Kefaret - Simon Toyne Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Kefaret kimin eseri? Kefaret kitabının yazarı kimdir? Kefaret konusu ve anafikri nedir? Kefaret kitabı ne anlatıyor? Kefaret PDF indirme linki var mı? Kefaret kitabının yazarı Simon Toyne kimdir? İşte Kefaret kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Simon Toyne

Orijinal Adı: The Searcher

Yayın Evi: Nemesis Kitap

İSBN: 9786059809498

Sayfa Sayısı: 480

Kefaret Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Arizona Çölü'ne düşen bir uçak…

O uçaktan sağ çıkmayı başaran bir adam. Geçmişiyle ilgili hiçbir şey hatırlamıyor; geleceğiyle ilgili bir fikri de yok. Tek bildiği şey, bir adamı korumak için oraya geldiği. Ama, zaten ölmüş bir adamı nasıl koruyabilir ki?

"Fazlasıyla sürükleyici bir hikâye. Hem yalın hem de etkili bir anlatım. Kitabı bitirdikten sonra bile aklınızı meşgul etmeye devam edecek." 

- Peter James

"Olağanüstü. Stephen King ve Lee Child bir araya gelmiş gibi." 

- Mark Edwards

"Simon Toyne sizi, diğer yazarların gitmeye cesaret edemeyeceği yerlere götürüyor." 

- Tom Harper

"Kefaret zekice yazılmış, birinci sınıf bir gerilim." 

- Scott Mariani

(Tanıtım Bülteninden)

Kefaret Alıntıları - Sözleri

 • Kurtulmalıydı , çıkış noktası bulmalıydı. Uyuşturucu veya alkolü bırakmak için terapiye gidildiğinde kullanırlar bu tabiri. Bir çıkış yolu bulmalısın.
 • Her şeyi teleskobun ters tarafından izliyormuş gibi bir hisse kapıldı.
 • İnsan gözündeki camsı sıvı proteindir , diyordu Solomon'un zihni. Isıtırsan kaynamış yumurta gibi beyazlaşır.
 • Böyle bağlı olmaktan nefret ediyordu. Bu durum , hafızasının derinlerinde kalmış ve asla bilmek istemediği bir tutsaklık anısını depreştirmişti. Bu hisse odaklanarak nereden geldiğini hatırlamaya çalıştı ancak hafızası inatla bomboştu.
 • "Sorgulanmamış bir hayat, yaşanmaya değmez." Sokrates
 • Sadece bir iyi vardır, bilgi; ve sadece bir kötü vardır, cehalet.
 • Onunlayken kendini daha iyi biri gibi hissediyordu. Renkler bile daha parlak görünüyordu gözüne. Şimdiyse dünya, karanlık, gri ve çirkin bir yer olmuştu.
 • "Sorunlu birisiymiş sanırım. Seytan'la fazla ilgilenenlerden." "Duvar resimlerinde ki figürler. Karanlık gökyüzü üzerine siyahla yazdığı kelimeler. Cehennemi çok canlı ve büyük çizmiş, cennetse bir o kadar küçük ve uzakta." "Karmaşık bir yapısı vardı. Ciddi bir adamdı. Anılarını okumalısın." Solomon cebinden kitabı çıkardı,gösterdi. "Işte." Ithaf sayfasını açtı, James Coronado'nun adını görünce kolundaki acı canlandı. "James James Coronado nasıl biriydi? Sorunlu bir tip mı? "Jim mi? Hayır, sorunlu diyemem. Açık sözlü, anlaşılır biriydi." "Başı bir çeşit belada mıydı?" "Yoo." "Emin misin?" "Çok sevilirdi." "Sorduğum o değil. Ölümüyle ilgili - arkasında soru işaretleri bıraktı mı?" "Hayır." Cassidy bir an ici titredi, sonra hemen kendine geldi. "Dinle, onu nasıl kurtarabileceğin hakkında ne gibi fikirlerin var bilmiyorum, ama o gitti. Jim Coronado öldü. Bir kaza oldu, hepsi bu. Orada olmayan bir şey için toprağı kazanın bir anlamı yok. Zaten yeterince canı yanmış insanların canını yakacaksın tekrar."
 • Ağlamayacağına dair kendine söz vermişti. Neyse, en azından onu gören kimse yoktu etrafında. Onlara bu memnuniyeti yaşatmayacaktı.
 • "Korku iyiydi. Korku insana hemen hemen her şeyi yaptırabilirdi."

Kefaret İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Adı bilinmeyen bir asker : "General, Arizona'nın tek ihtiyacı birkaç iyi adam ve biraz daha su. " General Sherman:"Evlat, cehennemin de tek ihtiyacı bu." -Apocryphal (Beyza Bayraktar)

Bu kitabı yaklaşık 2 sene olmuştur okuyalı. Böyle bir kurgu beklemiyordum ve de böyle bir son. Kitap size ne kadar devam kitabı olduğunu hissettirse de maalesef ki bir seri kitabı değil. Arizona çölü, düşen bir uçak, bir kasaba ve adını bilmeyen uçaktan sağ çıkan adam. İç içe olan olaylar bütünü ile kitabı elinizden bırakamıyorsunuz. (Hayat)

Kitabın başlangıcında yere çakılan bir uçak,yolun üstünde koşuşturup duran ve hafızasını kaybetmiş bir adam.Kasabayı saran bir yangın var.Adam yaklaşan herkes den kaçıyor,benim yüzümden diye bağırıyor.Kitap tam benlik diye bir çok soruyla başladım.Fakat ilerleyen sayfalarda çok sıkıldım. (**Kitap Kahve**)

Kefaret PDF indirme linki var mı?

Simon Toyne - Kefaret kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Kefaret PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Simon Toyne Kimdir?

Simon Toyne, 29 Şubat 1968'de Cleethorpes, İngiltere'de doğdu, Peterborough'da yaşadı. Daha güneyde, Londra Üniversitesinin bir parçası olan Goldsmiths Koleji'ne giderek İngilizce ve Drama eğitimini tamamladı; daha sonra neredeyse yirmi yıldır ticari televizyonda yapımcı ve yönetmen olarak çalışmaya başladı.

İlk kitabı Sanctus, İngiltere'de 2011 yılının en çok satan ilk gerilim filmi ve 27 dile çevrilen ve 50'nin üzerinde ülkede yayınlanan uluslararası bir çok satan kitap oldu.

Simon Toyne Kitapları - Eserleri

 • Kefaret
 • Sanctus

Simon Toyne Alıntıları - Sözleri

 • "Korku iyiydi. Korku insana hemen hemen her şeyi yaptırabilirdi." (Kefaret)
 • İnsanlığın geleceği uğruna geçmişinin yükünü sırtlıyoruz. (Sanctus)
 • Sadece bir iyi vardır, bilgi; ve sadece bir kötü vardır, cehalet. (Kefaret)
 • Çünkü gizli olan ne varsa açığa çıkarılmak üzere gizlenmiştir, saklı olan ne varsa aydınlığa çıkmak üzere saklamıştır. (Sanctus)
 • Onunlayken kendini daha iyi biri gibi hissediyordu. Renkler bile daha parlak görünüyordu gözüne. Şimdiyse dünya, karanlık, gri ve çirkin bir yer olmuştu. (Kefaret)
 • Ölüler yaşayanlardan çok daha iyi sır tutarlar. (Sanctus)
 • İnsan gözündeki camsı sıvı proteindir , diyordu Solomon'un zihni. Isıtırsan kaynamış yumurta gibi beyazlaşır. (Kefaret)
 • Ağlamayacağına dair kendine söz vermişti. Neyse, en azından onu gören kimse yoktu etrafında. Onlara bu memnuniyeti yaşatmayacaktı. (Kefaret)
 • İnsanları bir şeyi araştırmaktan alıkoymanın, onun artık var olmadığına onları ikna etmekten daha iyi bir yolu olabilir mi? (Sanctus)
 • Tanrı bunun neresinde? (Sanctus)
 • Kurtulmalıydı , çıkış noktası bulmalıydı. Uyuşturucu veya alkolü bırakmak için terapiye gidildiğinde kullanırlar bu tabiri. Bir çıkış yolu bulmalısın. (Kefaret)
 • Her şeyi teleskobun ters tarafından izliyormuş gibi bir hisse kapıldı. (Kefaret)
 • İnsan harap olmuş bir tanrıdır. (Sanctus)
 • Böyle bağlı olmaktan nefret ediyordu. Bu durum , hafızasının derinlerinde kalmış ve asla bilmek istemediği bir tutsaklık anısını depreştirmişti. Bu hisse odaklanarak nereden geldiğini hatırlamaya çalıştı ancak hafızası inatla bomboştu. (Kefaret)
 • Başlangıçta Dünya vardı. Ve Dünya Tanrı'ydı ve Dünya iyiydi. (Sanctus)
 • "Sorunlu birisiymiş sanırım. Seytan'la fazla ilgilenenlerden." "Duvar resimlerinde ki figürler. Karanlık gökyüzü üzerine siyahla yazdığı kelimeler. Cehennemi çok canlı ve büyük çizmiş, cennetse bir o kadar küçük ve uzakta." "Karmaşık bir yapısı vardı. Ciddi bir adamdı. Anılarını okumalısın." Solomon cebinden kitabı çıkardı,gösterdi. "Işte." Ithaf sayfasını açtı, James Coronado'nun adını görünce kolundaki acı canlandı. "James James Coronado nasıl biriydi? Sorunlu bir tip mı? "Jim mi? Hayır, sorunlu diyemem. Açık sözlü, anlaşılır biriydi." "Başı bir çeşit belada mıydı?" "Yoo." "Emin misin?" "Çok sevilirdi." "Sorduğum o değil. Ölümüyle ilgili - arkasında soru işaretleri bıraktı mı?" "Hayır." Cassidy bir an ici titredi, sonra hemen kendine geldi. "Dinle, onu nasıl kurtarabileceğin hakkında ne gibi fikirlerin var bilmiyorum, ama o gitti. Jim Coronado öldü. Bir kaza oldu, hepsi bu. Orada olmayan bir şey için toprağı kazanın bir anlamı yok. Zaten yeterince canı yanmış insanların canını yakacaksın tekrar." (Kefaret)
 • "Sorgulanmamış bir hayat, yaşanmaya değmez." Sokrates (Kefaret)
 • Karanlık niyetler neredeyse her zaman gecenin örtüsünde ortaya çıkardı. (Sanctus)
 • Hatalarını kabullenmek bağışlanmaya giden yoldaki ilk adımdır. (Sanctus)
 • Sanki inançları ve eylemleri birbirinden çok uzağa düşmüş ve çat diye kopuvermişlerdi birbirlerinden. (Sanctus)

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle