İşte AK Parti’ye Resmi Başvuru Yapan İsimler

14 Mayıs 2023 seçimlerine her geçen gün biraz daha yaklaşıyoruz. Siyasileri heyecan sardı. Başvuru alan partilerde isimler netlik kazanıyor.

POLİTİKA

Ülke genelinde olduğu gibi Mardin'de de şu günlerde adaylık telaşları başladı. 20 yılı aşkın süredir Türkiye'de iktidar olmayı başaran AK Parti'nin Mardin milletvekili aday adayları merak konusu oldu.

İŞTE Resmi Başvuru Yapan İsimler

Şimdiye kadar AK Parti’de ismi geçen onlarca kişi oldu ancak şu saate kadar 30 kişi resmi başvurusunu yaptı. Başvuru yapanlar arasında şu isimler var:

Abdurrahman Dağ, Ahmet Cengiz, İsmail Aslan,  Mehmet Dursun, Hüsnü Yertüm, Faruk Kılıç, Mehmet Ali Dündar, Mahmut Acay, Meysu Gökçen Çağır, İbrahim Ramazanoğlu, Adnan Altun, İbrahim Ramazanoğlu,  İsmail Alkan, Hasan Cangi, Melih Güneştan, Mehmet Sedat Özel,  Süleyman Çelik.   

Şimdiden tüm gözlerin üzerine çekildiği bu genel seçimler diğer seçimlerden biraz farklı geçecek gibi görünüyor. İttifakların yapılarak güç birliğine varan partiler sandığa gidecek.

Özellikle Mardin’de AK Parti’nin çıkartacağı adaylar ise kamuoyunu çok yakından ilgilendiriyor. 20+20 bin TL alınarak yapılan aday adaylıkları listesi de yavaş yavaş şekillenmeye başladı. 

Alınan Ücret AFAD’a Gidiyor

AK Parti adaylık başvurusu için erkek adaylardan 20 bin lira, kadın ve genç adaylardan 10 bin lira, engellilerden ise beş bin lira başvuru ücreti belirledi. AK Parti’de milletvekilliği aday adaylığı başvuruları 13 Mart’ta başlayıp ve 22 Mart’ta sona erecek. Başvuru yapacakların belirlenecek asgari tutarı AFAD’ın deprem yardım hesaplarına bağış olarak yatırması gerekiyor.

 

 

YORUMLAR

  • AA hangi yüzle aday oluyorsun 7 haremilerin başı yapmadığın yolsuzluk hırsızlık kalmadı doymadın mı ?

    AK PARTİ ADALETLİ DAVRANIP ÇALMAYAN ÇIRPMAYAN MEHMET ALİ DÜNDAR BAŞKANA 1. SIRAYI VERMESE HDP 6 0 .

    MEHMET ALİ DÜNDAR......................

Yorum Ekle