İstiklal Marşı'nı daha güzel okumak için yarıştılar

İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışmasının Birincisi Belli Oldu

EĞİTİM
PAYLAŞ:

Mardin’in Artuklu ilçesinde yapılan ve 17 okulun yarıştığı Mehmet Akif Ersoy’u anma ve İstiklal Marşı’nı güzel okuma yarışması birincisi Artuklu Anadolu İmam Hatip Lisesinden Gizem Nur Atayoğlu oldu.

Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü etkinlikleri kapsamında ilçe genelinde ilkokul, ortaokul ve lise kategorisinde “İstiklal Marşı´nı En Güzel Okuma Yarışması” düzenlendi.

Liseler arası yapılan yarışmada Artuklu Anadolu İmam Hatip Lisesi 12.Sınıf öğrencisi Gizem Nur Atayoğlu ilçe birincisi oldu.

Yarışımda, Mardin İ.M.K.B Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Yusuf Ayhancı ikinci, Mardin Anadolu Lisesi öğrencisi Nisa Törün ise üçüncü oldu.

Koronanavirüs tedbirleri uygulanarak gerçekleştirilen yarışmanın birincisi olan Gizem Nur Atayoğlu okulunu ve ilçesini İl Finallerinde temsil edecek.

Geçen sene gerçekleştirilen yarışmada 4’üncü olduğunu hatırlatan Gizem Nur Atayoğlu, “yarım kalan bir işim vardı onu tamamlamak için çok çalıştım. Bana destek veren başta okul müdürüm Mehmet Ali Gümüş, Müdür Başyardımcım Tacettin Aydoğan ve edebiyat öğretmenim Nimetullah Çakmaz’a çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Okul müdürü Mehmet Ali Gümüş de öğrenciyi tebrik ederek il finallerinde kendisine başarılar diledi. 

YORUMLAR

  • Her alandaki başarılarıyla adından söz ettiren, Artuklu Anadolu İmam Hatip Lisemizin yönetici, öğretmen ve kıymetli öğrencilerini tebrik ederim...

Yorum Ekle