Kaymakam Çam, gazi ve şehit yakınlarıyla yemekte buluştu

19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle şehit aileleri, gaziler ve aileleriyle yemek programında bir araya gelen Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, “Devletin bütün imkânlarıyla sizlerin hizmetinizde olmaktan büyük şeref duyuyoruz” dedi.

MARDİN
PAYLAŞ:

Kızıltepe ilçesinde “19 Eylül Gaziler Günü” münasebetiyle şehit yakınları ve gaziler onuruna yemek verildi. Hikmet Usta Kebap Salonu’nda düzenlenen programa Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, Cumhuriyet Başsavcısı Sinan Biter, ilçe protokolü, kurum müdürleri, gaziler ile gazi ve şehit yakınları katıldı.

Yemek davetinde günün anlam ve önemine değindi.  Bugün 100 yıldır gaziler günü olarak kutladığımız bir gün. Öncelikle bütün gazilerimizin gaziler gününü kutluyorum diyen Çam: “ Bugün de siz değerli misafirlerimizi ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Bu ülke adına, bu millet adına, bu bayrak adına vermiş olduğunuz bu değerli mücadeleden dolayı her birinize her bir ferdinize canı gönülden devlet olarak teşekkür ediyorum. En başta Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde özellikle son dönemde gazilerimize şehit yakınlarımıza ve değerli ailelerine yapılan hususları herkesçe biliyorsunuz. Bunu özellikle altını çiziyorum devlet olarak ve millet olarak size şükranlarımızı sunuyorum.

Bu bağlamda yapabileceğimiz bir husus varsa bütün vatandaşlarımıza kapımız açık ama özellikle siz kıymetli misafirlerimize kapımız sonuna kadar açık. Bütün devlet kapıları sonuna kadar açık, burada ilgili birim müdürlerimiz ve amirlerimiz var onlara da her zaman dediğimiz gibi bugün de talimatımdır eğer kapılarını bir gazi ailesi bir şehidimizin ailesi çalarsa o ailemizin ihtiyacını giderebilmek en önemli vazifeleridir. Hem belediye olarak hem kaymakamlık olarak hem de diğer birimler olarak tekrar hizmetinizde bulunmaktan büyük bir şeref duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Hepiniz hoş geldiniz.  Sizi Size sizi Allah'a emanet ediyorum” dedi.

Yemekli program, gazi ve şehit yakınlarına çeşitli hediyelerin verilmesiyle son buldu.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle