Asil Aşk - Emma Chase Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Asil Aşk kimin eseri? Asil Aşk kitabının yazarı kimdir? Asil Aşk konusu ve anafikri nedir? Asil Aşk kitabı ne anlatıyor? Asil Aşk PDF indirme linki var mı? Asil Aşk kitabının yazarı Emma Chase kimdir? İşte Asil Aşk kitabı özeti, sözleri, yorumları ve incelemesi...
 • 08.12.2022 13:00
Asil Aşk - Emma Chase Kitap özeti, konusu ve incelemesi

Kitap Künyesi

Yazar: Emma Chase

Çevirmen: Esra Çetin

Orijinal Adı: Royally Matched (Royally #2)

Yayın Evi: DEX Kitap Yayınları

İSBN: 9786050948783

Sayfa Sayısı: 300

Asil Aşk Ne Anlatıyor? Konusu, Ana Fikri, Özeti

Skandallarıyla ünlü Prens Henry, hiç beklemediği bir anda, kral adayı olmanın sorumluluğuyla yüzleşir. Abisi Nicholas’ın aşkı için tahttan vazgeçmesi, onu veliaht haline getirmiştir ama Henry buna hiç de hazır değildir. Onun ilgi alanına kral olmaktan çok partiler, kadınlar ve seks girmektedir...

Kraliçe Lenora ise bu duruma bir son vermeye kararlıdır. Çareyi, tek başına kalıp kendini toplayabilmesi için torununu kısa bir tatile göndermekte bulur. Ancak Henry’nin Amerikalı bir televizyon yapımcısıyla yaptığı anlaşma, Kraliçe’nin fazla iyimser olduğunun kanıtı gibidir.

Henry’nin altına imza atmayı düşündüğü yeni bir skandal vardır:

Mükemmel Çift programının Kraliyet Ailesi versiyonu…

Prens tarafından seçilmek için çırpınan yirmi genç, güzel, asil kadın... Ve elbette eğlence, seks, çılgınlık...

Oysa Henry’nin hesaba katmadığı biri vardır: Sarah Mirabelle Zinnia Von Titebottum

(Tanıtım Bülteninden)

Asil Aşk Alıntıları - Sözleri

 • "Yeni bir kitaptan daha güzel kokan tek şey eski bir kitaptır."
 • "Ölmekten korkmamalısın. Herkes ölür. Korkulacak tek şey, ölmeden önce hayatı yaşamamaktır."
 • "Henry Pembrook bir Fiyero değildi, bir Willoughby'di: Akıl ve Tutku kitabındaki John Willoughby; heyecan verici, büyüleyici, sağı solu belli olmayan ve baştan çıkarıcı."
 • "Kitaplarda öne çıkan, hikâyenin gidişatını değiştiren buluşmalar olurdu karakterler arasında; bir ruhun diğerine "işte buradasın; ben de seni arıyordum," dediği karşılaşmalar..."
 • "Bir bukalemundan çok daha sık renk değiştirirdim ve bu bir lanetti. "
 • "Siyaset konusunda berbat olabilirdim, ama mutluymuş gibi görünmek, kusurlarımı örtmek ve rol yapmak usta olduğum bir şeydi. Bütün hayatım boyunca yapmıştım."
 • İyi insan­lar bir şey yapmadığında kötülüğün yayıldığı söylenir.
 • Çünkü kabuk bir kere kırıldıktan sonra, tekrar bir araya getirilemezdi; eskisi gibi olmazdı. Çatlaklar her za­man orada kalırdı.
 • Çünkü bazen, yaşam bir kitap gibiydi; kendi sonumuzu yazamazdık, sayfalarda olanı kabul etmek zorundaydık.
 • Dibe vurmak sizi değiştirirdi.

Asil Aşk İncelemesi - Şahsi Yorumlar

Selam kitap dostlarım. Arada romantik kitaplar okumayı sevdiğimi biliyorsunuz. #emmachase de bu tarzda yazan çok övülen yazarlar arasında. Bende yazarın kalemiyle tanışmak için seri olan bu üç kitabı seçtim. #asilteklif ve #asilaşk İngiltere kraliyet ailesindeki (sözde)prenslerin hayatlarını, #asilduygular ise en yakınlarında bulunan özel korumaları Logan'ın hayatını anlatıyor. Hem komik,hem romantik, hem de duygusal anlamda etkileyen kitaplar. Tarzı sevenlere öneririm. ‍️ (İlkay Çağlıyan)

SPOILER İÇERİR!!! Kitap Emma'dan beklenmeyecek biçimde tam bir hayal kırıklığıydı. Serinin ilk kitabında Sarah'ı görünce "Lütfen bu eziğe kitap yazmamış olsun. Yazmışsa da lütfen Harry ile çift yapmasın." dedim. Tabiki de dediğim tutmadı -_- Zaten iki karaktere de hiç sempati duymamıştım. Bu kitapla birlikte kendilerini okuyucuya ne kadar salak olduklarını güzelce tescillediler. Bir kere konudan kaybediyor. Prensin teki eğlence olsun diye saçma sapan bir reality şov için sözleşme imzalayıp 12 kızın peşinde koşuyor. Ama bula bula en ezik kızı kendi prensesi yapıyor. Hoş, ezik prensesimiz şovun kamera çekimleriyle uğraşıyor, yine de bu konudaki bir kitap daha baştan okunmaya değer değilim diye bağırıyor. Gelelim ezik prenses Sarah'a. Yeminle okuduğum en ezik karakterdi. Bunun yanına aptal tripler, saçma çocuksu hareketler de eklenince hiç çekilmeyecek bir karakter karşımıza çıkıyor. Çevresinde sürekli melankoli takılıyor ve kitapkurdu diye bize yedirilmeye çalışılan bu arkadaş teyzesinin (büyük anne de olabilir) ona miras bıraktığı 2-3 kitaptan başka hiçbir şey okumuyor. Ayrıca yaptığı her salak davranışta nedense fatura başkasına kesiliyor ve kendisi sütten çıkmış ak kaşık olmaya devam ediyor. Örneğin içten içe Harry'nin yarışmadaki kızlara ilgi göstermediğini bildiği halde çocuğun yüzüne sürekli "Ben seni onlarla görmek istemiyorum. Ne olacağı umurumda değil ayrılacaksın o yarışmadan. ÜHÜ ÜHÜ ÜHÜ" tripleri kendisini tam sopalık yapıyor. Bir de "acılı bir geçmişi" var bu kızın. Başka yazar olsa bunu çok güzel işleyecekken Emma oluşturduğu başarısız karakterin yanında bir de bunu kötü işleyince kendisi tam bir nefretlik karaktere dönüşüyor. Harry de ayrı salaktı. Aynı kardeşi gibi kendisinde prens olduğunu kanıtlayacak hiçbir özelliği yoktu. Tek bildiği gününü boş geçirmek ve bel altı sohbetler etmektir. Ayrıca ilk kitaptaki hızlı zaman geçişleri sorunu bunda da mevcuttu. Çifti beğenmeyince, saçma da olsa hadi "Bachlelor" çakması yarışmada yaşananlardan keyif almak istiyorsun. Ama o da ne? Bunla ilgili hiçbir şey yok. "Sadece 12 kız bir anda 4'e, sonra da 2'ye indi." Kısacası Royally Matched, iki gereksiz karakterin 276 sayfayı boş boş geçirdiği bir kitap diyebiliriz. (276 diyorum çünkü zamanında orijinal dilinden okumuştum.) (Maggie)

Royally serisinin ikinci kitabıda okundu bitti. Emma Chase kalemini genel olarak sevsemse bu seride istediğim enerjisi, beklediğim o canlılık hissini bir türlü yakalamıyorum nedense. İlk kitaba goodreads da 3.5 puan vermiştim. Bu da sanırım 3 diyebileceğim ortalama sayılan kitaplardandı. Yani okuyorum bazen yüzümü güldürüyor ama hiç bir inandırıcılığı olmuyor nedense benim için. Kraliyet ailesi denildiğinde aklıma böyle şeyler gelmiyor açıkcası. Erkek karakterleri ne kadar kalp gümleten cinsten olsada saçma sapan şeyler yapıp duruyorlar sanki. Zaten kral olacak bir adam için dünyanın en saçma konusunu seçmiş yazar. Kadınlar desem bence olup olabilecek en salak tipler yazılmış. Yani olmuyor. Bir yerinden yakalayıp tutunamıyorum işte. Çoğul konuşuyorum çünkü serinin iki kitabı içinde aynı hisleri paylaşıyorum. Okurken keyif alıyorum, eğleniyorum kitap akıp gidiyor ama ‘çok güzel be!’ diyemiyorum maalesef. Kapaklarından ciddi anlamda nefret ediyorum. Bakmak bile istemiyorum. Fotoğrafımda bile göstermedim o derece. İçerisinde kelime hataları göz kanatan cinsten. Ağzımı açarsam susmak bilmem diye kısa kesiyorum. Böyle tatlı daha öncede söylediğim gibi saçma ama tatlı Disney Filmleri tadında bir seri olarak başladı öylede devam ediyor. Emma Chase hatırına ve tabii ilk göz bebeğim Drew hatırına seriye devam edeceğim. (Tuğba Atıcı Coşar)

Asil Aşk PDF indirme linki var mı?

Emma Chase - Asil Aşk kitabı için internette en çok yapılan aramalardan birisi de Asil Aşk PDF linkidir. İnternette ücretli olarak satılan çoğu kitabın PDFleri bulunmaktadır. Ancak bu PDF'leri yasal olmayan yollarla indirmek ve kullanmak hem yasalara hem de ahlaka aykırıdır. Yayın evlerinin sitesinden PDF satılıyorsa indirebilirsiniz.

Kitabın Yazarı Emma Chase Kimdir?

Gündüzleri ailesi ile ilgilenen, geceleri ise renkli karakterlerini ve onların sonu gelmeyen muzip maceralarını kaleme alan Emma Chase, New Jersey'nin küçük bir kasabasında iki çocuğu ve eşi ile birlikte yaşamaktadır.

Dört kitaplık bir serinin ilk kitabı "Karmakarışık" Goodreads'ta 2014 yılında yılın en iyi çıkış yapan kitabı seçilmiştir.

Emma Chase Kitapları - Eserleri

 • Karmakarışık (Ciltli)
 • Darmadağınık
 • Sıkı Fıkı
 • Evli Barklı
 • Asil Teklif
 • Asil Duygular
 • Asil Aşk
 • Royally Screwed
 • Sustained
 • Royally Endowed

Emma Chase Alıntıları - Sözleri

 • Zorlukla soludum;acı sizi bir enkaza çevirdiğinde böyle olurdu. (Royally Endowed)
 • “Neşesi beni de güldürdü. Yüreğimi hafifletti.” (Royally Screwed)
 • ... Onları yüzüstü bıraktığı, onları koruyamadığı için -bu, bir erkeğin işleyebileceği en büyük günahtır. Bir erkek onun için değerli olanları güvende tutamazsa... Onları hak etmiyor demektir. (Royally Endowed)
 • Hayat bizi tahmin edemeyeceğimiz şekillerde değiştirir. İsteklerimizi, hayallerimizi değiştirir ve avcumuza hayal edebileceğimizden çok daha fazlasını bırakır. (Royally Endowed)
 • Merhamet, buna layık olduğunuz için değil, sevildiğiniz için verilen bir ödül. (Evli Barklı)
 • "Cehalet mutluluk gibi geliyor olabilir ama o mutluluk kabuğunu soyup attığınızda, hiçbir şey bilme­diğinizi fark edersiniz." (Sıkı Fıkı)
 • - "Müzik gerekli mi diye sordum ." Sadece o tatlı gülümsemesi ile gülümseyip "Müzik turtaların daha lezzetli olmasını sağlıyor aptal ."diye cevap verdi . (Royally Endowed)
 • "İyi şeylerden konuşmak kolaydır. Ama kötü şeylerden daha fazlasını öğrenirsin." (Sıkı Fıkı)
 • “Gerçek çirkinse seni esiri yapardı ve ortaya çıktığında etrafındaki bütün dünyaya paramparça ederdi. (Sustained)
 • ""Bir evi ev yapan perdedir Logan perdeler bir evin kaşlarıdır. Kaşları olmayan.bir insanın ne kadar tuhaf görünebileceğini biliyor musun ? Bu eve böyle bir şey yapmak istemezsin diğer tüm evler onunla dalga geçer ."" (Royally Endowed)
 • "En iyi niyetle yaptığınız şeyler bile ters gidebilir." (Evli Barklı)
 • “Yalanın iki kesin belirtisi vardır: Ya kıpır kıpır ederler ya da dondurup bırakırlar. Yalan söyleyenler ya çok fazla hareket eder ya da hiç hareket etmemek için delicesine çaba sarf ederler. Eğer dikkat edersen bunu fark edersin; bakışları anormaldir... Cansızdır. Birisi bir şeyler söylemek için çaba sarf etmek zorunda kalıyorsa, bil ki söyleyeceği şeyler saçmalıktan başka bir şey değildir.” (Royally Endowed)
 • Bazen affetmek bencilliktir. Karşımızdaki hak ettiği için değil, buna ihtiyacımız olduğu için affederiz. Huzura kavuşmak için. Kendimizi toparlamak için... (Darmadağınık)
 • "Gelmiş geçmiş en kötü hastalıkların isimlerinde bir kafiye olduğunu hiç farkettiniz mi? Sıtma, diyare, kolera. Sizce bunu bilerek mi yapıyorlar? Kendinizi bok hissettiğinizi söylemenin kibar bir yolu olsun diye mi?" (Karmakarışık (Ciltli))
 • Hayatını yaşa arkadaşım. (Asil Teklif)
 • Çünkü bazen, yaşam bir kitap gibiydi; kendi sonumuzu yazamazdık, sayfalarda olanı kabul etmek zorundaydık. (Asil Aşk)
 • ''Birini ne kadar iyi tanıdığınızı sanırsanız sanın, duygularından ve tepkilerinden ne kadar emin olursanız olun, sizi yine de şaşırtabilirler. Nasıl bir yıkıma sürüklendiğinizi anlamazsınız bile.'' (Darmadağınık)
 • "Dedeyle anneannenin evinde uslu duracak mısın ?" "Hayır." "Eh, en azından çocuğa dürüstlüğü aşılamışız." (Evli Barklı)
 • "Erkekler çoğu kez ellerinden kaçırdıklarını geri isterler." (Karmakarışık (Ciltli))
 • "Birisi bir keresinde bana ,yavaş yavaş yanan ateş en iyisidir demişti ." (Royally Endowed)

Yorum Yaz