Karadağlı hakem Nikola Dabanovic kimdir? Nereli, kaç yaşında? Nikola Dabanovic hangi maçları yönetti, şike yaptı mı?

UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunun rövanş maçında Çekya temsilcisi Slovacko'ya konuk olmaya hazırlanan Türk temsilcimiz Fenerbahçe maçının hakemi olan Karadağlı hakem Nikola Dabanovic'in hayatı ve kariyeri merak konusu oldu. Peki, Karadağlı hakem Nikola Dabanovic kimdir? Nikola Dabanovic aslen nereli, kaç yaşında? Nikola Dabanovic hangi maçları yönetti, şike yaptı mı? Nikola Dabanovic kariyeri ne, ne mezunu? Nikola Dabanovic nerelerde görev yaptı, hangi liglerde çalıştı? İşte Nikola Dabanovic hakkında merak edilen detaylar...

BİYOGRAFİ

UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunun rövanş maçında Çekya temsilcisi Slovacko'ya konuk olmaya hazırlanan Türk temsilcimiz Fenerbahçe maçının hakemi olan Karadağlı hakem Nikola Dabanovic'in hayatı ve kariyeri merak konusu oldu.

Peki, Karadağlı hakem Nikola Dabanovic kimdir? Nikola Dabanovic aslen nereli, kaç yaşında? Nikola Dabanovic hangi maçları yönetti, şike yaptı mı? Nikola Dabanovic kariyeri ne, ne mezunu? Nikola Dabanovic nerelerde görev yaptı, hangi liglerde çalıştı?

İşte Nikola Dabanovic hakkında merak edilen detaylar...

Nikola Dabanović kimdir?

Nikola Dabanović (Sırp Kiril: Nikola Dabanović; 18 Aralık 1981 doğumlu) Karadağ Birinci Ligi'nde görev yapan Karadağlı bir futbol hakemidir.

2009'dan beri FIFA hakemidir ve UEFA birinci kategori hakemi olarak derecelendirilir.

Hakemlik kariyeri

2006 yılında, Dabanović Karadağ Birinci Ligi'nde hakemlik yapmaya başladı.

2009 yılında FIFA hakem listesine alındı.

İlk üst düzey uluslararası maçını 10 Ağustos 2011'de Bosna-Hersek ve Yunanistan arasında yönetti.

Dabanović, Malta'daki 2014 UEFA 17 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası ve Ermenistan'daki 2019 UEFA 19 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası için resmi olarak seçildi.

Kişisel yaşam

Dabanović, Yugoslavya SFR Karadağ'da Titograd'da (şimdi Podgorica) doğdu.

Hesap yöneticisi olarak çalışıyor.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle