Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta toplanacak? 17 Mayıs 2021 Kabine gündemi belli oldu

17 günlük tam kapanmanın ardından sokağa çıkma kısıtlamalarının devam edip etmeyeceği merak ediliyor. Bugün itibariyle tam kapanma sona erdi. Kısıtlamalar devam edecek mi? Okullar açılacak mı? Bu sorular kabine toplantısında cevap bulacak. Peki, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğindeki kabine toplantısı ne zaman yapılacak? Kabine toplantısı saat kaçta başlayacak? Bugün 17 Mayıs 2021 tarihinde kabine toplantısı yapılacak mı? İşte detaylar...

GÜNCEL
PAYLAŞ:

Dün yayımlanan İçişleri Bakanlığı genelgesinin ardından gözler yeniden Bakanlar Kurulu Kabine Toplantısı’na çevrilmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak olan Bakanlar Kurulu’nun bu haftaki gündemi kademeli olarak normalleşme süreci olurken bu kapsamda “Bugün Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta başlayacak ve bitecek?” soruları yanıt aramaya başladı. Öte yandan normalleşme sürecine dair yayımlanan yeni genelge sonrası bugünkü toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması da ülke çapında merakla bekleniyor. Buna göre; Kritik kabine toplantısı ne zaman, Cumhurbaşkanı Erdoğan saat kaçta açıklama yapacak? İşte tüm detaylar…

Kabine yarın toplanıyor: Yeni kısıtlamalar gelecek mi?

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA?

Kabine toplantısının Bugün 17 Mayıs Pazartesi yapılması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı biter bitmez kameralar karşısına geçecek ve alınan kararları halka duyuracak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın saat 20.00 gibi açıklama öngörülüyor.

Bakanlar Kurulu Kabine Toplantısı öncesi nefesler adeta tutuldu. Binlerce kişi bu kapsamda gözünü bugünkü kritik toplantıya çevirdi. 17 Mayıs tarihi itibarıyla başlayacak olan normalleşme sürecinde birçok kısıtlamada esnetilmeye gideceği yayımlanan genelge ile duyurulurken öte yandan "Bugünkü Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta başlayacak ve bitecek?" soruları yanıt aramaya başladı. Bakanlar Kurulu Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın saat 20.00 gibi halka seslenmesi ve alınan kararlarla ilişkin açıklamalarda bulunması bekleniyor.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanacak. Toplantının öncelikli gündemi koronavirüsle mücadele olacak.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, bir sunum gerçekleştireceği toplantıda, 17 günlük tam kapanma sürecinin sonuçları analiz edilecek.

16 Mayıs 2021 koronavirüs tablosu belli oldu mu? Türkiye'de bugün kaç kişi öldü?

Nüfusa oranlı il vaka haritası üzerinde değerlendirme yapılacak.

KADEMELİ NORMALLEŞME AY SONUNA KADAR DEVAM EDECEK

Günlük 10-12 bin bandındaki vaka sayısını daha da aşağı düşürmek amacıyla, ay sonuna kadar kademeli normalleşme tedbirleri ile devam edilecek.

1 HAZİRAN SONRASI UYGULANACAK TEDBİRLER BELLİ OLACAK

Kabine toplantısında 1 Haziran sonrası, yani yaz aylarında hangi tedbirlerin uygulanacağı şekillenecek.

Toplantıda, esnafın durumu da masaya yatırılacak. Normalleşme adımları kapsamında iş yerlerinin açık kalması için atılacak adımlar değerlendirilecek.

AŞILAMA SÜRECİ DE ELE ALINACAK

Türkiye'de koronavirüsle mücadele kapsamında yapılan aşı sayısı 26 milyona yaklaştı. Sinovac ve BioNTech aşılarının ardından Rusya'nın Sputnik V aşısı da yakında kullanılmaya başlanacak.

Aşı Kimliği Nedir? Nasıl Alınır? Aşı Kimliğini Kimler Alacak? Kimlere Verilecek?

Bu çerçevede toplantıda, Türkiye'deki son durum ve aşı tedarikindeki yol haritası üzerinde de durulacak, yerli aşı çalışmaları ele alınacak.

KARARLARI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DUYURACAK

Kabine toplantısında alınan kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millete Sesleniş konuşması yaparak kamuoyu ile paylaşacak.

Erdoğan’ın saat 19.00’dan sonra açıklama yapması bekleniyor.

Recep Tayyip Erdoğan Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşındadır?

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle