Kor ateşi 24 saat ellerinde taşıyanlar

Dünya ahalisi olarak zor zamanlar geçirdiğimiz aşikardır. Rabbim ziyadesiyle memnun kalacağı kulları zümresine bizleri duhul eylesin.

Bu haftaki yazımda yitirilen amaçsız zamanlara naçizane değinmek istedim.

Varlığını hayatımızın her saniyesinde iliklerimize kadar hissettiğimiz Yüce Rabbimin sonsuz rahmeti merhameti inanan bütün kulları üzerine olsun inşallah temennisiyle bir kaç kelam edelim.

Varlık dünyasında kendine yer bulan her insanın yapması gereken çok ödevleri vardır. Bunların en önemlilerinden bazıları sevgi ve zamanı doğru kullanmaktır. İnsan sevgisini gösterirken haris olmayacak ve direk karşısındakine duygusunu dile getirmelidir. Lakin çok zorlanan insan sevgiyi çok iyi özümseyemediğinden bu duygu sarmalı içinde kaybolmaktadır. Dile getirilmeyen duygular, yitirilen güzelim zamanlar ve nihayetinde her faninin sonu olan ölüm. Pişmanlık marşlarının fayda getirmediği, zamandan ve mekandan teskere aldığın son nokta. Biraz geri gelelim ve hemen son noktaya gitmeyelim. Ne yapalım. Neden sevemediğimizin sebeplerine bakalım. Bizlere empoze edilen yanlış bilgileri çöpe atalım.Örneğin babamın yanında oğlumu öpemem gibi zahiri batıl inanışları silelim hafsalamızdan ve sevgi Peygamberini örnek alalım. Ve sevelim katıksızca. Sonra boşa geçirdiğimiz zamanları ele alalım.

Sevdiklerimizden esirgediğimiz telefonlara, sosyal medyaya ayırdığımız zamanları düşünelim. Neredeyse bütün hayatımızı sığdırdığımız bu kor ateş parçalarının amacı dışında kullanımlar da bizleri nasıl ötekileştirdiğini, esir aldığını ve ne kadar çok zaman saatimizden çaldığının farkına varalım. Sonradan kaybettiğimiz ahlak erozyonuna uğrayan çocuklarımızda, gençlerimizde kabahat aramayalım. Topyekün düzelmek demek herkesin kendi hanesine bakması ile mümkün olacaktır. Her daim derim, ülkemizi sevgi ve eğitim kurtaracak diye buna zamanı iyi kullanmak ta dahildir.

Bütün herkese duam, umarım Rabbim bizlere birbirini pervasızca seven ve bundan imtina etmeyen hayırlı bireyler olmayı ve bu istikamette yürümeyi nasip eder. Zamanını faydalı geçiren iyi insanlardan olmayı diliyorum. Trabzondan herkese selamlar saygılar sunuyorum.

YORUMLAR

YORUM YAZ!

Yorum Ekle