Köpüklü Yangın Söndürme Sistemleri

Köpüklü yangın söndürme sistemleri yangınları kontrol altına alma konusunda iyi iş çıkaran yöntemlerden birisidir. Kimyasal kaynaklı çıkan yangınları etkili şekilde sonlandırmak için kullanılır. Çalışacağı alana göre sisteminde değişiklik yapılabilir.

YAŞAM

Genellikle fabrika ve uçaklar gibi kimyasal kaynaklı yangınlar çıkabilecek ortamlarda kullanılır. Bunun dışında birçok alanda da köpüklü yangın söndürme sistemleri kullanılmakta olup Sisar Mühendislik tarafından ilgili proje ve ihtiyaca göre uygulama/kurulum yapılmaktadır.

Sisar, yangın söndürme sistemlerinin satışını yapan Türkiye’nin en güvenilir firmaları arasında yer almaktadır. Köpüklü yangın söndürme sistemlerinin Sisar Mühendislik ile iletişime geçerek en iyi proje ve en uygun çözümler ile birlikte temin edebilirsiniz. Sisar Mühendislik Bursa merkezli bir firma olup Marmara bölgesinde Balıkesir, Eskişehir, Kütahya ve Yalova, İstanbul yangın söndürme sistemleri ihtiyaçlarını Türkiye’nin birçok ilinde uygulamakta ve proje bazlı çalışmtaktadır. Yangınlara karşı önlem almak, evinizi veya işyerinizi güvence altına almak Sisar Mühendislik’in çözüm ortaklığı ile mümkün!

Köpüklü Yangın Söndürme Sistemleri Nedir?

Köpüklü yangın söndürme sistemleri yanmakta olan kimyasal maddeleri etkisiz hale getirebilir. Otomatik olarak tasarlanabilen veya manuel olarak oluşturulabilen köpüklü yangın söndürme sistemi, yanıcı alana anında müdahale ederek yangının yayılmasını hızla engeller. Sisar, yangınları anında sonlandırabilecek gelişmiş sistemlere sahiptir.

Köpüklü Yangın Söndürme Sistemleri Nerede Kullanılır?

Köpüklü yangın söndürme sistemlerinin kullanım alanı çok kapsamlıdır. Evlerde veya apartmanlarda pek görülemez bir sistemdir. En yaygın olarak kullanıldığı yerler;

  • Uçak ve helikopterlerde,
  • Hangar ve depolarda,
  • Yakıt istasyonlarında,
  • Fabrikalarda,
  • Yanıcı sıvıların depolarında,
  • Kimyasal ürünlerin bulunduğu iş yerlerinde sıklıkla görülür.

Bu alanlarda kullanılmasının sebebi kimyasal kaynaklı yangınların meydana gelmesidir. Köpüklü sistemler en çok buralarda işe yarıyor. Bu işyerlerine veya depolara sahipseniz köpüklü yangın sistemlerinizi Sisar aracılığıyla edinebilirsiniz. Sisar, test edilmiş ve kanıtlanmış sistemler sunar.

Köpüklü Yangın Söndürme Sistemleri Nasıl Çalışır?

Köpüklü yangın söndürme sistemi, kimyasal yangında ortaya çıkan zehirli gazı hapsederek bu nedenden kaynaklı ölümlerin önüne geçebilir. Bu durum yangın söndürme ekipleri için büyük kolaylıktır. Sadece yatay yüzeyde malzeme içinde tutulma özelliğine sahip olmayıp aynı zamanda düşey yönde tutuşan malzemelerde etkili olma özelliğine de sahiptir. Bu nedenle en etkili yangın söndürme sistemlerinden biri olarak kabul edilir. Sisar, bu sistemleri en güvenli şekilde müşterileriyle buluşturuyor. Bursa yangın sistemleri alanında ve diğer bölgelerden olan talepleriniz için sisar.com.tr web adresini ziyaret ederek gerekli bilgi ve teklifi alabilirsiniz.

Köpüklü Yangın Söndürme Sistemleri Güvenli Midir?

Sisar tarafından satışa sunulan tüm yangın söndürme sistemleri güvenle alınabilir. Üretimden satışına kadar gelen sürede defalarca kontrollerden geçen sistemler oldukça güven verir. Yangını söndürmek için kullanılan köpüklü sistemler mal ve can güvenliğini en etkili şekilde koruyabilir.

Detaylar -> www.sisar.com.tr web adresinde!

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle