Kıbrıs Zafere Doğru Dizisi Hangi Kanalda Çıkıyor? Hangi Gün Oynuyor? Saat Kaçta Başlıyor?

Yeni, tarihi bir dizi izleyiciyle buluşuyor. İlk 2 sezonuyla ciddi beğeniler alan Kıbrıs Zafere Doğru dizisi hangi gün oynuyor? Kıbrıs Zafere Doğru dizisi saat kaçta başlıyor ve hangi kanalda oynuyor? Tüm bölümleri Kıbrıs'da çekilen dizi ile ilgili merak edilen hangi gün, saat kaçta ve hangi kanalda sorusunun cevabı...

TELEVİZYON

Kıbrıs Türklerinin 1963 yılından başlayarak yaşadıkları sıkıntıları, varoluş mücadelesini, kimlerle savaştığını ve nasıl bir zamandan geçtiklerini zengin oyuncu kadrosu ve kaliteli bir yapım ile anlatan Kıbrıs Zafere Doğru  dizisi izleyici ile buluşacak. Peki merakla beklenen Kıbrıs Zafere Doğru dizisi hangi gün oynuyor? Kıbrıs Zafere Doğru dizisi saat kaçta başlıyor ve hangi kanalda oynuyor? İşte cevabı...

Kıbrıs Zafere Doğru HANGİ GÜN OYNUYOR? SAAT KAÇTA OYNUYOR VE HANGİ KANALDA ÇIKIYOR?

Son dizi tanıtım videosunda Kıbrıs Zafere Doğru dizisinin başyacağı tarih verildi. İşte dizinin hangi gün, saat kaçta ve hangi kanalda oynacağına dair verilen tarih...

  • Tanıtımda geçen zengin oyuncu kadrosu ve muhteşem sahneleriyle Kıbrıs Zafere Doğru dizisi her hafta Cuma günü, saat 20:00'da TRT 1'de oynuyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar

Kıbrıs Zafere Doğru KONUSU NEDİR?

1963, Kıbrıs'ta Türkler ve Rumlar yan yana sorunsuzca yaşamaktadır. Adanın pastoral coğrafyasında neşeli hayatlarını süren sakız tüccarı Dereli ailesi, Kanlı Noel olarak bilinen olayların başlaması ile diğer Türk aileler gibi saldırıya uğrar. Birbirlerinden ayrı düşen aile fertleri kasabalarından sürülüp zorunlu bir göçe başlarken ailenin başındaki Kemal Dereli kendi ailesiyle birlikte göç yolundaki binlerce Türk'ün lideri haline gelir.

Kıbrıs'ta yaşam mücadelesi sürerken Türkiye'den adaya gizli görevle yollanan Ankaralı ise Lefkoşa'da olayların seyrini değiştirir. Adada gizli kahramana dönüşen Ankaralı ve ayrı düştüğü nişanlısının hasretle ve yaşam mücadelesi ile harmanlanan aşkı da Dereli ailesinin hikayesi ile iç içe geçer.

Yapımını TMC Film'in, yapımcılığını Erol Avcı'nın üstlendiği "Bir Zamanlar Kıbrıs", kahramanların gerçek yaşam mücadelelerini, aşklarını, ayrılıklarını ve hüsranlarını TRT 1 ekranlarından seyirciyle buluşturmaya hazırlanıyor.

Kıbrıs Zafere Doğru OYUNCU KADROSU KİMLER?

Dizide sakız tüccarı Kemal Dereli karakterini Ahmet Kural, eşi İnci'yi Pelin Karahan, Türkiye'den adaya gizli görevle gelen Ankaralı karakterini Serkan Çayoğlu, nişanlısını ise Gülper Özdemir canlandırıyor. Rum komutan Samson'u Tayanç Ayaydın, Kıbrıs Türk Lideri Rauf Denktaş'a da Devrim Saltoğlu hayat veriyor. Dizinin kadrosunda ayrıca Hasan Küçükçetin, Miray Akay, Deniz Baytaş, Ahmet Sömers, Hakan Güner, Nebil Sayın, Emre Törün ve Bade Arazlı yer alıyor.

Kıbrıs Zafere Doğru DİZİSİ OYUNCULARI VE İSİMLERİ

Kıbrıs Zafere Doğru DİZİSİ OYUNCU KADROSU

Tek tek Bir Zamanlar Kıbrıs dizisi oyuncularının hayatı (hayatları, kimdir, nerelidir, kaç yaşında, oynadıkları diziler ve filmler) sizler için hazırladık. İşte Kıbrıs Zafere Doğru oyuncu kadrosu ve hayatları...

Ahmet Kural Kimdir? Oynadığı Dizi ve Filmler Nelerdir? (Kıbrıs Zafere Doğru Dizisi Oyuncuları)

Ahmet Kural, 10 Kasım 1982 tarihinde Kütahya’da doğdu. Konservatuvarda okuyan ablasının etkisiyle oyuncu olmaya karar veren Kural, lise yıllarında tiyatro çalışmalarına katıldı, Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünü bitirdi ve Bilkent Üniversitesinde master yaptı. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi aldı.

Eğitimine devam ettiği sırada Levent Kırca-Oya Başar Tiyatrosu kadrosuna dahil oldu. Tiyatro çalışmaları sürerken Fikrimin İnce Gülü adlı dizi ve TRT’de yayınlanan Evimin Erkeği adlı dizilerde aldığı rollerle televizyonda görünmeye başladı. Ardından Gazi adlı dizide başrol oynamaya başladı ancak rating’lerin düşük olması nedeniyle dizi 19. bölümden sonra yayından kaldırıldı.Aynı yıl içinde Güneşin Oğlu adlı sinema filminde Haluk Bilginer, Köksal Engür, Hümeyra ve Özgü Namal ile birlikte rol aldı. Ardından Ramazan Güzeldir adlı dizinin bir bölümünde oynadı.

Oynadığı Dizi ve Filmler

 
  • 2010 yılında Selçuk Aydemir’in yönettiği Çalgı Çengi adlı sinema filminde Murat Cemcir ile başrolde oynadı.
  • 28 Haziran 2012 tarihinde Star TV’de yayınlanmaya başlayan İşler Güçler adlı dizinin başrollerini Murat Cemcir ve Sadi Celil Cengiz ile paylaşmıştır.
  • Daha sonra Düğün Dernek adlı sinema filminde de Murat Cemcir’le başrolleri paylaştı.
  • 2014 yılının Ekim ve Kasım aylarında vizyona giren Oflu Hoca’nın Şifresi isimli filmde bir Bakanı canlandırmış.
  • Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu adlı filmde de karga karakterinin seslendirmesini yapmıştır.
  • İlk bölümü 13 Şubat 2014 tarihinde yayınlanan Kardeş Payı dizisinin başrolünü Murat Cemcir ve Seda Bakan ile paylaştı.
  • 4 Aralık 2015 tarihinde vizyona giren ve 2015 yılının en çok izlenen filmi olan Düğün Dernek 2: Sünnet filminin başrollerini yine Murat Cemcir ile paylaşmıştır.

Pelin Karahan Kimdir? Oynadığı Dizi ve Filmler Nelerdir? (Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Oyuncuları)

Oyunculuk kariyerinde başarılı çalışmalara imza atarak adını duyuran ancak popülerliğini Kavak Yelleri isimli televizyon dizisi ile kazanan başarılı oyuncu Pelin Karahan, 6 Ekim 1984’te doğdu. Ankara Arı Koleji’nde İlkokulu okudu. Ortaokulu Ankara Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulunda ve Ödemiş İlköğretim Okulunda bitirdikten sonra Ankara Sokullu Mehmet Paşa Lisesinden mezun oldu.Eskişehir Anadolu Üniversitesinde Turizm İşletme’de okudu. Okul bitince İstanbul’a geldi İnteraktif reklam hizmeti veren bir şirkette müşteri ve halkla ilişkilerde çalıştı.
Aynı zamanda manken Neşe Erberk’in Erberk Ajans’sına kaydoldu. Demirdöküm reklam filmi ile reklam çekimlerine başladı. Daha sonra Nestle Kit-Kat, Coca Cola Light, Ülker Royal Golf, Yedigün, Carrefour, Penti,Komili Şampuan, İpana reklam filmlerinde de oynadı.

Pelin Karahan, 2007 – 2011 yılları arasında "Kavak Yelleri" adlı dizide İbrahim Kendirci,Dağhan Külegeç, Aslı Enver, Sarp Apak ile birlikte başrolde oynadı.
2011 yılında Medya ve Sanat Ödüllerinden, Kavak Yelleri dizisindeki rolü için “En Başarılı Bayan Dizi Oyuncusu” ödülünü kazanmıştır.
Pelin Karahan, 23 Ekim 2011 tarihinde pilates eğitmeni Erdinç Bekiroglu ile Barcelona'da evlendi. 19 Kasım 2013 tarihinde boşandı.
24 Haziran 2014 tarihinde iş adamı Bedri Güntay ile Adile Sultan Sarayı'nda evlendi. 27 Aralık 2014 tarihinde Ali Demir adında bir oğlu oldu.
Pelin Karahan, 2012 yılında da “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Mihrimah Sultan karakterini hayat veren Pelin Karahan, en son Yeter dizisinde Aylin karakterini canlandırdı.

Serkan Çayoğlu Kimdir? Oynadığı Dizi ve Filmler Nelerdir? (Bir Zamanlar Kıbrıs Dizisi Oyuncuları)

Serkan Çayoğlu, 31 Mayıs 1987 tarihinde Almanya'da doğmuştur. Kendisine benzemeyen bir ikiz kardeşi vardır. Almanya'da okuduğu üniversitede ekonomi eğitimi aldı. Üniversitede okurken aynı zamanda da modellik yaptı.

Oyuncu olmak için İstanbul'a gelen Serkan Çayoğlu, ( 3 M.O.T.A )Ümit Çırak Modern Oyunculuk Teknikleri Atölyesinde Ümit Çırak'dan ve Dolunay Soysert'ten oyunculuk dersleri almıştır.

2012 yılında "Kuzey Güney" dizisinin sezon finalinde Merve Boluğur'un İtalya'dan gelen arkadaşını canlandırarak oyunculuk kariyerine başladı.

2013 yılında Hande Yener'in "Ya Ya Ya" klibinde de oynadı.

14 Ocak 2014 tarihinde Kanal D Ekranlarında gösterime giren "Zeytin Tepesi" dizisinde başrol oyuncusu olarak Aslıhan Gürbüz oynuyor. Diğer rollerdeTayanç Ayaydın, Atilla Saral, Zerrin Sümer, Haldun Boysan, Salih Bademci,Ayça Varlıer, Hakan Karahan gibi sanatçılar var. Zeytin tepesi'nin yapımcılığını MF Yapım Faruk Bayhan ve Faruk Aksoy üstlendi. Serkan Çayoğlu da bu dizide Burak Altaylı karakterine can verdi. Dizi reyting düşmesi nedeniyle birlikte 2 Nisan 2014 günü final bölümü ile sona erdi.

Serkan Çayoğlu, 4 Temmuz 2014 tarihinde FOX'ta yayınlanmaya başlayan "Kiraz Mevsimi" adlı dizide; Özge Gürel, Dağhan Külegeç, Nilperi Şahinkaya ile başrolleri paylaşmıştır.

Filmleri ve Dizileri :
2014 - Kiraz Mevsimi
2014 - Zeytin Tepesi
2012 - Kuzey Güney

TAM KADRO LİSTENİN DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle