işçi alımı için başvurular 22/11/2021 - 26/11/2021 tarihleri arasında alınacak. Peki, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) sürekli işçi alımı için başvuru nasıl yapılır? TTK Işçi Alımı için başvuru şartları neler?

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), 2021 yılı Genel Yatırım ve Finansman Programı çerçevesinde, yerüstü işyerlerinde 4857 sayılı İş Kanununa tabi daimi işçi statüsünde çalıştırmak üzere Zonguldak İş Kurumu aracılığı ile 11 kaynak işçisi, 13 mekanizasyon ve pres işçisi, 4 talaşlı imalat işçisi, bir ağaç işleri işçisi ve bir de elektrik işçisi olmak üzere, toplam 30 nitelikli eleman alımı yapacak. Başvurular, 22 Kasım 2021 tarihi ile 26 Kasım 2021 tarihleri arasında Zonguldak İş Kurumuna yapılacak. 

TTK İŞÇİ ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Başvuranlardan 11 kişiye kaynakçı kadrosu verilecek. Kaynak işçisi olacak 11 kişinin meslek liselerinin kaynakçılık, metal işleri bölümünden veya metal teknolojisi bölümünün kaynakçılık dalından mezun olmaları bekleniyor. 13 kişi de mekanizasyon ve pres işçisi olarak işe alınacak.

Talaşlı imalat işçisi olarak işe başlatılacak olan 4 kişinin; meslek liselerinin tesviye, torna-tesviye, bilgisayarlı nümerik kontrol (CNC) torna, bilgisayarlı makine imalatçılığı veya bilgisayar destekli üretim bölümünden mezun olmaları şartı isteniyor. 

Kaynak: TTK 30 kişiyi nitelikli işçi olarak işe alacak. 1'er kişi ise ağaç işleri işçisi ve elektrik işçisi unvanıyla TTK'da istihdam edilecek.

TTK İŞÇİ ALIMI 2021 BAŞVURUSU NE ZAMAN?

2021 yılı Genel Yatırım ve Finansman Programı çerçevesinde, TTK’ya yerüstü işyerlerinde 4857 sayılı İş Kanununa tabi daimi işçi statüsünde çalıştırılmak üzere işçi alınacak.

“Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre, 30 nitelikli eleman alımı yapılacak. 22 Kasım’da başlayacak başvurular 26 Kasım’da sona erecek.

HANGİ ALANDA NE KADAR ALIM YAPILACAK?

Siz 2021 yılında hangi ile TTK işçi alımı bekliyorsunuz? Yorum kısmı aşağıda.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle