Kaçış - Anna Carey Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Kaçış kimin eseri? Kaçış kitabının yazarı kimdir? Kaçış konusu ve anafikri nedir? Kaçış kitabı ne anlatıyor? Kaçış PDF indirme linki var mı? Kaçış kitabının yazarı Anna Carey kimdir? İşte Kaçış kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Anna Carey

Çevirmen: Büşra Balcan

Orijinal Adı: Blackbird

Yayın Evi: Pegasus Yayınları

İSBN: 9786052990261

Sayfa Sayısı: 232

Kaçış Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Doğru Olduğunu Bildiğim Şeyler:

-Los Angeles'tayım

-Vermont/Sunset İstasyonu'nun Raylarında Uyandım

-Genç Bir Kızım

-Uzun, Siyah Saçlıyım

-Sağ Bileğimin İç Kısmında Fnv02198 Kodlu Bir Kuş Dövmesi Var

-İnsanlar Beni Öldürmeye Çalışıyor

Kim olduğunu bilmiyorsun. Ama onlar biliyor!

Bir metro istasyonunun raylarında uyanıyorsun. Zihnin bomboş. Kim olduğuna dair hiçbir fikrin yok. Ayakucunda bir sırt çantası duruyor. İçinde temiz çamaşırlar, nakit para, bir telefon numarası ve polisi kesinlikle aramaman gerektiğine dair bir uyarı var.

Kim olduğunu anlamaya çalışıyorsun. Aklın sorularla dolu. İsmin ne? Buraya nasıl geldin? Bileğindeki kuş dövmesinin ve altındaki FNV02198 kodunun anlamı ne? Emin olduğun tek bir şey var: Birileri seni öldürmeye çalışıyor!

"İkinci tekil şahısla kusursuz bir üslup yakalanmış… Bu nefes kesen gerilim diğer birçok esere esin kaynağı olacak."

-Kirkus Reviews-

"Şaşırtmaca ve sürprizlerle dolu bu gerilim okurlara kimin güvenilir

olduğunu sorgulatacak."

-School Library Journal-

"Şaşırtıcı ve her cümlesinde tahmin yürütmeye sürükleyen, muhteşem bir gerilim."

-Kass Morgan, New York Times çoksatan yazarı-

Kaçış Alıntıları - Sözleri

 • Her insanın her an elde edebileceği mutluluğa, yaşamak mutluluğuna kavuşmuştum.
 • Tek engel, dünyanın şu kötü durumuydu ve yazık ki, tam da gençliğime rastlamıştı.
 • Yıldızlara bakınca biraz yatıştım. Bilmem nedendir, ben ve benim gibiler bu yıldızları, kendilerine yakın sayarlar. Onların şu sıra kendi ışıklarını yakanlardan daha çok bize yakın olduğunu sanarlar.

Kaçış İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Dikkat spoiler içerir. Bir kız kendini tren raylarında bulur ve polisten kaçar. Çantasında bir numara vardır. O numarayı aradığında bir yere gitmesi söylenir ancak gittiğinde alarm çalar ve orayı soymak istediği haberlere çıkar. Kızı birileri aramaktadır. Bir süpermarkete girdiğinde ot satan Ben adında bir çocukla tanışır. Bir kaç tehlike atlattıktan sonra onun yanına sığınır. Hiçbir şey hatırlamadığı için kendini Sunny olarak tanıtır. Ufak tefek şeyler hatırlamaya başlar ancak peşindeki adam onu yakalar. Onun elinden kaçar ve adamın yani İvan'ın öldürüldüğünü öğrenir. Ben ve komşusu Izzy ile beraber kendisi hakkında daha çok bilgi edinmek için çabalar. Ve bu arada Ben ile yakınlaşır. Polise de başvurur ama Celia Alvarez her ne kadar kıza inansa da onu tutuklamak ister. Ondan da kaçan Sunny, en sonunda ortadan kaybolmaya karar verir ama birileri sürekli onun hakkında takipçilerine bilgi verir ve bu da hiç beklenmedik bir isimdir. Kolundaki dövmeden ve bilgisayarlardan edindiği bilgilere göre zamanında bir ilaç verilerek bir adaya hapsedilmiş ancak oradan bir arkadaşı ile kaçmayı becermiştir. Acaba yine kendini takip edenlerden kaçmayı başarabilecek midir? Bu işten sağ salim kurtulabilecek midir? Keyifle okunan bir roman. (Serdar Poirot)

Neden bilmiyorum ama okurken çok keyif alamadığım bir kitaptı. Genel olarak ortalamanın üstünde olan, plot-twistlere yer veren bir kitap ama okurken keyif almadım. Ama yazarın hakkını yemeye gerek yok. Okumaya değer bi kitap. (Berkay Karademir)

Bugüne kadar okuduğum birkaç enteresan ve anlamsız kitaplardan biriydi. Anlatımından konusuna kadar anlaşılmaz ve saçmaydı maalesef. Senaryo okuyor gibi ilerliyorsunuz ve sürekli kopuyorsunuz konudan. Hiçbir şey anlamadım ve yarım bırakmama hastalığım yüzünden zorla da bitirdim. (Esra Kılıç)

Kaçış PDF indirme linki var mı?

Anna Carey - Kaçış kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Kaçış PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Anna Carey Kimdir?

Anna Carey Kitapları - Eserleri

 • Yeni Dünya
 • Kaçış
 • Kum Şehri
 • Başkaldırı
 • Sobe

Anna Carey Alıntıları - Sözleri

 • “Sevdiğin biri için her şeyi yaparsın,” dedi sonunda. “Ve ne zaman artık kendinden verebileceğin bir şeyin kalmadığını düşünsen yine yaparsın. Yapmaya devam edersin. Çünkü yapmamak seni öldürür.” (Başkaldırı)
 • Yıldızlara bakınca biraz yatıştım. Bilmem nedendir, ben ve benim gibiler bu yıldızları, kendilerine yakın sayarlar. Onların şu sıra kendi ışıklarını yakanlardan daha çok bize yakın olduğunu sanarlar. (Kaçış)
 • "Milyonlarca yıldız var ve her biri aynı anda parlayıp ışıldı­yor. Her şey gibi onlar da zamanı gelince ölüyor. O yüzden solmadan önce onlara gereken değeri vermelisin.” (Kum Şehri)
 • Her insanın her an elde edebileceği mutluluğa, yaşamak mutluluğuna kavuşmuştum. (Kaçış)
 • "Milyonlarca yıldız var ve her biri aynı anda parlayıp ışıldıyor. Her şey gibi onlar da zamanı gelince ölüyor. O yüzden solmalarından önce onlara gereken değeri vermelisin." (Kum Şehri)
 • Ölüm, kaçınılmaz ölüm. Her zaman her yerde karşımıza çıkabilirdi. (Yeni Dünya)
 • "Bazı erkekler kadınları sadece eşya olarak görüyordu." (Yeni Dünya)
 • "Parmaklarımı, ellerimi, yanaklarımı ve alnımı öperek vedalaştı benimle. Bir an orada öylece kalakaldım. Dünyanın geri kalanı çok uzakta görünüyordu." (Kum Şehri)
 • Basit bir teşekkürün yeterli olmayacağını biliyordum. Elini tutup sıktım. Söyleyebileceğim hiç bir kelime yeterli değildi. (Yeni Dünya)
 • "Anılar, onlara izin verdiğin takdirde seni mahveder.” (Kum Şehri)
 • Belki de neler olduğunu bilmeyi gerçekten istemiyordum, Ya da bilmemeyi tercih ediyordum. Belki de bilmeye katlanamazdım. Düşüş, masumiyetten bilgiye düşmekti. -Damızlık Kızın Öyküsü, Margaret Atwood (Yeni Dünya)
 • Tek engel, dünyanın şu kötü durumuydu ve yazık ki, tam da gençliğime rastlamıştı. (Kaçış)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle