Kadri isminin anlamı nedir? Kadri ne demek? Kadri ismi Kuranda geçiyor mu?

Kadri ismi ne anlama gelir? Kadri Kuran'da geçiyor mu? Kadri isminin kökeni nedir? Çocuğa Kadri ismini koymak caiz mi? İşte Kadri ismi ile ilgili detaylar...

İSİMLER SÖZLÜĞÜ
PAYLAŞ:

Bu yazıdaki başlıklar:

Kadri isminin anlamı nedir?

İtibar, değerle ilgili

İtibar, değerle ilgili

1. Değer, itibar. 2. Onur, şeref, haysiyet, meziyet. 3. Rütbe, derece.

Kadri isminin konulması caiz midir?

Kadri isminin kullanılması islami açıdan caizdir ve kullanılmasında bir sakınca yoktur.

Kadri ismi Kur'an-ı Kerim'de geçer mi?

Kadri ismi Kur'an-ı Kerim'de geçmektedir.

Kadri isminin analizi

Kadri ismine ait harf analizi
KBarışseversiniz. Yani asla arkadaşlarınıza ve ailenize karşı kavgacı bir tavrınız olmadığı gibi, onlara sesinizi yükseltmeyecek kadar sakin ve ılımlı bir kişiliğe sahipsiniz. Bu tavrınız herkes tarafından hayranlıkla karşılanmaktadır.
aSakin bir kişiliğe sahip olmanız nedeni ile çözüm üretme yeterliliği çok yüksek birisiniz. Bu durum da sizin çevrenizdeki güvenilirliğinizi artırıyor. Kararlarınıza hep saygı duyuluyor.
dMert ve güvenilir bir kişilikte olduğunuzdan etrafınızdaki herkes size güveniyor. Bunun yanında çevrenizdeki insanların problemleri ile birebir yakından ilgilenmeniz de ne kadar sorumluluk sahibi olduğunuzu gösteriyor.
rDengeli ve uyumlu kişiliğiniz ile etrafınızdaki herkesin size saygı duymasını sağlıyorsunuz. Neşeli yapınız ile de en mutsuz olan insanı bile kolay bir şekilde güldürebiliyorsunuz.
iPlanlı ve programlı kişiliğiniz sayesinde kariyerinizde her zaman iyi yerlere geliyorsunuz. Bunun yanında yardımsever tavırlarınız sayesinde herkes tarafından beğenildiği gibi yeni ortamlara da çabuk uyum sağlıyorsunuz.

Kadri isminin yorumları

Yorumlar kısmından Kadri isminin yorumlarını görebilirsiniz. Siz de Kadri ismi hakkında yorum yazabilirsiniz.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle