Kendine Yalan Söyleme - Jane Feather Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Kendine Yalan Söyleme kimin eseri? Kendine Yalan Söyleme kitabının yazarı kimdir? Kendine Yalan Söyleme konusu ve anafikri nedir? Kendine Yalan Söyleme kitabı ne anlatıyor? Kendine Yalan Söyleme PDF indirme linki var mı? Kendine Yalan Söyleme kitabının yazarı Jane Feather kimdir? İşte Kendine Yalan Söyleme kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...

Kitap

Kitap Künyesi

Yazar: Jane Feather

Çevirmen: Eren Abaka

Orijinal Adı: Rushed to the Altar

Yayın Evi: Epsilon Yayınları

İSBN: 9789944827027

Sayfa Sayısı: 392

Kendine Yalan Söyleme Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

New York Times çok satan yazarı Jane Feather, Blackwater Gelinleri serisinin bu ilk kitabıyla Georgian döneminde geçen tutku dolu bir hikâyeye imza atıyor.

Blackwater Kontu olan Jasper Sullivan'ın bir fahişeye ihtiyacı vardır. Fakat malum sebeplerden dolayı değil. Zengin amcaları muazzam servetini üç yeğenine tek bir şartla bölüştüreceğini söylemiştir; her biri düşmüş olan bir kadını evlenerek kurtaracaktır! Jasper'ın mülkü borçlarından dolayı zaten ipotektedir ve bu mirasa ihtiyacı vardır. Tam da böyle bir teklifte bulunacağı bir kız ararken, genç ve güzel bir fahişe onu soymaya çalışır.

Clarissa Astley, Jasper'ın sandığı şeylerin hiçbiri değildir. Zengin bir tüccarın yetim kızı olarak, Londra'nın sokaklarında küçük erkek kardeşini aramaktadır, çünkü artık vasileri haline gelen korkunç amcaları küçük çocuğun mirasını ele geçirmek için onu bir yerlere saklamıştır. Clarissa'nın güçlü bir desteğe ihtiyacı vardır ve bu kişi, yakışıklı Blackwater Kontu'ndan başkası olamaz. İşte bu yüzden, bütün masumiyetine rağmen kontun sandığı kişiymiş gibi davranır. Fakat Jasper ve Clarissa arasındaki tutku alevler saçmaya başladığında, bu aldatmayı sürdürmek gittikçe zorlaşacaktır..."

"Jane Feather çok başarılı bir öykücü... Nadir bulunan türde ve muhteşem."

-Daily News-

"Yepyeni bir seriye eğlenceli ve harika bir başlagıç..."

-Fresh Fiction-

"Etkileyici ve unutulmaz karakterler."

-Booklist-

(Tanıtım Bülteninden)

Kendine Yalan Söyleme Alıntıları - Sözleri

  Kendine Yalan Söyleme İncelemesi - Şahsi Yorumlar

  Kendine Yalan Söyleme: Clarissa Astley ailesini kaybettikten sonra kendisinin ve 10 yaşındaki kardeşi Francis'in velayeti amcaları Luke'a kalmıştır. Kötü biri olan amcanın tek niyeti Francis'ten kurtulmak ve abisinin mirasını ele geçirmektedir. Taşrada yaşayan Clarissa'nın yanından Francis'i alıp Londra'ya götüren amca çocuğu birinin yanına vermiş, şüphe çekmeyecek yollarla ölümünü sağlamaya çalışmaktadır. Clarissa ise kardeşini bu sondan kurtarmak için genç bir kız olarak tek başına Londra'ya gelmek üzere yola koyulur. Clarissa yolculuğunu yapadursun biz bir de diğer karakterimizi tanıyalım. Seriye de adını veren Blackwater kontu Jasper Sullivan. Jasper ve ikiz olan kardeşleri Sebastian ve Peregrine'nin amcaları ölüm döşeğindedir. Çok hovarda ve günah dolu bir hayat süren bu amca bir yandan bu maceralarını bir pedere anlatarak günah çıkarmakta, diğer yandan ise mirasını alabilmeleri için yeğenlerine evlilik şartı koşmaktadır. blogda detaylı yorum yaptım - benherneysemo (Benher neysemo)

  Çiftimizin tanışma şekli oldukça hoş ve sevimliydi. Yan karakterlerin yaptıklarına da yer verilmesi artı puan. Yalnız kitap gayet güzel gidiyor derken Clarissa'nın konuştuğu her kişiye farklı farklı yalanlar söylemeye başlaması kitabın en kötü yanı diyebilirim. Bir de o kadar yalan söyledi iki kişi bir araya gelip de "Kız bana şunu söyledi" diğeri de "Bana da bunu söyledi" gibi bir olay yaşanmaması... Ne bileyim tuhaftı -Jasper ve büyük babası yalan söylediği için kuşku duysalar da- . Genelde kitabın sonunda çiftler birbirlerine "Seni seviyorum" der ve bu sahneler genelde yüreğimizi ısıtır ancak bu romanda öyle bir geçiştirilmiş ki 392 sayfa boyunca hissettiğiniz çekim bir anda bitiyor. Bu kadar eksilere rağmen olarak yazara ikinci bir şans verilebilir. (Maggie)

  Kendine Yalan Söyleme (Blackwater Brides Serisi 1) Jane Feather İlginç bir kitaptı. Sıkıcı gibiydi ama değildi merak ettim okurken. Durağan devam etti bir süre. Bir amca ve vasiyet Onun sahip olduğu mirası almak için kötü yolda olan biri ile evlenmeleri gerekiyor. Ve en büyüğü bunu bir anlaşma ile yapmaya çalışıyor. Karşılaşmaları ve sonrası bazı yerlerde komik bazı yerlerde garipti. Jasber 'in kızı kabul edişi onun isteklerine karşı tavrı ve sonuç Kızımız ise ailesinin mirasını almak için reşit olmak zorunda. Küçük kardeşinin amcasinin yanında olnası ve onun iyi olduğundan emin olmak için yola çıkıyor ve ikili böylece karşılaşıyor. Bir fahişe arayan jasber aradığını bulduğunu düşünüyor ama durum o kadar da kolay değil. Neyse daha fazlasını okuyun derim. Şimdi ikizlerde sıra bakalım onlar kimi bulacak. (PINAR DEĞİRMENCİ)

  Kendine Yalan Söyleme PDF indirme linki var mı?

  Jane Feather - Kendine Yalan Söyleme kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Kendine Yalan Söyleme PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

  Kitabın Yazarı Jane Feather Kimdir?

  Jane Feather Kitapları - Eserleri

  • Kendine Yalan Söyleme
  • Evlilik Bahsi

  Jane Feather Alıntıları - Sözleri

  • "Bugünün işini asla yarına bırakma" Sebastian adamın omzuna dostça vurdu. GöreyiM seni dostum! Ne derler bilirsin... "Korkaklar asla hedefine ulaşamazlar." (Evlilik Bahsi)
  • Hayatın, en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş planlara bile oyunlar oynayabileceğini uzun zaman önce öğrenmişti. (Evlilik Bahsi)

  YORUMLAR

  YORUM YAZ!

  Yorum Ekle