Kılıç: Bakanlarımız Mardin’e Önem Veriyor!

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun Mardin’e yapmış olduğu ziyarete ilişkin basın mensuplarına bazı açıklamalarda bulundu.

POLİTİKA
PAYLAŞ:

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun göreve geldiği günden beri Mardin’e üçüncü ziyaretini gerçekleştirdi. Bu ziyaretlerin hem Mardin adına hem de teşkilatımız açısından onur verici olduğunu belirten İl Başkanı Faruk Kılıç, “Mardin konum ve tarihi yapısı itibariyle Güneydoğu’nun incisi niteliğindedir. Sık aralıklarla bakanlarımızın Mardin’e çeşitli programlar dâhilinde ziyaret gerçekleştirmeleri kadim Mardinimizin gelişimi ve kalkınması için büyük önem arz etmektedir. Yollarımızın, spor alanlarının, şehir merkezlerindeki projelerin hayata geçirilmesi, sağlık ve eğitim konusundaki bina ve dersliklerin projelendirilmesi, çiftçilerimizin ve sanayici işadamlarının daha rahat nefes alması ve daha birçok alanda Mardin’i refaha ulaştıracak her konuyu bizler değerli bakanlarımıza ileterek takibini gerçekleştiriyoruz”.

MARDİN-MİDYAT YOLU TAMAMEN BÖLÜNMÜŞ YOL OLACAK

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından temeli atılan Mardin-Midyat Yolu’nun tamamen bölünmüş yol haline getirmek için çalışmalara başlandı. Üzerinde 23 kavşak bulunan 58,8 kilometre uzunluğunda BSK kaplamalı yeni bir yol inşa edilerek vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Kadim tarihiyle ile sadece ülke için değil bölgemiz içinde çok önemli bir yere sahip olan Mardin’deki yatırımlar inşallah artarak devam edecektir.  Şu ana kadar Mardin’in ulaşım ve iletişim altyapısı için yaklaşık 4 milyar lira yatırım yapıldı. Buda Mardin’in ne kadar önemli bir şehir olduğunun en büyük göstergesidir. Ayrıca Midyat şehir merkezinde bulunan karayollarına ait alanın çok kapsamlı millet bahçesine dönüştürülmesi için çalışmalar başlamış durumda. Bu ve buna benzer birçok yeniliği de inşallah Midyatlı vatandaşlarımızın hizmetine sunmak için Belediye Başkanımız Sayın Veysi Şahin’le koordineli bir şekilde çalışmalarımız devam edecektir”.

KIZILTEPE ÇEVREYOLU MÜJDESİ VE DİĞER YATIRIMLAR

“Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Kızıltepe trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak olan Kızıltepe çevreyolunun yapımı için de müjdeyi verdi. İnşallah bunun içinde en yakın zamanda şartlar oluşturularak çalışmalara başlanacaktır. Bazı ilçelerimizde bulunan PTT binalarının eksikliklerinin giderilmesi ve yeterince PTT hizmet binasının olmadığı yerlerde de yeni binaların yapılması için gerekenin yapılacağını belirtti. Daha kapsamlı yollar için belediyelerimize asfalt desteği verileceği de yapılacak olan hizmetlerin arasında ki yerini aldı. Bölgemizde ve ilimizde nakliye sektörü ile uğraşan vatandaşlarımızın yaşamış oldukları sıkıntıları, sorunları ve çözüm önerilerini sayın bakanımıza aktardık. Kendileri bu işin takipçisi olduğunu açıkladı”.

BAKANLARIMIZIN MARDİN’E ZİYARETLERİ YATIRIMLARI ARTIRDI

“Son dönemlerde bakanlarımızın Mardin’e yapmış olduğu ziyaretlerden dolayı yatırımların arttığını görmekteyiz. Yakın zamanda Gençlik ve Spor Bakanı, Kültür ve Turizm Bakanı en sonda Ulaştırma ve Altyapı Bakanımızın ilimize yapmış olduğu ziyaretler sonucu birçok alanda önemli yatırımlara imza atılmış oldu. İnşallah önümüzdeki süreç boyunca da yeni yatırımların temel atma törenini gerçekleştirmek için değerli bakanlarımızı Mardin’de ağırlamanın onurunu yaşayacağız”.

YORUMLAR

İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum Ekle