İYİ Partili Akar'dan 540 Milyonluk Yolsuzluk Açıklaması

İçişleri Bakanlığı tarafından açılan soruşturmalara ilişkin İYİ Parti Mardin İl Başkanı değerlendirmelerde bulundu.

GÜNCEL
PAYLAŞ:

İçişleri Bakanlığı tarafından açılan soruşturmalara ilişkin İYİ Parti Mardin İl Başkanı değerlendirmelerde bulundu.

539 MİLYONLUK USULSÜZLÜK YAPILDIĞI İDDİASI

Müfettişlerin tespitlerine göre; kayyum döneminde 539 milyon 738 bin 587 TL değerindeki 36 ayrı ihalede usulsüzlük yapıldığı, yapılmayan işlere ödemeler yapıldığı, alınmayan malzemelerin alınmış gibi gösterildiği, yapılmayan yolların yapılmış gibi gösterildiği, daha önce var olan binaların yeni yapılmış gibi gösterildiği, firmalara fazladan ödemeler yapıldığı tespitlerine yer verildi.

“SORUŞTURMANIN AÇILMASINI MEMNUNİYETLE KARŞILIYORUZ”

Yolsuzlukların bedelini vatandaşın ödediğini belirten Mardin İYİ Parti İl Başkanı Akar, şöyle konuştu:

* Bir önceki kayyum döneminde defaten dile getirdiğimiz bir konu, duyduğumuz kadarı ile 52 muhtemel suçlu ve yahut suça teşebbüs etmiş orada ki yetkililer hakkında soruşturma izni verilmiş.

Biz bunu memnuniyetle karşılıyoruz. Soruşturmanın bir an evvel nihayete erdirilmesi için gerekli çalışmaların yapılması lazım.

* Bu konu Mardin'in gündeminde düşürülmesi lazım, şayet varsa suça bulaşmış olanlar, kamunun malına tenezzül edenler tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenlerin bu yaptıklarının yanlarına kar kalmamasını kamuoyu adına Mardin halkı adına talepte bulunuyoruz.

* Borç miktarının bir milyar 236 milyon gibi muazzam bir borç yükü Mardin Belediyesi şuan üstlenmiş eğer ki Mardin belediyesinin bu kadar büyük bir borç yükü olmamış olsaydı.

* Bugün Güneydoğu Anadolu Bölgesinde toplam 9 vilayetin hepsinden daha yüksek bedeli su faturaları vatandaşlarımız ödemekte.

Geçmişte yapılan yolsuzlukların bedelini halkımız ödüyor.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle