Kenan Kösen Camisi, ibadete hazır

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, Kızıltepeli tanınmış hayırsever İşadamı Kenan Kösen tarafından yaptırılan camide incelemelerde bulundu. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Kaymakam Çam, Caminin ibadete hazır hale getirildiğini söyledi.

ÖNE ÇIKANLAR
PAYLAŞ:

Kaymakam Çam, beraberindeki İlçe Müftüsü Mahsum Taşçı ile İlçe Otogarı’nda inşaatı devam eden ve altında Kur’an Kursu, taziye evi ve aş pişirme bölümleri de bulunan 3 bin kişilik Kenan Kösen Camisinde incelemelerde bulundu.

Merkezi Ankara'da bulunan Dekinsan Grup kurucu ortağı Mardinli hayırsever İşadamı Kenan Kösen tarafından memleketi Kızıltepe'ye yaptığı sosyal sorumluluk yatırımları arasında yer alan Kenan Kösen Camisi'nde sona gelindi.

Kızıltepe'nin ilk lisesi olarak bilinen ve bina ömrü tamamlandığı için önceki yıl yıkılırak 6 ay gibi kısa bir sürede yerine 24 derslikli Kızıltepe Kenan Kösen Anadolu Lisesi'ni inşaa ederek eğitime başlayan hayırsever işadamı Kösen, şimdi de ilçenin en büyük ikinci camisi olacak olan Kenan Kösen Camisini ibadete açtırıyor.

Tarihi İpekyolu üzerinde bulunan 24 Derslikli Kenan Kösen Anadolu Lisesi'nin 2020-2021 Eğitim Öğretim sezonunun başında eğitime başlamıştı. İlçe Otogarı'nda Dört minareli, 3 bin kişi kapasiteli, iki ayrı taziye evi, aş pişirme evi, kuran kursu dersliklerinin içinde bulunduğu  Kızıltepe Kenan Kösen Camisi'nin de yapım çalışmalarının tamamlanarak önümüzdeki ay sonunda ibadete açılacağını öğrenildi.

Kaymakam Çam ile ilçe Müftüsü Taşçı daha sonra Yenikent mahallesinde yapımı devam eden Camide inceleyip çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kaymakam Çam, Yapımı bitme aşamasına gelen camilerin 2021 yılı içerisinde ibadete açılmasının planlandığını söyledi.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle