Kalbi Kırık - Amelia Kahaney Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Kalbi Kırık kimin eseri? Kalbi Kırık kitabının yazarı kimdir? Kalbi Kırık konusu ve anafikri nedir? Kalbi Kırık kitabı ne anlatıyor? Kalbi Kırık PDF indirme linki var mı? Kalbi Kırık kitabının yazarı Amelia Kahaney kimdir? İşte Kalbi Kırık kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Amelia Kahaney

Çevirmen: Utku Yıldız

Orijinal Adı: The Brokenhearted

Yayın Evi: Epsilon Yayınevi

İSBN: 9789944829663

Sayfa Sayısı: 328

Kalbi Kırık Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Bedlam’ın güvenli Kuzey Yakası’nda, bir gökdelenin çatı katında, ailemin belirlediği katı kurallara göre yaşayan 17 yaşında bir kızdım.

Bu dünyada beni mutlu eden tek şey baleydi… ta ki tehlikeli Güney Yakası’ndan Gavin adında genç bir ressamla tanışana kadar.

Gavin, o güne kadar tanıdığım kimseye benzemiyordu, kısa sürede birbirimizin her şeyi olduk.

O korkunç gecede Gavin’ı benden çaldıklarında aklımdaki tek şey onu kurtarmaktı ama gözlerimi açtığımda kanla kaplı bir laboratuardaydım ve göğsümde bir yara izi vardı.

Garip bir deneyin sonucu olarak kalbim benden alınmıştı ama karşılığında insanüstü güçlere kavuşmuştum. Artık almam gereken bir intikam ve suçlulardan temizleyeceğim bir şehir vardı.

Kalbi Kırık Alıntıları - Sözleri

 • ##Bana kanatlar ahşeden aileme ve bana sıcak bir yer sağlayan Gabriel..##
 • Yanlış bir hareketin daima bir bedeli olur#
 • Bu dünyanın bir canavar , insanı bayılana kadar yumruklayan bir zorba olduğunu öğrenmişti.
 • Zaman tüm yaralar sarar. Belli ki hepsini değil. Bazı yaralar çok derindi ve bazı kalp kırıklıkları hiç geçmezdi.
 • Herşey siyah ve maviydi, herşey sen ve bendim, sen benimdin...
 • Rutine devam et. Rutin seni güvende tutacaktır
 • Sen hayatım boyunca beklediğimsin
 • “Zaman tüm yaraları sarar. Belli ki hepsini değil. Bazı yaralar çok derindi ve bazı kalp kırıklıkları hiç geçmezdi.”
 • "Sen hayatım boyunca beklediğimsin."

Kalbi Kırık İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Okuması çok kolay ve akıcı bir kitaptı benim için. Hareketli bir konusu var ama klişelerle doluydu kitap. Sevmedim diyemem ama okurken sıkıldığım yerler oldu diyebilirim. Genel olarak heyecanlı bir ilerleyişinin olması, içinde aşk ve aksiyon barındırması çok hoşuma gitti. Kitabın sonunda Anthem acaba şimdi napacak diye merak ettim doğrusu. İkinci kitabın baskısı ülkemizde bulunmadığı için ise daha çok merakta kalacağım gibi . Kısacası çıtır çerezlik bir kitaptı arkadaşlar, çok boştaysanız ve reading slump denilen olaydan çıkmak istiyorsanız bu kitap sizin için harika bir kitap olabilir. (Cansel)

Yazarı başarılı buldum. Konu çok daha iyi yazılabilir olmasına rağmen güzel toparlanmış. Çerezlik kitaplardan. Başından sonunu tahmin etmekle birlikte keyifle ve hızla okudum. Devamı da olacakmış gibi bir hisle kitap sonlanıyor. Suçlunun kendine yakın biri olduğunu öğrenmekse ana karakter için can sıkıcı. (SihirliFlut)

Dalgalanır durur yüreğimde Yelpazesinde duygular dökülür Kalemin içinden ahengine Şiir rengine boyanır dalgalar Efkarında yüzer gönlüm ....... (melisa demir)

Kalbi Kırık PDF indirme linki var mı?

Amelia Kahaney - Kalbi Kırık kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Kalbi Kırık PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Amelia Kahaney Kimdir?

Amelia Kahaney San Diego, Kaliforniya'da büyüdü.

New York'a gelmeden önce Portland, Oregon ve Quetzaltenango, Guatemala'da yaşadı ve sonrasında Brooklyn Üniversitesinde yazarlık üzerine eğitim aldıktan sonra Amelia'nın kısa öyküleri Best American Nonrequred Readin, One Story, Crazyhorses gibi bir çok edebiyat dergilerinde yayımlandı.

Gençler için yazdığı Kalbi Kırık romanı 2013 yılında basıldı ve Fransızca, Türkçe ve Korece ve Japonca'ya çevirilerek bu ülkelerde de yayımlandı. Eşi ve oğlu ile Brooklyn, New York'ta yaşamaya devam etmektedir.

Amelia Kahaney Kitapları - Eserleri

 • Kalbi Kırık

Amelia Kahaney Alıntıları - Sözleri

 • Rutine devam et. Rutin seni güvende tutacaktır (Kalbi Kırık)
 • “Zaman tüm yaraları sarar. Belli ki hepsini değil. Bazı yaralar çok derindi ve bazı kalp kırıklıkları hiç geçmezdi.” (Kalbi Kırık)
 • "Sen hayatım boyunca beklediğimsin." (Kalbi Kırık)
 • ##Bana kanatlar ahşeden aileme ve bana sıcak bir yer sağlayan Gabriel..## (Kalbi Kırık)
 • Herşey siyah ve maviydi, herşey sen ve bendim, sen benimdin... (Kalbi Kırık)
 • Sen hayatım boyunca beklediğimsin (Kalbi Kırık)
 • Bu dünyanın bir canavar , insanı bayılana kadar yumruklayan bir zorba olduğunu öğrenmişti. (Kalbi Kırık)
 • Yanlış bir hareketin daima bir bedeli olur# (Kalbi Kırık)
 • Zaman tüm yaralar sarar. Belli ki hepsini değil. Bazı yaralar çok derindi ve bazı kalp kırıklıkları hiç geçmezdi. (Kalbi Kırık)
loading...

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle