Kar temizliği için kesilen KURBAN; bu sefer KAR yağsın diye kesildi

Mardin'de Karayolları çalışanları tarafından düzenli olarak her karla mücadele sezon açılışında kesilen kurban, bu sefer yağış yağması içinde adandı.

YAŞAM

Karayolları Mardin şefliğinin 15 Aralık - 15 Mart tarihleri arasında yürüttüğü karla mücadele çalışmaları kapsamında geleneksel hale getirilen kurban kesimi bu yıl farklı bir niyetle kesildi.

93. Şube Şefliğinde gerçekleşen törene Bölge Müdürü Savaş Bayındır, Yol-İş Sendikası Şube temsilcisi Cemal Özkan, Mardin şefi Hamza Evsen ve çalışanlar katıldı.

Karla mücadele çalışmalarının, sağlıklı yürütülebilmesi için her yıl kurban kestiklerini belirten Hamza Evsen, "Karla mücadele çalışmalarının kazasız ve belasız yürütülmesi için, her kış sezonu öncesinde kurban kesimi geleneksel halde kesiyorduk. Bu yıl da ekipman ve personelimizle karla mücadeleye hazırız. Karla mücadele de çalışacak personelimize başarılar ve kolaylıklar diliyorum. Ancak mevsimin bu güne kadar kurak geçmesinden dolayı kestiğimiz kurbanı kar ve yağmur yağışı olsun diye kestik"dedi.

Kurban kesiminin ardından personelle birlikte günün anısında fotoğraf çekildi.

Kesilen kurbanın et bir Kuran Kursuna hibe edildi.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle