Karanlıktaki Kelebek - Gilly Macmillan Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Karanlıktaki Kelebek kimin eseri? Karanlıktaki Kelebek kitabının yazarı kimdir? Karanlıktaki Kelebek konusu ve anafikri nedir? Karanlıktaki Kelebek kitabı ne anlatıyor? Karanlıktaki Kelebek PDF indirme linki var mı? Karanlıktaki Kelebek kitabının yazarı Gilly Macmillan kimdir? İşte Karanlıktaki Kelebek kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Gilly Macmillan

Çevirmen: Selen Ak

Orijinal Adı: The Perfect Girl

Yayın Evi: Yabancı Yayınları

İSBN: 9786059585217

Sayfa Sayısı: 440

Karanlıktaki Kelebek Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Dokuz Gün’ün New York Times çoksatan yazarı Gilly Macmillan’dan,

geçmişin asla peşimizi bırakmayacağına dair tüyleri diken diken eden yeni bir roman.

Çocuk dahi, yetenekli müzisyen Zoe Maisey’yi tanıyan herkes onun mükemmel olduğunu düşünmektedir. Ancak birkaç yıl önce Zoe, kendisinin ve tüm ailesinin hayatını sonsuza kadar değiştiren trajik bir kazaya karışmıştır. Şimdi annesi Maria, tüm kararlılığıyla geçmişlerindeki bu korkunç sırrı yeni hayatlarından ve yeni kocasından saklamaktadır; Zoe’nin de aynısını yapmaktan başka şansı yoktur.

Bu gece Zoe, Maria’nın aylardır planladığı bir resital vermektedir ve hayatının performansını sergilemesi gerekmektedir. Ama hiçbir şey planladıkları gibi gitmez ve gece yarısı annesi ölü bulunur.

Korkunç gecenin sonrasında polis, aile bireyleri, Zoe’nin eski avukatı ve Zoe’nin kendisi de dahil herkes, parçaları birleştirerek neler olduğunu anlamaya çalışmaktadır. Ama Zoe’nin geçmişinden dolayı çok iyi bildiği gibi gerçek hiçbir zaman düşünüldüğü kadar basit değildir ve yakın olduğumuz insanlar, hakkında en az şeyi bildiklerimizdir.

Karanlıktaki Kelebek, mükemmelliğini omuzlarında bir yük gibi taşıyan genç bir kızın zihninin keşfi. Geçmişimizde kalsa da hayatımıza devam etmemize izin vermeyen hataların ve ikinci şanslar için ne kadar çok çabalamamız gerektiğinin hikâyesi.

“Psikolojik gerilim severler için ilgi uyandıracak bir hikaye.” –Library Journal

“Merak uyandıran ve zekice yazılmış hikâye anahtar karakterlerin gözünden açığa çıkarken okur, finaldeki mükemmel ters köşeye yaklaştıkça kendini metanetli ve becerikli Zoe’nin yanında yer alırken bulacak.” –Publishers Weekly (Starred Review)

“Ustaca çizilmiş karakterleri ve karmaşık olay örgüsü, bu kitabı nefes kesen bir gerilim romanı yapıyor.” –Booklist (Starred Review)

“İlgi çekici olay örgüsü ve karakterleriyle harika ve bağımlılık yaratan bir kitap. Trendeki Kız’ı sevenler bu kitabı kaçırmamalı.”

–Rosamund Lupton, Kardeşim ve Ardından romanlarının yazarı

Karanlıktaki Kelebek Alıntıları - Sözleri

 • Yetişkinler hissettikleri her şeye ad takmaya bayılırlar; sanki ad takmakla hislerini etkisiz hale getirebilirlermiş gibi. Ama getiremezler. Bir şeyler gelip içine yerleşir ve hangi adla anarsanız anın sizi asla terk etmezler.
 • “Dünyanız başınıza yıkıldığında her şey parçalara ayrılır, dört bir yana savrulur. Bazı parçaları bir daha hiç göremezsiniz, hiçbir şey eskisi gibi olmaz.”
 • İnsanlara acı çektirmek için kötü şeyler anlatırsan yalnızca kendine zarar verirsin çünkü insanlar senden uzaklaşır.
 • Kaybetmeyi bilmeyen insanlar ağlar yalnızca.
 • Ne istediğinize dikkat edin çünkü her şeyin bir bedeli vardır.
 • Duygularını söylemek göstermekten iyidir. O zaman insanlar sana dokunup elleri yanmış gibi hissedeceklerine, duygularınla baş etmende sana yardım edebilirler.
 • Son birkaç yıldır yapamadığımız tek şey buydu; iyi olamamıştık...
 • İnsanların beklentilerini yukseltmekten hoşlanmam, zaman her şeyi iyileştirir.
 • Çünkü insanların sevgi ve nefret duygularını nasıl kolayca karıştırabildiğini bir bilsen şaşarsın. Sen olanaksız sanırsın ama olur çünkü ikisi de güçlü ve zaman zaman korkutucu duygulardır.
 • O kalp ağrısı,o duygusal acı aklımın alabileceği bir şey değil

Karanlıktaki Kelebek İncelemesi - Şahsi Yorumlar

GILLY MACMILLAN || KARANLIKTAKI KELEBEK Çocuk dahi, Yetenekli müzisyen Zoe Maisey'in trajik bir kaza sonucu alt üst olan hayatının öyküsüdür. Kitap için; yapılan bir hatanın geçmişte kalmadığı ve bugünü, hatta geleceği nasıl etkilediğinin gözler önüne serildigini söyleyebilirim. Karamsarli, acı ve dram dolu, yorucu, baskıcı atmosferi son sayfasına kadar hakimdi. Özellikle dram kısımları beni çok etkiledi. Kitabın plani; korkunç bir sırrı saklamak, olumsuz koşulları yok saymak olsa da hayat acimasizligiyla planları alt üst ediyor. Konunun zaman süreçleri geçmiş ve bugün arasında şekillenerek aktarılmış. Ancak bu zaman geçişleri pespese olduğu için karışıklığa çok müsait. Dikkatli okumanızı tavsiye ederim. Psikolojik baskının, küçük bir kızın omuzlarında taşidigi yükün, akran şiddetinin, zorbalığın ve daha nicesinin gözler önüne serildigi bir kitaptı. Aynı zamanda bu süreçlerde karakterlerin yipranislari yazarın ustaca kalemi sayesinde iyi anlaşılıyor. Merak uyandiran, zekice kurgulanmış, ters köşe yanların olduğu, karmaşık olay orgusune sahip, nefes kesen bir kitap. Karanliktaki Kelebek; hataların telafisinin ve ikinci şansları değerlendirmek için çok çabalamanin güzel anlatıldığı, psikolojik bir gerilim. Okumanızı tavsiye ederim. (S. Ş.)

Kitabın çok akıcı ve ilgi çekici olduğunu söylemeliyim, bir kitapçıya gitsem ilgimi çeker mi ya da alır mıyım, sanmıyorum. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine okudum ve çok beğendim. Aslında o kadar da uçuk bir konusu yok. Ama seni düşündürüyor. Bu da gerçekten okumaya değer olduğu anlamına geliyor. Çünkü bir kitap sizi düşünmeye sevk ediyorsa ya da hayata farklı bir pencereden bakmanızı sağlıyorsa en azından o kitaba bir bakmalısınız. (Sevil Alasgarli)

Çok akıcı,merak uyandırıcıydı. Ben çok beğendim. Zoe'nin psikolojik durumunun dile getirilişi,hayata tutunma mücadelesi de çok etkileyiciydi. Tavsiye ederim (Duygu Başekin)

Karanlıktaki Kelebek PDF indirme linki var mı?

Gilly Macmillan - Karanlıktaki Kelebek kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Karanlıktaki Kelebek PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Gilly Macmillan Kimdir?

Gilly Macmillan Kitapları - Eserleri

 • Dokuz Gün
 • Karanlıktaki Kelebek

Gilly Macmillan Alıntıları - Sözleri

 • İnsanların beklentilerini yukseltmekten hoşlanmam, zaman her şeyi iyileştirir. (Karanlıktaki Kelebek)
 • “Dünyanız başınıza yıkıldığında her şey parçalara ayrılır, dört bir yana savrulur. Bazı parçaları bir daha hiç göremezsiniz, hiçbir şey eskisi gibi olmaz.” (Karanlıktaki Kelebek)
 • Yetişkinler hissettikleri her şeye ad takmaya bayılırlar; sanki ad takmakla hislerini etkisiz hale getirebilirlermiş gibi. Ama getiremezler. Bir şeyler gelip içine yerleşir ve hangi adla anarsanız anın sizi asla terk etmezler. (Karanlıktaki Kelebek)
 • O kalp ağrısı,o duygusal acı aklımın alabileceği bir şey değil (Karanlıktaki Kelebek)
 • Kaybetmeyi bilmeyen insanlar ağlar yalnızca. (Karanlıktaki Kelebek)
 • Güven böyle bir şeydir. Onu bir kere kaybederseniz insanlara karşı tavırlarınızı ayarlamaya başlar, araya siperler kazar, bilgilere süzgeç koyar, sadece bilmelerini istediğiniz kadarını iletirsiniz. (Dokuz Gün)
 • Duygularını söylemek göstermekten iyidir. O zaman insanlar sana dokunup elleri yanmış gibi hissedeceklerine, duygularınla baş etmende sana yardım edebilirler. (Karanlıktaki Kelebek)
 • Hayatta kalmanız için en önemli unsur, umuttur. (Dokuz Gün)
 • Yalnızlığa on ayda ayak uydurabiliyorsunuz ama yaralarınızı sarmak çok daha uzun sürüyor. (Dokuz Gün)
 • Değiştirmek istediğim çok şey var ama artık bunların bir anlamı yok. (Dokuz Gün)
 • Ne istediğinize dikkat edin çünkü her şeyin bir bedeli vardır. (Karanlıktaki Kelebek)
 • Çünkü insanların sevgi ve nefret duygularını nasıl kolayca karıştırabildiğini bir bilsen şaşarsın. Sen olanaksız sanırsın ama olur çünkü ikisi de güçlü ve zaman zaman korkutucu duygulardır. (Karanlıktaki Kelebek)
 • Dünya denen bu kokuşmuş çöplükte her şeyden şüphe edebiliriz; bir annenin sevgisi hariç. James Joyce (Dokuz Gün)
 • FM: Saygıyı nasıl hak etti? JC: Bir sözü vardı: "Boku çıktığı yere geri sokamazsın." FM: Ne demek bu? JC: İşleri bok etme, işlerin kontrolünden çıkmasına izin verme, demek. (Dokuz Gün)
 • Eğer biri size alışkanlık gereği yalan söylüyorsa, ona bir daha güvenemezsiniz. (Dokuz Gün)
 • Son birkaç yıldır yapamadığımız tek şey buydu; iyi olamamıştık... (Karanlıktaki Kelebek)
 • ... 'unutmak' hiç mümkün olmayacaktı. Hayat keşke bu kadar basit olsaydı. Hayatta, mezara kadar götüreceğiniz olaylar ve belirsizlikler vardır ve attığınız her adımda ayaklarınıza takılır. (Dokuz Gün)
 • İnsanlara acı çektirmek için kötü şeyler anlatırsan yalnızca kendine zarar verirsin çünkü insanlar senden uzaklaşır. (Karanlıktaki Kelebek)
 • Güvensizlik hissi bütün ilişkilerime cam kırıkları gibi yayılmış durumda ; görünmüyor ama tamamını temizlediğimi sandığım zamanlarda bile batıyor, acıtıyor, can yakıyor… (Dokuz Gün)
 • ...Hayal kuruduğum sürece her şey çok güzel hatta mükemmel gidiyor... (Dokuz Gün)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle